Gå til hovedindhold

Mapress Rustfrit, 35 mm x ?1" overgangsstykke, presmuffe/nippel (R) - Geberit

GeberitSanitetRustfrit stålProfessionelle VVS installationerEAN: 4024723317098

Geberit Mapress overgang rustfri 35x1¼" med nippel til sanitære anlæg og industri. Premium kvalitet fra førende VVS producent med lang levetid. Læs mere

Pris fra 188 krtil 538,75 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 350,75 kr (65% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Mapress Rustfrit, 35 mm x ?1" overgangsstykke, presmuffe/nippel (R) - Geberit og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 188 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GEBERIT Overgang rustfri 35-11/4 muffe / nippel mapress
188 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
35mm x 1.1/4" overgang muf/nip Mapress RF
188,98 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Geberit Mapress overgang rustfri 35x1 1/4" med nippel
189 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GEBERIT Mapress rustfri overgang med nippel 35 mm x 1.1/4´´
189 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Mapress Rustfrit, 35 mm x ?1" overgangsstykke, presmuffe/nippel (R) - Geberit
192 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Oveg.Stk Rf 35-11/4 Udv Mapress
200,96 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Oveg.stk rf 35-11/4 udv mapress
206,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Geberit Mapress rustfri overgangsnippel t/brugsvand 35 mm x 1 1/4"
211 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Mapress overgang med udvendigt gevind 35 mm x 1 1/4"
211 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Geberit Mapress rustfri overgangsnippel til brugsvand 35 mm x 1 1/4"
249 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GEBERIT Mapress rustfri overgang med nippel 35 mm x 1.1/4''
538,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mapress Rustfrit, 35 mm x ?1" overgangsstykke, presmuffe/nippel (R) - Geberit koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mapress Rustfrit, 35 mm x ?1" overgangsstykke, presmuffe/nippel (R) - Geberit koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK188 kr227 krKøb
2EL-GROSSISTEN188,98 kr188,98 krKøb
3Proshop DK189 kr228 krKøb
4Elvvs.dk189 kr189 krKøb
5WATTOO.DK192 kr192 krKøb
6Billigelogvvs.dk200,96 kr200,96 krKøb
7MaintainIt206,25 kr206,25 krKøb
8BilligVVS DK211 kr211 krKøb
9LavprisVVS211 kr211 krKøb
10CompletVVS249 kr249 krKøb
11vvsfittings.dk538,75 kr538,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Geberit Mapress overgang rustfri 35x1 1/4" med nippel

Geberit

Geberit Mapress overgang rustfri 35x1¼" med nippel til sanitære anlæg og industri. Premium kvalitet fra førende VVS producent med lang levetid.

• vvs fitting
• geberit mapress
• rustfri overgang
• nippel fitting
• 35mm
• 1 1/4 tommer
• sanitær fitting
• Professionelle VVS installationer
• Rustfrit stål

Beskrivelse

Geberit Mapress overgang rustfri 35x1¼" med nippel er en højkvalitets VVS fitting designet til professionelle installationer. Dette rustfrie stålprodukt er perfekt til sanitære anlæg, varmeanlæg og industrielle applikationer. Med Geberits pålidelige Mapress teknologi sikrer denne overgang lang levetid og nem installation. Fittingen er fremstillet i rustfrit stål, hvilket garanterer korrosionsbestandighed og holdbarhed selv under krævende forhold. Ideelt til professionelle VVS installatører og industrikunder.

Specifikationer

type:Overgang med nippel
model:31709
serie:Mapress
garanti:Geberit standardgaranti
materiale:Rustfrit stål
anvendelse:Sanitære anlæg og industri
dimension_a:35 mm
dimension_b:1 1/4 tommer

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er materialet i denne Geberit fitting?

Fittingen er fremstillet i rustfrit stål, hvilket sikrer høj korrosionsbestandighed og lang levetid.

Hvilke systemer kan denne overgang bruges til?

Den kan bruges til sanitære anlæg, varmeanlæg, kølesystemer og industrielle applikationer.

Hvad betyder Mapress teknologi?

Mapress er Geberits pålidelige pressfitting system der sikrer nem og sikker installation uden lodning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Mapress Rustfrit, 35 mm x ?1" overgangsstykke, presmuffe/nippel (R) - Geberit

PriceData har fulgt prisen på Mapress Rustfrit, 35 mm x ?1" overgangsstykke, presmuffe/nippel (R) - Geberit i 172 dage. Laveste pris i perioden er 188 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 204 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 194 kr.

Den nuværende pris på 188 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Mapress Rustfrit, 35 mm x ?1" overgangsstykke, presmuffe/nippel (R) - Geberit. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Mapress Rustfrit, 35 mm x ?1" overgangsstykke, presmuffe/nippel (R) - Geberit de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026188 kr
7. maj 2026188,98 kr
6. maj 2026189 kr
21. mar. 2026188,98 kr
20. mar. 2026189 kr
17. mar. 2026188,98 kr
16. mar. 2026189 kr
4. mar. 2026188,98 kr1,02 kr (1%)
3. mar. 2026190 kr1,02 kr (1%)
10. feb. 2026188,98 kr7,02 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret