Gå til hovedindhold

MERCUSYS MR47BE V1 - wireless router - Wi-Fi 7 - desktop - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)

MercusysBroer og routereEAN: 6957939001391
Pris fra 929 krtil 1.099 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 170 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 928 kr 2. apr.

Sammenlign priser på MERCUSYS MR47BE V1 - wireless router - Wi-Fi 7 - desktop - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 929 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Mercusys MR47BE Tri-Band Wifi 7-router
929 kr
Til butik
Mercusys MR47BE Tri-Band Wifi 7-router billede

Produktinformation

Mercusys MR47BE leverer op til 9,3 Gb/s trådløs hastighed fordelt på tre bånd – 6 GHz, 5 GHz og 2,4 GHz – og er bygget til hjemmenetværk, kontor, gaming og streaming. Hastighedsklassen 802.11be/ax/ac/a/b/g/n sikrer kompatibilitet med både nyere og ældre wifi-enheder. Tri-band wifi til både arbejde, gaming og streaming Med tre separate bånd kan du fordele enhederne, så de ikke konkurrerer om den samme forbindelse. 6 GHz-båndet yder op til 5760 Mb/s og egner sig godt til krævende opgaver, mens 5 GHz med op til 2880 Mb/s og 2,4 GHz med op til 574 Mb/s passer til alt fra laptops til øvrige trådløse enheder. 2,5 Gb/s porte til hurtige kablede forbindelser Routeren har 1× 2,5 Gb/s WAN-port og 3× 2,5 Gb/s LAN-porte, så både din internetforbindelse og kablede enheder får god plads til data. Det er praktisk, hvis du vil give stationær pc, gaming-setup eller netværkslager en kablet forbindelse med høj hastighed. Klar til mesh og appstyring EasyMesh-kompatibilitet gør det muligt at udvide med andre kompatible enheder senere, hvis du ønsker dækning i flere rum under ét samlet netværksnavn. Med Mercusys-appen og mulighed for både lokal og fjernadministration kan du justere indstillinger og holde øje med netværket direkte fra din telefon. Sikkerhed og praktiske mål Routeren understøtter WPA-PSK/WPA2-PSK/WPA3-SAE kombineret med SPI-firewall til beskyttelse af adgangen til dit netværk. Dimensionerne er 258×119×43,3 mm, så du kan planlægge placeringen i dit setup. I pakken: Strømadapter, RJ45 Ethernet-kabel, installationsguide.

Produktspecifikationer

Mærke: Mercusys
Kategori: Router
Artikel nr.: MR47BE
EAN: 6957939001391
Varenr.: 66178
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Mercusys MR47BE, Wi-Fi 7 (802.11be), Tri-band (2,4 GHz/5 GHz/6 GHz), Ethernet LAN, Sort, Bordplade router
948 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Mercusys MR47BE V1 Trådløs router
974 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Mercusys MR47BE V1 Trådløs router
1.059 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Wi‑Fi router Mercusys BE9300 tri‑band (Wi‑Fi 7)
1.059 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wi‑Fi router Mercusys BE9300 tri‑band (Wi‑Fi 7)
1.079 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MERCUSYS MR47BE V1 - wireless router - Wi-Fi 7 - desktop - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)
-15%1.099 kr
Før 1.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MERCUSYS MR47BE V1 - wireless router - Wi-Fi 7 - desktop - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MERCUSYS MR47BE V1 - wireless router - Wi-Fi 7 - desktop - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Av-Cables DK929 kr929 krKøb
2CS MEGASTORE DK948 kr987 krKøb
3CompuMail DK974 kr974 krKøb
4Ultrashop1.059 kr1.059 krKøb
5Boligcenter DK1.059 kr1.059 krKøb
6Vivas DK1.079 kr1.158 krKøb
7Proshop DK1.099 kr1.099 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MERCUSYS MR47BE V1 - wireless router - Wi-Fi 7 - desktop - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)

PriceData har fulgt prisen på MERCUSYS MR47BE V1 - wireless router - Wi-Fi 7 - desktop - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 928 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 1.059 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 973 kr.

Den nuværende pris på 929 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for MERCUSYS MR47BE V1 - wireless router - Wi-Fi 7 - desktop - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for MERCUSYS MR47BE V1 - wireless router - Wi-Fi 7 - desktop - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026929 kr1 kr (0%)
2. apr. 2026928 kr20 kr (2%)
31. mar. 2026948 kr26 kr (3%)
28. mar. 2026974 kr75 kr (7%)
22. mar. 20261.049 kr75 kr (8%)
21. mar. 2026974 kr26 kr (3%)
21. feb. 2026948 kr26 kr (3%)
17. feb. 2026974 kr85 kr (8%)
14. feb. 20261.059 kr111 kr (12%)
9. jan. 2026948 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret