Gå til hovedindhold

Metabo WE 2200-230 - angle grinder - 2200 W - 230 mm

MetaboRedskaberEAN: 4007430341433
Pris fra 952 krtil 1.877,64 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 925,64 kr (49% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 864 kr 16. mar.

Sammenlign priser på Metabo WE 2200-230 - angle grinder - 2200 W - 230 mm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 952 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Metabo WE 2200-230 Vinkelsliber 2200W
952 kr
Til butik
Metabo WE 2200-230 Vinkelsliber 2200W billede

Produktinformation

Metabo WE 2200-230 - Vinkelkværn - 2200 W - 13.5 N·m - 230 mm

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Artikel nr.: 606437000
EAN: 4007430341433
Varenr.: 999029829
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Metabo WE 2200-230 - 606437000 Vinkelsliber
1.101 kr
Til butik
Metabo WE 2200-230 - 606437000 Vinkelsliber billede

Produktinformation

Metabo WE 2200-230 - 606437000 Vinkelsliber Robust motorStartstrømbegrænser med softstart hindrerat sikringen slår fra under startEkstrahåndtag kan monteres på tre positionerMetabo sikkerhedsafbryder forhindrer utilsigtet startRobust motorStartstrømbegrænser med softstart hindrerat sikringen slår fra under startEkstrahåndtag kan monteres på tre positionerMetabo sikkerhedsafbryder forhindrer utilsigtet startMedleveret tilbehør:Beskyttelsesskærm Støtteflange Tohulsmøtrik Ekstrahåndtag Tapnøgle...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Metabo maskiner 230v
Vægt: 1g
Artikel nr.: 606437000
EAN: 4007430341433
Varenr.: 2050791
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo WE 2200-230 - angle grinder - 2200 W - 230 mm
1.132 kr
Til butik
Metabo WE 2200-230 - angle grinder - 2200 W - 230 mm billede

Produktinformation

Vinkelsliber med 2200 W effekt, 230 mm skivestørrelse, op til 6600 rpm og 13.5 N·m maks. hårdt moment til krævende slibeopgaver. Metabo WE 2200-230 kombinerer elektronisk blødstart med genstartsbeskyttelse og et M14 spindelgevind og leveres med nødvendigt tilbehør til opsætning og håndtering. Hastighed: 6600 rpm / 4300 rpm ved nominelt belastning Maks. hårdt moment: 13.5 N·m Har M14 spindelgevind Elektronisk blødstart Genstartsbeskyttelse Inkluderet sidehåndtag, beskyttelsesskærm, støtteflange, tohulmøtrik og fladstift-nøgle Designet til kontrollerede starter og pålidelig drift, når du har brug for robust ydeevne i en vinkelsliber med stor skive.

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Vinkelsliber
Artikel nr.: 606437000
EAN: 4007430341433
Varenr.: 3444466
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Vinkelsliber 230mm 2200W WE 2200-230
-2%1.877,64 kr
Før 1.923,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo WE 2200-230 - angle grinder - 2200 W - 230 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo WE 2200-230 - angle grinder - 2200 W - 230 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK952 kr952 krKøb
2Homeshop DK1.101 kr1.101 krKøb
3Proshop DK1.132 kr1.132 krKøb
4Globaltools.dk1.877,64 kr1.877,64 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Metabo WE 2200-230 - angle grinder - 2200 W - 230 mm

PriceData har fulgt prisen på Metabo WE 2200-230 - angle grinder - 2200 W - 230 mm i 173 dage. Laveste pris i perioden er 864 kr (registreret d. 16. marts 2026), højeste er 1.117 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.006 kr.

Den nuværende pris på 952 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Metabo WE 2200-230 - angle grinder - 2200 W - 230 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Metabo WE 2200-230 - angle grinder - 2200 W - 230 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026952 kr1 kr (0%)
17. maj 2026953 kr1 kr (0%)
13. maj 2026952 kr1 kr (0%)
1. maj 2026953 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026954 kr1 kr (0%)
28. apr. 2026955 kr3 kr (0%)
26. apr. 2026952 kr1 kr (0%)
24. apr. 2026953 kr12 kr (1%)
2. apr. 2026965 kr3 kr (0%)
26. mar. 2026968 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret