Gå til hovedindhold

Metabo MT 18 LTX, Batteridrevet, Lithium-Ion (Li-Ion), 1,8 kg - (Uden batteri)

Pris fra 1.341 krtil 3.073,27 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.732,27 kr (56% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.065 kr 30. mar.

Sammenlign priser på Metabo MT 18 LTX, Batteridrevet, Lithium-Ion (Li-Ion), 1,8 kg - (Uden batteri) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1341 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Metabo MT 18 LTX Multicutter Uden batteri Intet batteri
1.341 kr
Til butik
Metabo MT 18 LTX Multicutter Uden batteri Intet batteri billede

Produktinformation

Metabo MT 18 LTX - Oscillerende multiværktøj - ledningfri - intet batteri - 18 V

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Artikel nr.: 613021840
EAN: 4007430287700
Varenr.: 993900949
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo MT 18 LTX, Batteridrevet, Lithium-Ion (Li-Ion), 1,8 kg - (Uden batteri)
1.349 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo MT 18 LTX - angle grinder
1.349 kr
Til butik
Metabo MT 18 LTX - angle grinder billede

Produktinformation

Oscillerende multiværktøj leverer ledningsfri 18 V effekt med variabel hastighed fra 7000-18000 opm og en 1.6° oscillationsvinkel til alsidig skæring, slibning og skrabning. Metabo MT 18 LTX er et ledningsfrit oscillerende multiværktøj leveret uden batteri og pakket i en metaBOX 145, med tilbehør inkluderet for hurtig opsætning på tværs af flere opgaver. Hastighedsområde: 7000-18000 opm Oscillationsvinkel: 1.6° 18 V system (batteri medfølger ikke) Inkluderer dyb dyksavklinge og 5 slibeark Inkluderer udsugningsadapter, multi-adapter og trekantet slibesål Fleksibel allround-ydelse med et kompakt sæt, der er klar til opbevaring, til daglig brug i værksted og på arbejdspladsen.

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Vinkelsliber
Artikel nr.: 613021840
EAN: 4007430287700
Varenr.: 2990623
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Metabo MT 18 LTX multicutter - 18 V - uden batteri
1.599 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Metabo MT 18 LTX Multicutter Uden batteri Intet batteri
1.619 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Metabo MT 18 LTX multicutter - 18 V - uden batteri
1.619 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Metabo MT 18 LTX - 613021840 Multitool
1.774 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Multitool MT18 LTX Compact solo, i Metaloc
-2%3.073,27 kr
Før 3.148,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo MT 18 LTX, Batteridrevet, Lithium-Ion (Li-Ion), 1,8 kg - (Uden batteri) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo MT 18 LTX, Batteridrevet, Lithium-Ion (Li-Ion), 1,8 kg - (Uden batteri) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.341 kr1.341 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.349 kr1.349 krKøb
3Proshop DK1.349 kr1.349 krKøb
4Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
5Ultrashop1.619 kr1.619 krKøb
6Vivas DK1.619 kr1.688 krKøb
7Homeshop DK1.774 kr1.774 krKøb
8Globaltools.dk3.073,27 kr3.073,27 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Metabo MT 18 LTX, Batteridrevet, Lithium-Ion (Li-Ion), 1,8 kg - (Uden batteri)

PriceData har fulgt prisen på Metabo MT 18 LTX, Batteridrevet, Lithium-Ion (Li-Ion), 1,8 kg - (Uden batteri) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.050 kr (registreret d. 8. januar 2026), højeste er 1.750 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.241 kr.

Den nuværende pris på 1.341 kr er 8% over normalprisen. Der er registreret 21 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for Metabo MT 18 LTX, Batteridrevet, Lithium-Ion (Li-Ion), 1,8 kg - (Uden batteri). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for Metabo MT 18 LTX, Batteridrevet, Lithium-Ion (Li-Ion), 1,8 kg - (Uden batteri) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. apr. 20261.341 kr38 kr (3%)
28. apr. 20261.303 kr37 kr (3%)
27. apr. 20261.266 kr7,95 kr (1%)
26. apr. 20261.273,95 kr89,95 kr (8%)
25. apr. 20261.184 kr14 kr (1%)
21. apr. 20261.170 kr8 kr (1%)
20. apr. 20261.178 kr13 kr (1%)
18. apr. 20261.165 kr34 kr (3%)
17. apr. 20261.199 kr282 kr (19%)
16. apr. 20261.481 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret