Gå til hovedindhold

Mason Pearson Cleaning Brush Cleaning Brush - 1 pcs

Mason PearsonKamme og børsterEAN: 5014516411835
Pris fra 168,75 krtil 265 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 96,25 kr (36% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 140,95 kr 28. apr.

Sammenlign priser på Mason Pearson Cleaning Brush Cleaning Brush - 1 pcs og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 168.75 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Mason Pearson Cleaning Brush
-25%168,75 kr
Før 225 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Mason Pearson Cleaning Brush billede

Produktinformation

Mason Pearson Cleaning Brush er en børste designet specielt til rengøring af hårbørster fra mærket Mason Pearson. Denne børste er skabt med det formål at opretholde og forlænge levetiden af dine dyrebare Mason Pearson-hårbørster ved at fjerne overskydende...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Combs & Brushes
EAN: 5014516411835
Varenr.: 107716
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Mason Pearson Cleaning Brush Black
-25%200 kr
Før 265 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Mason Pearson Cleaning Brush Black billede

Produktinformation

Mason Pearson "Cleaning Brush" er lavet til at rense din Mason Pearson børste uanset hvilken model du har. Den renser blidt børsten for dødt hår og forurenende stoffer fra hovedbunden. Med rensebørsten forlænges børstens levetid.

Produktspecifikationer

Kategori: Hårbørster & kamme
Vægt: 56g
Artikel nr.: Cleaning Brush CL
EAN: 5014516411835
Varenr.: B068491
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Mason Pearson Cleaning Brush Cleaning Brush - 1 pcs
249 kr
Til butik
Mason Pearson Cleaning Brush Cleaning Brush - 1 pcs billede

Produktinformation

Professionel rengøringsbørste til din Mason Pearson hårbørsteMason Pearsons Cleaning Brush repræsenterer samme omhu og kvalitet, som kendetegner mærkets legendariske hårplejeværktøj. Denne specialdesignede rengøringsbørste er skabt til at bevare og pleje din værdifulde Mason Pearson hårbørste ved skånsomt og effektivt at fjerne hår og rester. Med sin gennemtænkte konstruktion sikrer den, at din hårbørste bibeholder sin optimale ydeevne og levetid. Som en naturlig del af Mason Pearsons hårplejessortiment følger denne rengøringsbørste med ved køb af handy-modellen samt de store og mellemstore hårbørstemodeller. Ved at investere i den rette pleje af dine værktøjer sikrer du, at din Mason Pearson hårbørste fortsat leverer den exceptionelle kvalitet, du forventer.Fordelene ved Mason Pearsons rengøringsbørsteSpecialdesignet til Mason Pearson hårbørstens unikke konstruktionSkånsom rengøring, der bevarer børstens kvalitet og ydeevneEffektiv fjernelse af hår og rester for optimal hygiejneFølger med som standard til handy-modellen og større hårbørstemodellerSådan plejer du din Mason Pearson hårbørste professioneltFør rengøringsbørsten forsigtigt over puden på din hårbørste og gennem dens børster, gentag indtil den er helt ren og fri for hår.En investering i kvalitet, som forlænger levetiden på din Mason Pearson hårbørste. Oplev forskellen, som professionel børstepleje gør.

Produktspecifikationer

Kategori: Hårbørster & Tilbehør
Artikel nr.: 106779
EAN: 5014516411835
Varenr.: 106779
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Mason Pearson Cleaning Brush CL
265 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mason Pearson Cleaning Brush Cleaning Brush - 1 pcs koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mason Pearson Cleaning Brush Cleaning Brush - 1 pcs koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1NiceHair.dk168,75 kr168,75 krKøb
2Bangerhead DK200 kr200 krKøb
3NordicFeel DK249 kr249 krKøb
4Lyko DK265 kr265 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Mason Pearson Cleaning Brush Cleaning Brush - 1 pcs

PriceData har fulgt prisen på Mason Pearson Cleaning Brush Cleaning Brush - 1 pcs i 169 dage. Laveste pris i perioden er 87 kr (registreret d. 24. december 2025), højeste er 240 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 178 kr.

Den nuværende pris på 168,75 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Mason Pearson Cleaning Brush Cleaning Brush - 1 pcs. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Mason Pearson Cleaning Brush Cleaning Brush - 1 pcs de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026168,75 kr30,25 kr (15%)
30. maj 2026199 kr30,25 kr (18%)
28. maj 2026168,75 kr33,25 kr (16%)
26. maj 2026202 kr
25. maj 2026202,5 kr
22. maj 2026202 kr6 kr (3%)
18. maj 2026196 kr16 kr (9%)
14. maj 2026180 kr18 kr (9%)
13. maj 2026198 kr6 kr (3%)
8. maj 2026192 kr51,05 kr (36%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret