Gå til hovedindhold

Metabo HG 16-500 - 601067000 Varmluftpistol

MetaboRedskaberEAN: 4061792185753
Pris fra 375 krtil 820,21 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 445,21 kr (54% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Metabo HG 16-500 - 601067000 Varmluftpistol og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 375 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Metabo HG 16-500 Varmepistol 1600W
375 kr
Til butik
Metabo HG 16-500 Varmepistol 1600W billede

Produktinformation

Metabo HG 16-500 - Varmepistol - 1600 W - 240/450 l/min

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Artikel nr.: 601067000
EAN: 4061792185753
Varenr.: 999400295
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Metabo HG 16-500 - 601067000 Varmluftpistol
676 kr
Til butik
Metabo HG 16-500 - 601067000 Varmluftpistol billede

Produktinformation

Metabo HG 16-500 - 601067000 VarmluftpistolAlsidige anvendelsesformål: Lakfjernelseformningkrympningsvejsning og meget mereNem betjening takket være ergonomisk design og håndtag med skridsikker softgrip-overfladeSikkert stationært arbejde på grund af stor skridsikker ståfladeAlsidige anvendelsesformål: Lakfjernelseformningkrympningsvejsning og meget mereNem betjening takket være ergonomisk design og håndtag med skridsikker softgrip-overfladeSikkert stationært arbejde på grund af stor skridsik...

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Metabo maskiner 230v
Vægt: 1g
Artikel nr.: 601067000
EAN: 4061792185753
Varenr.: 2138662
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Metabo varmluftpistol HG 16-500
700 kr
Til butik
Metabo varmluftpistol HG 16-500 billede

Produktinformation

Metabo varmluftpistol, som er velegnet til lakfjernelse, formning, krympning, svejsning og meget mere. Det er en ergonomisk maskine, som er nemt at betjene. Den har softgrip på håndtaget for bedre greb. Den har en stor skridsikker stålflade, der sikrer et...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Diverse værktøj og tilbehør
EAN: 4061792185753
Varenr.: 16371469
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo 601067000 Varmluftsblæser 1600 W
780 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Varmluftpistol 300-500 °C 1600W HG 16-500
-32%820,21 kr
Før 1.211,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo HG 16-500 - 601067000 Varmluftpistol koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo HG 16-500 - 601067000 Varmluftpistol koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK375 kr375 krKøb
2Homeshop DK676 kr676 krKøb
3Specialbutikken700 kr700 krKøb
4CS MEGASTORE DK780 kr819 krKøb
5Globaltools.dk820,21 kr820,21 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Metabo HG 16-500 - 601067000 Varmluftpistol

PriceData har fulgt prisen på Metabo HG 16-500 - 601067000 Varmluftpistol i 134 dage. Laveste pris i perioden er 375 kr (registreret d. 1. juni 2026), højeste er 676 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 520 kr.

Den nuværende pris på 375 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 22% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Metabo HG 16-500 - 601067000 Varmluftpistol. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Metabo HG 16-500 - 601067000 Varmluftpistol de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026375 kr301 kr (45%)
30. maj 2026676 kr170 kr (34%)
18. maj 2026506 kr1 kr (0%)
11. maj 2026505 kr1 kr (0%)
9. maj 2026504 kr26 kr (5%)
8. maj 2026478 kr4 kr (1%)
3. maj 2026474 kr4 kr (1%)
26. apr. 2026478 kr2 kr (0%)
25. apr. 2026480 kr4 kr (1%)
19. apr. 2026476 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret