Gå til hovedindhold

METRO THERM Metro steatit varmelegeme 3000W/400V - Ø49mm - længde = 430mm - til model 655, 622, 644, 605, 2002, 2003 & 2004

Metro ThermSanitetEAN: 5708512016513
Pris fra 932 krtil 1.213,75 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 281,75 kr (23% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på METRO THERM Metro steatit varmelegeme 3000W/400V - Ø49mm - længde = 430mm - til model 655, 622, 644, 605, 2002, 2003 & 2004 og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 932 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metro varmelegeme til 55-450 liter
-16%932 kr
Før 1.109 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Metro varmelegeme til 55-450 liter billede

Produktinformation

Metro Therm Steatit varmelegeme til 55-450 liter, 3kW / 400 V Dette varmelegeme har en længde på 430 mm og er Ø49 mm Dette varmelegeme passer til følgende Metro Therm varmtvandsbeholdere fra alle årgange : Type 655 - 55 ltr. - vvs nr. 34 5111 260 Type 62...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Metro Therm
Kategori: Metro Therm reservedele
Størrelse: 430 mm
EAN: 5708512016513
Varenr.: 345297254
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
METRO THERM Metro steatit varmelegeme 3000W/400V - Ø49mm - længde = 430mm - til model 655, 622, 644, 605, 2002, 2003 & 2004
950 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metro Therm Varmelegme 3kW
963 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Metro Therm steatit varmelegeme 3,0kw 400V. Til 55-300 ltr.
988 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Metro Steatit varmelegeme 55-450 liter
1.012 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Metro varmelegeme til 55-450 liter
1.099 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Metro steatit varmelegeme 3kw/400 49mm
1.121,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Metro varmelegeme til 55-450 liter
1.199 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
1.213,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad METRO THERM Metro steatit varmelegeme 3000W/400V - Ø49mm - længde = 430mm - til model 655, 622, 644, 605, 2002, 2003 & 2004 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad METRO THERM Metro steatit varmelegeme 3000W/400V - Ø49mm - længde = 430mm - til model 655, 622, 644, 605, 2002, 2003 & 2004 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS932 kr932 krKøb
2CS MEGASTORE DK950 kr989 krKøb
3Proshop DK963 kr1.002 krKøb
4Elvvs.dk988 kr988 krKøb
5WATTOO.DK1.012 kr1.012 krKøb
6Greenline1.099 kr1.099 krKøb
7MaintainIt1.121,25 kr1.121,25 krKøb
8BilligVVS DK1.199 kr1.199 krKøb
9vvsfittings.dk1.213,75 kr1.213,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for METRO THERM Metro steatit varmelegeme 3000W/400V - Ø49mm - længde = 430mm - til model 655, 622, 644, 605, 2002, 2003 & 2004

PriceData har fulgt prisen på METRO THERM Metro steatit varmelegeme 3000W/400V - Ø49mm - længde = 430mm - til model 655, 622, 644, 605, 2002, 2003 & 2004 i 167 dage. Laveste pris i perioden er 932 kr (registreret d. 3. juni 2026), højeste er 1.015 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 958 kr.

Den nuværende pris på 932 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for METRO THERM Metro steatit varmelegeme 3000W/400V - Ø49mm - længde = 430mm - til model 655, 622, 644, 605, 2002, 2003 & 2004. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for METRO THERM Metro steatit varmelegeme 3000W/400V - Ø49mm - længde = 430mm - til model 655, 622, 644, 605, 2002, 2003 & 2004 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026932 kr1 kr (0%)
2. jun. 2026933 kr18 kr (2%)
1. jun. 2026951 kr17 kr (2%)
30. maj 2026934 kr1 kr (0%)
27. maj 2026935 kr17 kr (2%)
26. maj 2026952 kr17 kr (2%)
17. maj 2026935 kr17 kr (2%)
16. maj 2026952 kr17 kr (2%)
10. maj 2026935 kr28 kr (3%)
9. maj 2026963 kr28 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret