Gå til hovedindhold

Metabo Basic 160-6 W OF - Luftkompressor - 0.9 kW - oliefri - 160 l/min - 6 liter

MetaboRedskaberEAN: 4061792174061
Pris fra 1.129 krtil 1.368,15 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 239,15 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 958 kr 11. maj

Sammenlign priser på Metabo Basic 160-6 W OF - Luftkompressor - 0.9 kW - oliefri - 160 l/min - 6 liter og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1129 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Metabo Basic 160-6 W OF Luftkompressor 0.9kW
1.129 kr
Til butik
Metabo Basic 160-6 W OF Luftkompressor 0.9kW billede

Produktinformation

Metabo Basic 160-6 W OF Luftkompressor 0.9kW Oplev kraften og alsidigheden ved Metabo Basic 160-6 W OF luftkompressoren. Med en effekt på 0.9 kW leverer denne kompressor pålidelig lufttryk til en bred vifte af anvendelser, fra dækoppumpning til blæsning a...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: skal sorteres
EAN: 4061792174061
Varenr.: 41713
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Metabo Basic 160-6 W OF - 601501000 Kompressorer Basic
1.150 kr
Til butik
Metabo Basic 160-6 W OF - 601501000 Kompressorer Basic billede

Produktinformation

Metabo Basic 160-6 W OF - 601501000 Kompressorer BasicHandy kompressor6 litermed kraftig motor til universel brugIdeel til hæftningsømningudblæsningoppumpning af dæk samt til arbejde med patronpistolerfedtsprøjter og nittetængerNem at bære og pladsbesparende opbevaring takket være det sammenklappelige greb og den kompakte konstruktionOliefri stempelkompressor: nem transport og reduceret servicebehovInstrumentpanel med let aflæselige manometre for tank- og arbejdstrykRegulerbart arbejdstryk pa...

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Metabo Trykluft
Vægt: 1g
Artikel nr.: 601501000
EAN: 4061792174061
Varenr.: 2112024
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo Basic 160-6 W OF - Luftkompressor - 0.9 kW - oliefri - 160 l/min - 6 liter
1.176 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Kompressor Basic 160-6 W OF 8bar 70 ltr/min 230V
-22%1.368,15 kr
Før 1.761,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo Basic 160-6 W OF - Luftkompressor - 0.9 kW - oliefri - 160 l/min - 6 liter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo Basic 160-6 W OF - Luftkompressor - 0.9 kW - oliefri - 160 l/min - 6 liter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop1.129 kr1.129 krKøb
2Homeshop DK1.150 kr1.150 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.176 kr1.176 krKøb
4Globaltools.dk1.368,15 kr1.368,15 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Metabo Basic 160-6 W OF - Luftkompressor - 0.9 kW - oliefri - 160 l/min - 6 liter

PriceData har fulgt prisen på Metabo Basic 160-6 W OF - Luftkompressor - 0.9 kW - oliefri - 160 l/min - 6 liter i 140 dage. Laveste pris i perioden er 950 kr (registreret d. 16. januar 2026), højeste er 1.291 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.076 kr.

Den nuværende pris på 1.129 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 18% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Metabo Basic 160-6 W OF - Luftkompressor - 0.9 kW - oliefri - 160 l/min - 6 liter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Metabo Basic 160-6 W OF - Luftkompressor - 0.9 kW - oliefri - 160 l/min - 6 liter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20261.129 kr21 kr (2%)
24. maj 20261.150 kr100 kr (10%)
23. maj 20261.050 kr79 kr (7%)
19. maj 20261.129 kr21 kr (2%)
18. maj 20261.150 kr21 kr (2%)
12. maj 20261.129 kr171 kr (18%)
11. maj 2026958 kr171 kr (15%)
2. maj 20261.129 kr89 kr (9%)
30. apr. 20261.040 kr1 kr (0%)
26. apr. 20261.041 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret