Gå til hovedindhold

Metabo BASIC 250-24 W - Luftkompressor - 1500 W - oliesmurt - 200 l/min - 24 liter - 110 l/min

MetaboRedskaberEAN: 4007430244420
Pris fra 1.499 krtil 2.089 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 590 kr (28% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.315 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Metabo BASIC 250-24 W - Luftkompressor - 1500 W - oliesmurt - 200 l/min - 24 liter - 110 l/min og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1499 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kompressor 24 l 230 V - Metabo Basic 250-24 W
-6%1.499 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kompressor 24 l 230 V - Metabo Basic 250-24 W billede

Produktinformation

Effektiv kompressor til værksted og renoveringMetabo Basic 250-24 W er en praktisk 230 V kompressor med 24 l tank, ideel til gør‑det‑selv og mindre værkstedsopgaver. Den kompakte model har håndtag og hjul for let flytning, tydelige manometre og betjeningsknapper, så du hurtigt kan komme i gang med trykluftopgaver i renovering og byggeri.Hvorfor vælge Basic 250-24 W?Den robuste ståltank på 24 l giver stabil luftforsyning til en lang række lette trykluftværktøjer. Designet er overskueligt med afgangsstuds, trykregulering og tydelig aflæsning af tank- og arbejdstyk, så du arbejder sikkert og kontrolleret.SikkerhedBrug altid produktet i godt ventilerede omgivelser. Bortskaffes efter lokale regler for farligt affald.Strømforsyning: 230 VTankvolumen: 24 lModel: Basic 250-24 WType: Oliekompressor...

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Kompressorer
Vægt: 25.7g
EAN: 4007430244420
Varenr.: 1916473
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kompressor 24 l 230 V - Metabo Basic 250-24 W
-6%1.519 kr
Før 1.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kompressor 24 l 230 V - Metabo Basic 250-24 W billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Kompressorer
Vægt: 25.7g
EAN: 4007430244420
Varenr.: 1916473
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo BASIC 250-24 W
1.620 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo BASIC 250-24 W - Luftkompressor - 1500 W - oliesmurt - 200 l/min - 24 liter - 110 l/min
1.716 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Metabo Kompressor Basic 250-24 W
1.750 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Kompressor Basic 250-24 W 8bar 120ltr/min 230V
-20%1.916,1 kr
Før 2.386,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Metabo BASIC 250-24 W Luftkompressor 1500W
2.089 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo BASIC 250-24 W - Luftkompressor - 1500 W - oliesmurt - 200 l/min - 24 liter - 110 l/min koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo BASIC 250-24 W - Luftkompressor - 1500 W - oliesmurt - 200 l/min - 24 liter - 110 l/min koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
2Vivas DK1.519 kr1.778 krKøb
3Proshop DK1.620 kr1.620 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.716 kr1.915 krKøb
5Homeshop DK1.750 kr1.750 krKøb
6Globaltools.dk1.916,1 kr1.916,1 krKøb
7Ultrashop2.089 kr2.089 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Metabo BASIC 250-24 W - Luftkompressor - 1500 W - oliesmurt - 200 l/min - 24 liter - 110 l/min

PriceData har fulgt prisen på Metabo BASIC 250-24 W - Luftkompressor - 1500 W - oliesmurt - 200 l/min - 24 liter - 110 l/min i 98 dage. Laveste pris i perioden er 1.315 kr (registreret d. 20. marts 2026), højeste er 1.649 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.439 kr.

Den nuværende pris på 1.499 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Metabo BASIC 250-24 W - Luftkompressor - 1500 W - oliesmurt - 200 l/min - 24 liter - 110 l/min. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Metabo BASIC 250-24 W - Luftkompressor - 1500 W - oliesmurt - 200 l/min - 24 liter - 110 l/min de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20261.499 kr121 kr (7%)
24. maj 20261.620 kr121 kr (8%)
15. maj 20261.499 kr121 kr (7%)
14. maj 20261.620 kr121 kr (8%)
13. maj 20261.499 kr1 kr (0%)
12. maj 20261.500 kr18 kr (1%)
2. maj 20261.482 kr17 kr (1%)
1. maj 20261.499 kr17 kr (1%)
25. apr. 20261.482 kr167 kr (13%)
24. apr. 20261.315 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret