Gå til hovedindhold

Makita UV3200 - Opluftningsapparat/scarifier-kombo - elektrisk - 1300 W - 3000 opm - 32 cm - 15 kg

MakitaPlanterEAN: 0088381648936
Pris fra 1.517 krtil 2.259 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 742 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.317 kr 8. mar.

Sammenlign priser på Makita UV3200 - Opluftningsapparat/scarifier-kombo - elektrisk - 1300 W - 3000 opm - 32 cm - 15 kg og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1517 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita UV3200 Vertikalskærer 1300 W
1.517 kr
Til butik
Makita UV3200 Vertikalskærer 1300 W billede

Produktinformation

Makita UV3200 - Vertikalskærer - 1300 W - 320 mm klippebredde - 3000 opm - 30 L opsamler - 5 klippehøjder

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Artikel nr.: UV3200
EAN: 0088381648936
Varenr.: 992915548
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita UV3200 - Opluftningsapparat/scarifier-kombo - elektrisk - 1300 W - 3000 opm - 32 cm - 15 kg
1.585 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Makita UV3200 vertikalskærer 1300 W - 32 cm
1.799 kr
Til butik
Makita UV3200 vertikalskærer 1300 W - 32 cm billede

Produktinformation

Makita UV3200 - Vertikalskærer - 1300 W - 320 mm klippebredde - 3000 opm - 30 L opsamler - 5 klippehøjderVertikalskærer med en 1300W-motor forsynet med ergonomisk greb for nem håndtering og græsopsamler, som er nem at fastgøre på maskinen. Vertikalskæreren fjerner mos samt giver luft til græsrødderne, så græsset bliver stærkere. Vertikalskæreren er nem at rengøre og opbevare, når den ikke er i brug.GenereltAnbefalet område: 250 m²Beholderkapacitet: 30 LFunktioner: Sikkerhedskontakt, dobbeltisoleretHastighed: 3000 opmMotortype: ElektriskProdukttype: Opluftningsapparat/scarifier-komboSkærebredde: 32 cmStrøm: 1300 WTrimmer/savTrimmerskæresystem: KlingePlæneklipperHøjdejusteringstype: CentralJusterbar skærehøjde: Ja, 5 trinUdløbstilstande: Lægge i sækkeStrømenhedPåkrævet spænding: AC 230-240 VDiverseOverensstemmelsesstandarder: IPX4Støj- og vibrationsoplysninger: Vibration: 4.5 m/s² / usikkerhed K: 1.5 m/s² | Lydtryk: 88.5 dB(A) / usikkerhed K: 2.5 dB(A) | Lydstyrke: 97.3 dB(A) / usikkerhed K: 3 dB(A)Mål og vægtDimensioner & vægt detaljer: Fronthjul: diameter: 18 mm | Baghjul: diameter: 12 mmVægt: 15 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Kategori: Plæneklippere
Vægt: 12.72g
EAN: 0088381648936
Varenr.: 2138674
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Makita UV3200 vertikalskærer 1300 W - 32 cm
1.819 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita Vertikalskærer UV3200
1.928 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita UV3200 Vertikalskærer 1300 W
2.259 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita UV3200 - Opluftningsapparat/scarifier-kombo - elektrisk - 1300 W - 3000 opm - 32 cm - 15 kg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita UV3200 - Opluftningsapparat/scarifier-kombo - elektrisk - 1300 W - 3000 opm - 32 cm - 15 kg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.517 kr1.517 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.585 kr1.585 krKøb
3Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
4Vivas DK1.819 kr1.869 krKøb
5Proshop DK1.928 kr1.928 krKøb
6Ultrashop2.259 kr2.259 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita UV3200 - Opluftningsapparat/scarifier-kombo - elektrisk - 1300 W - 3000 opm - 32 cm - 15 kg

PriceData har fulgt prisen på Makita UV3200 - Opluftningsapparat/scarifier-kombo - elektrisk - 1300 W - 3000 opm - 32 cm - 15 kg i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.204 kr (registreret d. 22. januar 2026), højeste er 1.600 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.403 kr.

Den nuværende pris på 1.517 kr er 8% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 62 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 82 prisændringer for Makita UV3200 - Opluftningsapparat/scarifier-kombo - elektrisk - 1300 W - 3000 opm - 32 cm - 15 kg. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 82 prisændringer for Makita UV3200 - Opluftningsapparat/scarifier-kombo - elektrisk - 1300 W - 3000 opm - 32 cm - 15 kg de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.517 kr38 kr (2%)
29. apr. 20261.555 kr38 kr (3%)
25. apr. 20261.517 kr83 kr (5%)
17. apr. 20261.600 kr37 kr (2%)
16. apr. 20261.563 kr17,25 kr (1%)
15. apr. 20261.580,25 kr17,25 kr (1%)
14. apr. 20261.563 kr29 kr (2%)
13. apr. 20261.534 kr1 kr (0%)
8. apr. 20261.533 kr216 kr (16%)
8. mar. 20261.317 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret