Gå til hovedindhold

Microsoft Windows Server 2025 Standard - Licens og medie - 16 kerner - OEI - DVD - 64-bit - Engelsk

MicrosoftComputersoftwareEAN: 0196388487103
Pris fra 7.775 krtil 8.999 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.224 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 7.391 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Microsoft Windows Server 2025 Standard - Licens og medie - 16 kerner - OEI - DVD - 64-bit - Engelsk og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7775 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Microsoft Windows Server 2025 Standard
7.775 kr
Til butik
Microsoft Windows Server 2025 Standard billede

Produktinformation

Microsoft Windows Server 2025 Standard - Licens og medie - 16 kerner - OEI - DVD - 64-bit - Engelsk

Produktspecifikationer

Mærke: Microsoft
Artikel nr.: EP2-25187
EAN: 0196388487103
Varenr.: 1002546544
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Windows Server - Microsoft 2025 Standard, 1 licens
-1%8.199 kr
Før 8.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Windows Server - Microsoft 2025 Standard, 1 licens billede

Produktinformation

Fordele ved Windows Server 2025 StandardWindows Server 2025 Standard er en solid platform til virksomheder, der har brug for stabil serverdrift og enkel licensering. Med støtte til 64-bit arkitektur får du et moderne fundament til fil- og applikationsservere, virtualisering og daglig drift i mindre og mellemstore miljøer.Til hvem og hvorforLøsningen passer til organisationer, der vil have en klassisk on‑premises server med velkendte værktøjer. Den leveres som softwarelicens i én enhed, så du kan aktivere én installation og komme hurtigt i gang.Softwaretype: LicensUdgave: Windows Server 2025 StandardLicensmængde: 1 licensSprogversion: Engelsk64-bit understøttelse: JaMinimum processorhastighed: 1,4 GHzMinimum RAM: 0,512 GBAnbefalet RAM: 4.096 MBMinimum lagerplads: 32 GB...

Produktspecifikationer

Kategori: Software
Vægt: 0.05g
EAN: 0196388487103
Varenr.: 1888967
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Windows Server - Microsoft 2025 Standard, 1 licens
-1%8.219 kr
Før 8.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Windows Server - Microsoft 2025 Standard, 1 licens billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Software
Vægt: 0.05g
EAN: 0196388487103
Varenr.: 1888967
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Microsoft Windows Server 2025 Standard 1 License(s) 16-core
8.249 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Microsoft Windows Server 2025 Standard - Licens og medie - 16 kerner - OEI - DVD - 64-bit - Engelsk
8.551 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Microsoft Windows Server 2025 Standard
8.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Microsoft Windows Server 2025 Standard - Licens og medie - 16 kerner - OEI - DVD - 64-bit - Engelsk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Microsoft Windows Server 2025 Standard - Licens og medie - 16 kerner - OEI - DVD - 64-bit - Engelsk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.775 kr7.775 krKøb
2Boligcenter DK8.199 kr8.199 krKøb
3Vivas DK8.219 kr8.298 krKøb
4Dustin DK8.249 kr8.335,25 krKøb
5CS MEGASTORE DK8.551 kr8.551 krKøb
6Ultrashop8.999 kr8.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Microsoft Windows Server 2025 Standard - Licens og medie - 16 kerner - OEI - DVD - 64-bit - Engelsk

PriceData har fulgt prisen på Microsoft Windows Server 2025 Standard - Licens og medie - 16 kerner - OEI - DVD - 64-bit - Engelsk i 129 dage. Laveste pris i perioden er 7.247 kr (registreret d. 27. februar 2026), højeste er 8.124 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.591 kr.

Den nuværende pris på 7.775 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 50 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Microsoft Windows Server 2025 Standard - Licens og medie - 16 kerner - OEI - DVD - 64-bit - Engelsk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Microsoft Windows Server 2025 Standard - Licens og medie - 16 kerner - OEI - DVD - 64-bit - Engelsk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20267.775 kr2 kr (0%)
28. maj 20267.777 kr17 kr (0%)
27. maj 20267.794 kr118 kr (2%)
25. maj 20267.676 kr1 kr (0%)
24. maj 20267.677 kr135 kr (2%)
23. maj 20267.812 kr99 kr (1%)
22. maj 20267.713 kr62 kr (1%)
20. maj 20267.775 kr31 kr (0%)
17. maj 20267.744 kr46 kr (1%)
14. maj 20267.698 kr6 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret