Gå til hovedindhold

Maybelline Lash Sensational Full Fan Effect Black Waterproof - 9.5 ml

MaybellineØjenmakeup10-lags fanning børsteDaglig makeup til voluminøse vipperEAN: 3600531143657

Vandfast volumemascara fra Maybelline med unik 10-lags børste. Skaber sensationelle vipper med vifteeffekt og maksimal definition uden klumpning. Læs mere

Pris fra 47,79 krtil 117 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 69,21 kr (59% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Maybelline Lash Sensational Full Fan Effect Black Waterproof - 9.5 ml og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 47.79 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Maybelline Lash Sensational Mascara (Black Waterproof) 9,4 ml
47,79 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Maybelline New York Lash Sensational Full Fan Effect Waterproof M
54 kr
Til butik
Gå til Hobbix
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Maybelline sensational lash multiplying mascara 9,4ml black
59 kr
Til butik
Gå til HairOutlet
TrustScore 4 ud af 53,8
Maybelline Lash Sensational Mascara Black Waterproof, 9,5 ml
-47%69 kr
Før 129 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Maybelline Sensational Lash Multiplying Mascara 9.4 ml.- Black
73 kr
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Maybelline - Lash Sensational Mascara Waterproof - Black
-37%78,95 kr
Før 125 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Maybelline Lash Sensational Waterproof Mascara Black
-30%90 kr
Før 129 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Maybelline New York Sensational Mascara Very Black Waterproof Sen
108 kr
Til butik
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Maybelline Lash Sensational Mascara Waterproof Black, 9.5 ml.
115 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Maybelline Lash Sensational Full Fan Effect Black Waterproof - 9.5 ml
117 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Maybelline Lash Sensational Full Fan Effect Black Waterproof - 9.5 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Maybelline Lash Sensational Full Fan Effect Black Waterproof - 9.5 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK47,79 kr86,79 krKøb
2Cocopanda DK54 kr54 krKøb
3Hobbix59 kr59 krKøb
4HairOutlet69 kr69 krKøb
5Proshop DK73 kr112 krKøb
6BilligParfume.dk78,95 kr78,95 krKøb
7Bangerhead DK90 kr90 krKøb
8Lyko DK108 kr108 krKøb
9Brandshop115 kr115 krKøb
10NordicFeel DK117 kr117 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Maybelline Lash Sensational Waterproof Mascara Black 9,5 ml

Maybelline

Vandfast volumemascara fra Maybelline med unik 10-lags børste. Skaber sensationelle vipper med vifteeffekt og maksimal definition uden klumpning.

• vandfast mascara
• waterproof mascara
• volumen mascara
• vifteeffekt mascara
• maybelline mascara
• sort mascara
• Daglig makeup til voluminøse vipper
• 10-lags fanning børste

Beskrivelse

Maybelline Lash Sensational Waterproof Mascara er den ultimative vandfast mascara for dig, der ønsker voluminøse vipper med en spektakulær vifteeffekt. Den revolutionære 10-lags fanning børste med 6 forskellige børstetyper fanger og adskiller hver eneste vippe uden at klumpe eller drysse. De indre børstehår når selv de mindste vipper i øjenkrogen, mens de ydre børstehår spreder vipperne som en elegant solvifte. Den intensive sorte farve giver øjeblikkelig drama og definition, og den vandfast formel sikrer, at dit look holder hele dagen. Perfekt til alle, som ønsker professionelle resultater med maksimal holdbarhed og imponerende volumen.

Specifikationer

Type:Vandfast mascara
Farve:Sort/Black
Effekt:Volumen og vifteeffekt
Børste:10-lags fanning børste
Holdbarhed:Vandfast og svedresistent
Størrelse:9,5 ml

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Er denne mascara virkelig vandfast?

Ja, Maybelline Lash Sensational Waterproof Mascara er fuldt vandfast og modstår vand, sved og fugt. Den skal fjernes med en speciel vandfast makeup fjerner.

Hvordan bruges den specielle børste?

Start med de indre mindre børster for at nå hjørnevipperne, derefter brug de ydre længere børster til at skabe vifteeffekten. Påfør flere lag for intensivere volumen.

Klumper mascaraen eller drypper den?

Nej, den patenterede 10-lags fanning børste er designet til at adskille hver vippe og forhindre klumpning. Formlen er også ikke-dryppende.

Hvor længe holder mascaraen på vipperne?

Den vandfast formel sikrer holdbarhed hele dagen uden at smudse eller falme, selv ved fysisk aktivitet eller fugtige forhold.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Maybelline Lash Sensational Full Fan Effect Black Waterproof - 9.5 ml

PriceData har fulgt prisen på Maybelline Lash Sensational Full Fan Effect Black Waterproof - 9.5 ml i 182 dage. Laveste pris i perioden er 46 kr (registreret d. 1. december 2025), højeste er 59 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 50 kr.

Den nuværende pris på 47,79 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Maybelline Lash Sensational Full Fan Effect Black Waterproof - 9.5 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Maybelline Lash Sensational Full Fan Effect Black Waterproof - 9.5 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 202647,79 kr
27. maj 202648,19 kr
24. maj 202648,09 kr1,2 kr (2%)
21. maj 202649,29 kr
19. maj 202649,38 kr4,62 kr (9%)
18. maj 202654 kr4,62 kr (9%)
15. maj 202649,38 kr4,62 kr (9%)
23. apr. 202654 kr5,91 kr (12%)
21. apr. 202648,09 kr
19. apr. 202648,05 kr5,95 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret