Gå til hovedindhold

Mercusys Halo H80X (3-pack), Hvid, Intern, Mesh-system, 650 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax)

Pris fra 814 krtil 1.349 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 535 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 779 kr 7. maj

Sammenlign priser på Mercusys Halo H80X (3-pack), Hvid, Intern, Mesh-system, 650 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 814 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Mercusys Halo H80X (3-pack), Hvid, Intern, Mesh-system, 650 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax)
814 kr
Til butik
Mercusys Halo H80X (3-pack), Hvid, Intern, Mesh-system, 650 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax) billede

Produktspecifikationer

Mærke: Mercusys
Kategori: Trådløse routere & AP
Farve: 4
Artikel nr.: HALO H80X(3-PACK)
EAN: 6957939000820
Varenr.: 9365404
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
WiFi mesh system Mercusys Halo H80X (3-pack)
-7%1.049 kr
Før 1.132 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
WiFi mesh system Mercusys Halo H80X (3-pack) billede

Produktinformation

Stabilt WiFi i hele hjemmet med mesh netværkMercusys Halo H80X er et WiFi 6 mesh system, der er skabt til at give stabil trådløs dækning i hele boligen. Sættet består af tre enheder, som arbejder sammen, så dine telefoner, computere og smart-enheder kan bevæge sig frit mellem noderne uden afbrydelser. Med dual-band hastigheder på op til 574 Mbit/s på 2,4 GHz og 2.402 Mbit/s på 5 GHz samt understøttelse af gæstenetværk er det oplagt til både streaming, gaming og hjemmearbejde.Nem hverdag og tryg adgangSystemet understøtter QoS for prioritering af vigtig trafik og har indbygget SPI-firewall samt moderne WPA2-PSK og WPA3-kryptering. Du kan bruge både dynamisk og statisk IP samt PPPoE, og DHCP-serveren gør opsætningen let i de fleste hjemmenetværk. LED-indikator, reset-knap og tre RJ-45-porte pr. enhed giver enkel tilslutning.Designet til dit hjemDe hvide, kompakte noder med interne antenner dækker op til 650 m² og passer diskret ind på hylder og borde. I pakken medfølger tre strømforsyninger og et Ethernet-kabel, så du hurtigt kan komme i gang.Produkttype: Mesh systemWiFi-standard: Wi‑Fi 6 (802.11ax), dual-band 2,4/5 GHzHastighed: 574 Mbit/s (2,4 GHz), 2.402 Mbit/s (5 GHz)Netværksstandarder: IEEE 802.11a/b/g/n/ac/ax, 802.11r/v/kSikkerhed: WPA-PSK, WPA2-PSK, WPA3, SPI-firewallFunktioner: QoS, gæsteadgang, DHCP klient/server, PPPoE, statisk/dynamisk IPPorte: 3 × RJ-45 pr. enhed, DC-inDækning: Op til 650 m²Antal enheder: 3Driftstemp.: 0 – 40 °C; Luftfugtighed drift: 10 – 90 %Mål pr. enhed: H × B × D: 8,37 × 12,8 × 8,1 cmFarve: HvidMedfølger: 3 strømforsyninger, Ethernet-kabel...

Produktspecifikationer

Mærke: Mercusys
Kategori: Access Points
Vægt: 1.54g
EAN: 6957939000820
Varenr.: 1895361
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
WiFi mesh system Mercusys Halo H80X (3-pack)
-7%1.069 kr
Før 1.152 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
WiFi mesh system Mercusys Halo H80X (3-pack) billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Mercusys
Kategori: Access Points
Vægt: 1.54g
EAN: 6957939000820
Varenr.: 1895361
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Mercusys Halo H80X V1 Wi-Fi-system
1.110 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Mercusys Halo H80X V1 Wi-Fi-system
1.219 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MERCUSYS Halo H80X (3-pack) - Mesh router
1.349 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mercusys Halo H80X (3-pack), Hvid, Intern, Mesh-system, 650 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mercusys Halo H80X (3-pack), Hvid, Intern, Mesh-system, 650 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK814 kr853 krKøb
2Boligcenter DK1.049 kr1.049 krKøb
3Vivas DK1.069 kr1.148 krKøb
4CompuMail DK1.110 kr1.110 krKøb
5Ultrashop1.219 kr1.219 krKøb
6Proshop DK1.349 kr1.349 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Mercusys Halo H80X (3-pack), Hvid, Intern, Mesh-system, 650 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax)

PriceData har fulgt prisen på Mercusys Halo H80X (3-pack), Hvid, Intern, Mesh-system, 650 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax) i 180 dage. Laveste pris i perioden er 733,35 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 1.129 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 964 kr.

Den nuværende pris på 814 kr er 16% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 62 prisændringer for Mercusys Halo H80X (3-pack), Hvid, Intern, Mesh-system, 650 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 62 prisændringer for Mercusys Halo H80X (3-pack), Hvid, Intern, Mesh-system, 650 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. jun. 2026814 kr235 kr (22%)
3. jun. 20261.049 kr235 kr (29%)
2. jun. 2026814 kr235 kr (22%)
25. maj 20261.049 kr235 kr (29%)
24. maj 2026814 kr225 kr (22%)
23. maj 20261.039 kr240 kr (30%)
22. maj 2026799 kr20 kr (3%)
7. maj 2026779 kr15 kr (2%)
5. maj 2026794 kr1 kr (0%)
3. maj 2026793 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret