Gå til hovedindhold

Medieomformer fiber til Ethernet TP-Link MC220L Gigabit

TP-LinkRepeatere og transceivereEAN: 6935364030476
Pris fra 131 krtil 189 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 58 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 124 kr 16. apr.

Sammenlign priser på Medieomformer fiber til Ethernet TP-Link MC220L Gigabit og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 131 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link MC220L Gigabit Ethernet Media Converter
131 kr
Til butik
TP-Link MC220L Gigabit Ethernet Media Converter billede

Produktinformation

Fibermedieomformer, GigE, 1000Base-LX, 1000Base-SX, 1000Base-LH, RJ-45 / SFP (mini-GBIC), op til 10 km, 850 nm / 1310 nm, for P/N: TL-MC1400

Produktspecifikationer

Mærke: TP-Link
Kategori: Repeater Transceiver
Artikel nr.: MC220L
EAN: 6935364030476
Varenr.: 2192435
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link MC220L Fibermedieomformer Gigabit Ethernet
132 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
TP-Link MC220L SFP Media Converter
149 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Medieomformer fiber til Ethernet TP-Link MC220L Gigabit
169 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-LINK, Fiber SFP - TP (RJ45), 1000 Mbps, 15km
-36%179 kr
Før 279 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TP-Link MC220L Fibermedieomformer Gigabit Ethernet
189 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Medieomformer fiber til Ethernet TP-Link MC220L Gigabit
189 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Medieomformer fiber til Ethernet TP-Link MC220L Gigabit koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Medieomformer fiber til Ethernet TP-Link MC220L Gigabit koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK131 kr170 krKøb
2CompuMail DK132 kr132 krKøb
3Komplett DK149 kr149 krKøb
4Boligcenter DK169 kr169 krKøb
5Teknikproffset DK179 kr228 krKøb
6Ultrashop189 kr189 krKøb
7Vivas DK189 kr258 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Medieomformer fiber til Ethernet TP-Link MC220L Gigabit

PriceData har fulgt prisen på Medieomformer fiber til Ethernet TP-Link MC220L Gigabit i 182 dage. Laveste pris i perioden er 100 kr (registreret d. 10. januar 2026), højeste er 136 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 122 kr.

Den nuværende pris på 131 kr er 7% over normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for Medieomformer fiber til Ethernet TP-Link MC220L Gigabit. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for Medieomformer fiber til Ethernet TP-Link MC220L Gigabit de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 2026131 kr1 kr (1%)
12. maj 2026132 kr2 kr (1%)
11. maj 2026134 kr1 kr (1%)
10. maj 2026135 kr1 kr (1%)
8. maj 2026134 kr7 kr (6%)
7. maj 2026127 kr8 kr (6%)
6. maj 2026135 kr8 kr (6%)
23. apr. 2026127 kr3 kr (2%)
16. apr. 2026124 kr3 kr (2%)
10. apr. 2026127 kr3 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret