Gå til hovedindhold

Metalinis rankinis pjūklas su Bi-Metal Sandflex 300 mm (12 colių) ašmenimis, 24 dantų, Bahco [325]

BahcoRedskaber24 TPI bi-metal klingeProfessionel metalbearbejdningEAN: 7311518214852

Bahco ERGO 325 professionel metalsav med 300mm klinge og ergonomisk håndtag. Udviklet til præcise snit i metal med 24 TPI bi-metal klinge teknologi. Læs mere

Pris fra 247 krtil 623,75 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 376,75 kr (60% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Metalinis rankinis pjūklas su Bi-Metal Sandflex 300 mm (12 colių) ašmenimis, 24 dantų, Bahco [325] og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 247 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bacho Ergo Professionel Nedstryger 300 mm
247 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BAHCO nedstryger 325 ergo
298 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bahco Ergo 300mm nedstryger
298 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Bacho Ergo Professionel Nedstryger 300 mm
339 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metalinis rankinis pjūklas su Bi-Metal Sandflex 300 mm (12 colių) ašmenimis, 24 dantų, Bahco [325]
350 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Bahco 325 professionel nedstryger, 300 mm
353 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Ergo nedstrygerbue 325
-37%390,86 kr
Før 616,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bahco Ergo Nedstryger 300 mm
552 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bahco Ergo nedstrygerbue - 300 mm
552 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Bahco 325 professionel nedstryger, 300 mm
623,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metalinis rankinis pjūklas su Bi-Metal Sandflex 300 mm (12 colių) ašmenimis, 24 dantų, Bahco [325] koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metalinis rankinis pjūklas su Bi-Metal Sandflex 300 mm (12 colių) ašmenimis, 24 dantų, Bahco [325] koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK247 kr247 krKøb
2Proshop DK298 kr337 krKøb
3LavprisVærktøj298 kr298 krKøb
4Ultrashop339 kr339 krKøb
5CS MEGASTORE DK350 kr389 krKøb
6Elvvs.dk353 kr353 krKøb
7Globaltools.dk390,86 kr390,86 krKøb
8BilligVVS DK552 kr552 krKøb
9LavprisVVS552 kr552 krKøb
10vvsfittings.dk623,75 kr623,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bahco ERGO 325 Professionel Metalsav

Bahco

Bahco ERGO 325 professionel metalsav med 300mm klinge og ergonomisk håndtag. Udviklet til præcise snit i metal med 24 TPI bi-metal klinge teknologi.

• metalsav
• håndsav
• bahco sav
• nedstrygersav
• professionel sav
• bi-metal sav
• Professionel metalbearbejdning
• 24 TPI bi-metal klinge

Beskrivelse

Bahco ERGO 325 er en professionel metalsav designet til håndværkere og entusiaster. Udstyret med en 300mm Sandflex bi-metal klinge med 24 tænder per tomme, leverer denne sav præcise og rene snit i metal. Det ergonomiske håndtag med gummibelægning sikrer komfortabelt greb og optimal kontrol. Klingen kan spændes med op til 140 kg kraft for maksimal stivhed og nøjagtighed. Den fjederbelastede klingeopspænding gør det nemt at skifte klinger hurtigt. Klingen kan monteres i 55° vinkel for specialopgaver. Med sit balancerede design og professionelle kvalitet er denne sav ideel til både præcisionsarbejde og tunge opgaver indenfor metalbearbejdning.

Specifikationer

mål:395 x 120 mm
vægt:720 gram
håndtag:Ergonomisk gummibelægning
materiale:Bi-metal klinge
klingetype:Sandflex 24 TPI bi-metal
klingeskift:Fjederbelastet hurtigskift
klingelængde:300 mm
klingemontering:Standard/55° vinkel
klingespænding:Op til 140 kg
tænder_per_tomme:24 TPI

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke materialer kan saven skære i?

Bahco ERGO 325 er designet til skæring i metal og kan håndtere forskellige metaltyper takket være den professionelle bi-metal klinge.

Kan klingen skiftes nemt?

Ja, saven har fjederbelastet klingeopspænding som gør klingeskift hurtigt og enkelt uden værktøj.

Er håndtaget komfortabelt ved længere brug?

Ja, det ergonomiske håndtag med gummibelægning og tommelfingerplacering sikrer komfortabelt greb selv ved længere arbejdsperioder.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Metalinis rankinis pjūklas su Bi-Metal Sandflex 300 mm (12 colių) ašmenimis, 24 dantų, Bahco [325]

PriceData har fulgt prisen på Metalinis rankinis pjūklas su Bi-Metal Sandflex 300 mm (12 colių) ašmenimis, 24 dantų, Bahco [325] i 167 dage. Laveste pris i perioden er 189 kr (registreret d. 19. december 2025), højeste er 325 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 244 kr.

Den nuværende pris på 247 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Metalinis rankinis pjūklas su Bi-Metal Sandflex 300 mm (12 colių) ašmenimis, 24 dantų, Bahco [325]. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Metalinis rankinis pjūklas su Bi-Metal Sandflex 300 mm (12 colių) ašmenimis, 24 dantų, Bahco [325] de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 2026247 kr17 kr (6%)
8. maj 2026264 kr11 kr (4%)
30. apr. 2026275 kr50 kr (15%)
27. apr. 2026325 kr32 kr (11%)
26. apr. 2026293 kr18 kr (7%)
22. apr. 2026275 kr44 kr (14%)
9. apr. 2026319 kr4 kr (1%)
20. mar. 2026315 kr86 kr (38%)
12. feb. 2026229 kr6 kr (3%)
5. feb. 2026223 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret