Gå til hovedindhold

Marshall Electronics Marshall Major IV Bluetooth-hovedtelefoner, 80+ timers batterilevetid, trådløs opladning, multi-directional kontrolknap

Marshall ElectronicsElektronik80+ timers batteritidMusikoplevelseEAN: 7340055379458

Marshall MAJOR IV kombinerer ikonisk vintage-design med moderne teknologi. 80+ timers batteritid og trådløs opladning gør dem perfekte til lange lyttesessioner. Læs mere

Pris fra 526 krtil 899 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 373 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 445 kr 16. apr.

Sammenlign priser på Marshall Major IV Bluetooth-hovedtelefoner, 80+ timers batterilevetid, trådløs opladning, multi-directional kontrolknap og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 526 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Marshall Major IV Trådlösa On-Ear hörlurar, Svart
526 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Marshall Major IV Bluetooth-hovedtelefoner, 80+ timers batterilevetid, trådløs opladning, multi-directional kontrolknap
534 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Marshall MAJOR IV Trådløs Kablet Hovedtelefoner Sort
556 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Trådløse hovedtelefoner Marshall Major IV - sort
-58%559 kr
Før 1.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Trådløse hovedtelefoner Marshall Major IV - sort
-57%579 kr
Før 1.339 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Marshall MAJOR IV Trådløs Kablet Hovedtelefoner Sort
589 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Marshall Major Iv Headphone Stereo Sort
699 kr
Til butik
Gå til Salgsbutikken.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Marshall Major IV - BLACK
899 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Marshall Major IV Bluetooth-hovedtelefoner, 80+ timers batterilevetid, trådløs opladning, multi-directional kontrolknap koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Marshall Major IV Bluetooth-hovedtelefoner, 80+ timers batterilevetid, trådløs opladning, multi-directional kontrolknap koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK526 kr575 krKøb
2CS MEGASTORE DK534 kr573 krKøb
3CompuMail DK556 kr556 krKøb
4Boligcenter DK559 kr559 krKøb
5Vivas DK579 kr648 krKøb
6Ultrashop589 kr589 krKøb
7Dustin DK699 kr785,25 krKøb
8Salgsbutikken.dk899 kr899 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Marshall MAJOR IV Trådløs Hovedtelefoner Sort

Marshall Electronics

Marshall MAJOR IV kombinerer ikonisk vintage-design med moderne teknologi. 80+ timers batteritid og trådløs opladning gør dem perfekte til lange lyttesessioner.

• Musikoplevelse
• 80+ timers batteritid

Beskrivelse

Marshall MAJOR IV trådløse hovedtelefoner leverer den legendariske Marshall-lyd i et moderne og komfortabelt design. Med over 80 timers batteritid på én opladning kan du nyde din musik i flere dage uden at tænke på strøm. De specialafstemte 40mm dynamiske drivere giver kraftfuld bas, varme mellemtoner og krystalklare højtoner for den karakteristiske Marshall-signaturlyd. Det forbedrede ergonomiske design med bløde ørepuder sikrer komfort selv ved langvarig brug. Den multidirektionelle kontrolknap gør det nemt at styre musik, opkald og lydstyrke. Trådløs Qi-kompatibel opladning og lynopladning (15 min giver 15 timers spilletid) gør dem utrolig praktiske. Det klassiske foldbare design med Marshall-logo gør dem perfekte til transport.

Specifikationer

Vægt:165g
Design:On-ear, foldbart
Drivere:40mm dynamiske custom-tuned
Bluetooth:Version 5.0
Opladning:Trådløs Qi-kompatibel + USB-C
Batteritid:80+ timer trådløst
Følsomhed:99 dB SPL
Frekvenssvar:20Hz - 20kHz
Lynopladning:15 min = 15 timer spilletid

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvor lang batteritid har Marshall MAJOR IV?

Marshall MAJOR IV har over 80 timers trådløs spilletid på én opladning, hvilket gør dem ideelle til lange rejser og udvidede lyttesessioner.

Kan jeg oplade hovedtelefonerne trådløst?

Ja, MAJOR IV understøtter trådløs Qi-kompatibel opladning. Du kan blot lægge dem på en opladningsplade. De har også lynopladning via USB-C.

Er Marshall MAJOR IV komfortable at bære længe?

Ja, de har et forbedret ergonomisk design med bløde ørepuder der passer bedre til ørets form, så de er behagelige selv efter mange timers brug.

Hvordan styrer jeg musikken på MAJOR IV?

De har en multidirektionel kontrolknap der lader dig afspille/pause musik, springe sange over, justere lydstyrke og håndtere telefonopkald med enkle klik.

Kan jeg bruge dem med kabel?

Ja, Marshall MAJOR IV kan bruges både trådløst via Bluetooth 5.0 og med 3,5mm audiokabel for universel kompatibilitet med alle enheder.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Marshall Major IV Bluetooth-hovedtelefoner, 80+ timers batterilevetid, trådløs opladning, multi-directional kontrolknap

PriceData har fulgt prisen på Marshall Major IV Bluetooth-hovedtelefoner, 80+ timers batterilevetid, trådløs opladning, multi-directional kontrolknap i 182 dage. Laveste pris i perioden er 445 kr (registreret d. 16. april 2026), højeste er 699 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 486 kr.

Den nuværende pris på 526 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for Marshall Major IV Bluetooth-hovedtelefoner, 80+ timers batterilevetid, trådløs opladning, multi-directional kontrolknap. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for Marshall Major IV Bluetooth-hovedtelefoner, 80+ timers batterilevetid, trådløs opladning, multi-directional kontrolknap de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026526 kr22 kr (4%)
30. maj 2026548 kr41 kr (7%)
25. maj 2026589 kr86 kr (17%)
24. maj 2026503 kr3 kr (1%)
23. maj 2026506 kr4 kr (1%)
22. maj 2026510 kr4 kr (1%)
21. maj 2026514 kr4 kr (1%)
20. maj 2026518 kr8 kr (2%)
14. maj 2026526 kr30 kr (6%)
13. maj 2026496 kr37 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret