Gå til hovedindhold

Metro Therm Type 2685 combivandvarmer, model 160. Til biobrændsel, 137 ltr. rør ned

Metro ThermEludstyrEAN: 5708512043274
Pris fra 11.621 krtil 15.601,25 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 3.980,25 kr (26% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 11.488 kr 7. mar.

Sammenlign priser på Metro Therm Type 2685 combivandvarmer, model 160. Til biobrændsel, 137 ltr. rør ned og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11621 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metro Therm varmtvandsbeholder model 160, type Type 2685 C1, kombi, 137 liter
-18%11.621 kr
Før 14.243 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Metro Therm varmtvandsbeholder model 160, type Type 2685 C1, kombi, 137 liter billede

Produktinformation

Metro combibeholder model 160 - Specielt udviklet til biobrændsel Med Metro combibeholder model 160 får du en optimal løsning til opvarmning af dit brugsvand, hvis du ønsker at anvende alternative energikilder med lav fremløbstemperatur som biobrændsel og...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Metro Therm
Kategori: Beholdere & tanke
Størrelse: 137 l
EAN: 5708512043274
Varenr.: 348858161
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Beholder Metro til biobrænd type 2685 C1
11.692 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metro Therm Beholder til biobrænd Model 160 Type 2685 C1
11.915 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Metro biobrændselbeholder 160 type 2685
14.183,75 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Metro Beholder til biobrænd type 2685 C1
14.184,16 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Metro Therm varmtvandsbeholder model 160, type Type 2685 C1, kombi, 137 liter
14.243 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Metro Therm varmtvandsbeholder model 160, type Type 2685 C1, kombi, 137 liter
14.899 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Metro Therm Type 2685 combivandvarmer, model 160. Til biobrændsel, 137 ltr. rør ned
15.601,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metro Therm Type 2685 combivandvarmer, model 160. Til biobrændsel, 137 ltr. rør ned koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metro Therm Type 2685 combivandvarmer, model 160. Til biobrændsel, 137 ltr. rør ned koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS11.621 kr11.621 krKøb
2CS MEGASTORE DK11.692 kr11.891 krKøb
3Proshop DK11.915 kr11.915 krKøb
4MaintainIt14.183,75 kr14.183,75 krKøb
5EL-GROSSISTEN14.184,16 kr14.184,16 krKøb
6BilligVVS DK14.243 kr14.243 krKøb
7CompletVVS14.899 kr14.899 krKøb
8vvsfittings.dk15.601,25 kr15.601,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Metro Therm Type 2685 combivandvarmer, model 160. Til biobrændsel, 137 ltr. rør ned

PriceData har fulgt prisen på Metro Therm Type 2685 combivandvarmer, model 160. Til biobrændsel, 137 ltr. rør ned i 172 dage. Laveste pris i perioden er 10.054 kr (registreret d. 2. januar 2026), højeste er 12.998 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 11.596 kr.

Den nuværende pris på 11.621 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for Metro Therm Type 2685 combivandvarmer, model 160. Til biobrændsel, 137 ltr. rør ned. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for Metro Therm Type 2685 combivandvarmer, model 160. Til biobrændsel, 137 ltr. rør ned de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202611.621 kr72 kr (1%)
1. jun. 202611.693 kr71 kr (1%)
31. maj 202611.622 kr1 kr (0%)
30. maj 202611.623 kr71 kr (1%)
29. maj 202611.694 kr2 kr (0%)
28. maj 202611.696 kr1 kr (0%)
26. maj 202611.697 kr1 kr (0%)
25. maj 202611.698 kr2 kr (0%)
22. maj 202611.700 kr40 kr (0%)
16. maj 202611.660 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret