Gå til hovedindhold

Design for the people MIB 6 Pendel White DFTP by Nordlux - Stue - Moderne - Metal - Med én lyskilde

Design for the peopleLamperEAN: 5701581332485
Pris fra 581 krtil 1.611 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.030 kr (64% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 460 kr 1. maj

Sammenlign priser på MIB 6 Pendel White DFTP by Nordlux - Stue - Moderne - Metal - Med én lyskilde og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 581 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
MIB 6 pendel, hvid
-32%581 kr
Før 849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
MIB 6 pendel, hvid billede

Produktinformation

Design for the people MIB 6 pendel, hvid - designet af Bønnelycke MDD MIB-serien er dansk design med et minimalistisk udtryk, der passer til mange indretninger. Det slanke og justerbare lampehoved forener enkelt og tidløst design med moderne nordisk elega...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Design For The People
Farve: Hvid
EAN: 5701581332485
Varenr.: 71679901
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
MIB 6 Pendel White DFTP by Nordlux - Stue - Moderne - Metal - Med én lyskilde
-26%629 kr
Før 850 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
MIB 6 Pendel White DFTP by Nordlux - Stue - Moderne - Metal - Med én lyskilde billede

Produktinformation

Mib 6 Pendel White emmer af nordisk design med sin elegante minimalisme og enkle simplicitet, der tilføjer et moderne og stilfuldt udtryk til rummet. Mib 6 er lampen, der giver det klassiske spotlys karakter med sit slanke, åbne cylinderhoved og matte overflade. Lampen afgiver en forholdsvis fokuseret belysning er derfor oplagt til at fremhæve bestemte områder. Det enkle design begrænser sig ikke kun til privatbrug man kan også sagtens integreres i den kommercielle sektor. Denne model er en del af en hel serie lamper udtænkt af den danske designgruppe Bønnelycke MDD, der har frembragt en lang række smukke kreationer i deres mangeårige samarbejde med lysproducenten Nordlux. Lamperne fra Mib-serien kan sagtens kombineres for et sammenhængende og stilrent udtryk.

Produktspecifikationer

Kategori: Pendler
Materiale: Metal
Artikel nr.: 71679901
EAN: 5701581332485
Varenr.: 10014052
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
3 stk Dftp MIB 6 pendel, hvid
1.611 kr
Til butik
3 stk Dftp MIB 6 pendel, hvid billede

Produktinformation

Sort pendel fra DFTP MIB-serien - justerbar lampe boligen MIB pendlen er en del af en lampeserie, der forener klassiske designdyder med moderne, nordisk elegance. Med sit slanke og justerbare lampehoved tilbyder denne hvide pendel både æstetik og funkti...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Lampetyper
Farve: Hvid
EAN: 5701581332485
Varenr.: 4241332481

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MIB 6 Pendel White DFTP by Nordlux - Stue - Moderne - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MIB 6 Pendel White DFTP by Nordlux - Stue - Moderne - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk581 kr581 krKøb
2Lampemesteren DK629 kr629 krKøb
3LampeGuru.dk1.611 kr1.611 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MIB 6 Pendel White DFTP by Nordlux - Stue - Moderne - Metal - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på MIB 6 Pendel White DFTP by Nordlux - Stue - Moderne - Metal - Med én lyskilde i 166 dage. Laveste pris i perioden er 430 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 629 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 538 kr.

Den nuværende pris på 581 kr er 8% over normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for MIB 6 Pendel White DFTP by Nordlux - Stue - Moderne - Metal - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for MIB 6 Pendel White DFTP by Nordlux - Stue - Moderne - Metal - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026581 kr44 kr (8%)
26. maj 2026537 kr44 kr (8%)
22. maj 2026581 kr28 kr (5%)
17. maj 2026609 kr20 kr (3%)
16. maj 2026629 kr20 kr (3%)
11. maj 2026609 kr72 kr (13%)
2. maj 2026537 kr77 kr (17%)
1. maj 2026460 kr89 kr (16%)
12. mar. 2026549 kr89 kr (19%)
24. feb. 2026460 kr149 kr (24%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret