Gå til hovedindhold

Metabo DSD 200 PLUS - Bænkekværn - 750 W - 7.3 N·m - 200 x 25 mm

MetaboRedskaberEAN: 4061792226043
Pris fra 1.994 krtil 2.652,4 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 658,4 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.814 kr 14. maj

Sammenlign priser på Metabo DSD 200 PLUS - Bænkekværn - 750 W - 7.3 N·m - 200 x 25 mm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1994 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Metabo DSD 200 PLUS Bænkekværn 750W
1.994 kr
Til butik
Metabo DSD 200 PLUS Bænkekværn 750W billede

Produktinformation

Metabo DSD 200 PLUS - Bænkekværn - 750 W - 7.3 N·m - 200 x 25 mm

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Artikel nr.: 604210000
EAN: 4061792226043
Varenr.: 1000768604
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo DSD 200 PLUS - bench grinder - 750 W - 200 x 25 mm
2.084 kr
Til butik
Metabo DSD 200 PLUS - bench grinder - 750 W - 200 x 25 mm billede

Produktinformation

Bænksliber med 750 W effekt, 200 x 25 mm slibeskiver, 2980 rpm hastighed og støjsvag, vibrationssvag drift til præcis slibning og afgratning i værkstedet. Metabo DSD 200 PLUS er en robust bænksliber designet til trefasestrøm, med en vedligeholdelsesfri motor, LED-lys, justerbar emnestøtte og genstartsbeskyttelse til kontrolleret, pålidelig brug. 570 W udgangseffekt og 7.3 N·m maks. moment (hård) 2980 rpm hastighed for ensartet slibeydelse LED-lys for bedre synlighed ved arbejdsområdet Genstartsbeskyttelse for øget driftssikkerhed V-rille i fod og robust base til stabil placering Inkluderer korn 60 og korn 36 slibeskiver, gnistbeskyttelsesglas, unbrakonøgle og emnestøtte Bygget til stabil, nøjagtig slibning med praktiske funktioner, der understøtter rene resultater i daglig værkstedsbrug.

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Vaerktoej
Artikel nr.: 604210000
EAN: 4061792226043
Varenr.: 3438090
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo DSD 200 PLUS - Bænkekværn - 750 W - 7.3 N·m - 200 x 25 mm
2.316 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bænkslibemaskine 200mm 400V/750W DSD 200 Plus
-40%2.652,4 kr
Før 4.398,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo DSD 200 PLUS - Bænkekværn - 750 W - 7.3 N·m - 200 x 25 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo DSD 200 PLUS - Bænkekværn - 750 W - 7.3 N·m - 200 x 25 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.994 kr1.994 krKøb
2Proshop DK2.084 kr2.084 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.316 kr2.385 krKøb
4Globaltools.dk2.652,4 kr2.652,4 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Metabo DSD 200 PLUS - Bænkekværn - 750 W - 7.3 N·m - 200 x 25 mm

PriceData har fulgt prisen på Metabo DSD 200 PLUS - Bænkekværn - 750 W - 7.3 N·m - 200 x 25 mm i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.814 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 2.652,4 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.069 kr.

Den nuværende pris på 1.994 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 25% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for Metabo DSD 200 PLUS - Bænkekværn - 750 W - 7.3 N·m - 200 x 25 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for Metabo DSD 200 PLUS - Bænkekværn - 750 W - 7.3 N·m - 200 x 25 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.994 kr10 kr (0%)
24. maj 20262.004 kr11 kr (1%)
23. maj 20262.015 kr3 kr (0%)
22. maj 20262.018 kr3 kr (0%)
20. maj 20262.015 kr2 kr (0%)
18. maj 20262.017 kr203 kr (11%)
14. maj 20261.814 kr60 kr (3%)
9. maj 20261.874 kr430 kr (19%)
7. maj 20262.304 kr348,4 kr (13%)
5. maj 20262.652,4 kr348,4 kr (15%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret