Gå til hovedindhold

MAXELL Maxell LR1130 10-pak 11717100 Modsvarer: N/A

MaxellElektronik – tilbehørLangvarig alkaline energiSmå elektroniske enheder og ureEAN: 4902580131425

Maxell LR1130 alkaline knapcellebatterier, 10 stk. 1,5V til ure, lommeregnere, termometre og elektronisk legetøj. Kompakte og pålidelige batterier. Læs mere

Pris fra 27 krtil 47 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 20 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 25 kr 23. apr.

Sammenlign priser på MAXELL Maxell LR1130 10-pak 11717100 Modsvarer: N/A og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 27 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Maxell LR 1130 - Batteri 10 x LR54
27 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Maxell LR1130 batterier, 10 stk.
29 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
31 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
31 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
34 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
35 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Maxell LR1130 10-pack
-45%38 kr
Før 69 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Maxell LR1130 - 10-pak
40 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Maxell alkaline LR1130 batteri, 10 stk.
43,88 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
MAXELL Maxell LR1130 10-pak 11717100 Modsvarer: N/A
-10%47 kr
Før 52,24 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MAXELL Maxell LR1130 10-pak 11717100 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MAXELL Maxell LR1130 10-pak 11717100 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK27 kr66 krKøb
2LavprisVærktøj29 kr29 krKøb
3CompletVVS31 kr31 krKøb
4LavprisEl31 kr31 krKøb
5Greenline34 kr34 krKøb
6BilligVVS DK35 kr35 krKøb
7Teknikproffset DK38 kr87 krKøb
8Proshop DK40 kr79 krKøb
9EL-GROSSISTEN43,88 kr43,88 krKøb
10InkClub DK47 kr47 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Maxell LR1130 Alkaline Knapcellebatterier - 10 stk

Maxell

Maxell LR1130 alkaline knapcellebatterier, 10 stk. 1,5V til ure, lommeregnere, termometre og elektronisk legetøj. Kompakte og pålidelige batterier.

• Små elektroniske enheder og ure
• Langvarig alkaline energi

Beskrivelse

Maxell LR1130 er kompakte alkaline knapcellebatterier designet til små elektroniske enheder med lavt strømforbrug. Med 1,5 volt leverer disse batterier stabil og langvarig energi til digitale termometre, lommeregnere, armbåndsure og elektronisk legetøj. Batterierne er også kendt som AG10 og anvendes i LED-lys, små gadgets og medicinsk udstyr. Maxells unikke anti-lækage teknologi sikrer pålidelig drift i op til 2 år, mens batterierne holder 95% af deres kapacitet. Pakken indeholder 10 stk ikke-genopladelige batterier som er 100% kviksølvfrie og miljøvenlige. Perfekt til forbrugere der ønsker kvalitetsbatterier til deres små elektroniske enheder med sjældne batteriskift.

Specifikationer

Antal:10 stk
Kapacitet:Bevarer 95% i 2 år
Spænding:1,5V
Størrelse:LR1130/AG10
Anti-lækage:Op til 2 år
Batteri type:Alkaline knapcellebatteri
Genopladelig:Nej
Kviksølvfri:100%
Alternative betegnelser:AG10, 189, V10GA, GP89A, L1131

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvilke enheder kan jeg bruge LR1130 batterier til?

LR1130 batterier er perfekte til digitale termometre, lommeregnere, armbåndsure, elektronisk legetøj, LED-lys og små gadgets. De er ideelle til enheder med lavt strømforbrug.

Hvor længe holder Maxell LR1130 batterier?

Maxell LR1130 batterier bevarer op til 95% af deres kapacitet i op til 2 år og har anti-lækage teknologi der beskytter i samme periode.

Er LR1130 det samme som AG10 batterier?

Ja, LR1130 og AG10 er samme batteri type. Andre betegnelser inkluderer 189, V10GA, GP89A og L1131 - de er alle kompatible.

Kan LR1130 batterier genoplades?

Nej, LR1130 er alkaline engangsbatterier som ikke kan genoplades. De skal bortskaffes ansvarligt efter brug og erstattes med nye.

Er Maxell LR1130 batterier miljøvenlige?

Ja, Maxell LR1130 batterier er 100% kviksølvfrie og produceret med miljøvenlige materialer. De skal dog stadig bortskaffes korrekt på genbrugsstationer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MAXELL Maxell LR1130 10-pak 11717100 Modsvarer: N/A

PriceData har fulgt prisen på MAXELL Maxell LR1130 10-pak 11717100 Modsvarer: N/A i 181 dage. Laveste pris i perioden er 23 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 29,25 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 26 kr.

Den nuværende pris på 27 kr er 4% over normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for MAXELL Maxell LR1130 10-pak 11717100 Modsvarer: N/A. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for MAXELL Maxell LR1130 10-pak 11717100 Modsvarer: N/A de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 202627 kr1 kr (4%)
18. maj 202628 kr1 kr (4%)
17. maj 202627 kr2,25 kr (8%)
16. maj 202629,25 kr1,25 kr (4%)
15. maj 202628 kr1 kr (4%)
14. maj 202627 kr1 kr (4%)
12. maj 202628 kr1,25 kr (4%)
11. maj 202629,25 kr1,25 kr (4%)
10. maj 202628 kr1,25 kr (4%)
8. maj 202629,25 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret