Gå til hovedindhold

Metabo KS 55 FS - Cirkelsav - 1200 W - 5 N·m - 160 mm

MetaboRedskaberEAN: 4007430230430
Pris fra 845 krtil 1.059 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 214 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 828 kr 29. maj

Sammenlign priser på Metabo KS 55 FS - Cirkelsav - 1200 W - 5 N·m - 160 mm og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 845 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Metabo KS 55 FS Rundsav 1200W
845 kr
Til butik
Metabo KS 55 FS Rundsav 1200W billede

Produktinformation

Metabo KS 55 FS - Cirkelsav - 1200 W - 5 N·m - 160 mm

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Artikel nr.: 600955000
EAN: 4007430230430
Varenr.: 993900585
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo KS 55 FS - Cirkelsav - 1200 W - 5 N·m - 160 mm
861 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Metabo Håndrundsav Ks 55 Fs
930 kr
Til butik
Metabo Håndrundsav Ks 55 Fs billede

Produktinformation

Metabo Håndrundsav Ks 55 Fs Produkt beskrivelseRobust håndrundsav, der kan anvendes direkte på Metabo-styreskinner og skinner fra andre producenterLet styreplade i trykstøbt aluminiumGribeområde med skridsikker softgrip-overfladeTydeligt synlig skærevisning, til savning efter opmærkningEfterjusterbar 0°-position for høj skærepræcisionMulighed for udsugning med tilslutning af universalsugerFinjustering af maskinen uden brug af værktøj ved anvendelse på styreskinneDen viste maskiner kan afvige...

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Metabo maskiner 230v
Vægt: 1g
Artikel nr.: 600955000
EAN: 4007430230430
Varenr.: 1616115
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Metabo KS 55 FS rundsav 1200 W - 160 mm
-8%959 kr
Før 1.039 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Metabo KS 55 FS rundsav 1200 W - 160 mm
-8%979 kr
Før 1.059 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Metabo KS 55 FS Rundsav 1200W
1.059 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo KS 55 FS - Cirkelsav - 1200 W - 5 N·m - 160 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo KS 55 FS - Cirkelsav - 1200 W - 5 N·m - 160 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK845 kr845 krKøb
2CS MEGASTORE DK861 kr900 krKøb
3Homeshop DK930 kr930 krKøb
4Boligcenter DK959 kr959 krKøb
5Vivas DK979 kr1.048 krKøb
6Ultrashop1.059 kr1.059 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Metabo KS 55 FS - Cirkelsav - 1200 W - 5 N·m - 160 mm

PriceData har fulgt prisen på Metabo KS 55 FS - Cirkelsav - 1200 W - 5 N·m - 160 mm i 165 dage. Laveste pris i perioden er 828 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 1.059 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 905 kr.

Den nuværende pris på 845 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 70 prisændringer for Metabo KS 55 FS - Cirkelsav - 1200 W - 5 N·m - 160 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 70 prisændringer for Metabo KS 55 FS - Cirkelsav - 1200 W - 5 N·m - 160 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026845 kr17 kr (2%)
29. maj 2026828 kr23 kr (3%)
28. maj 2026851 kr8 kr (1%)
27. maj 2026859 kr7 kr (1%)
25. maj 2026866 kr7 kr (1%)
24. maj 2026873 kr6 kr (1%)
23. maj 2026879 kr7 kr (1%)
22. maj 2026886 kr7 kr (1%)
21. maj 2026893 kr7 kr (1%)
20. maj 2026900 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret