Gå til hovedindhold

Makita UC3551A - Kædesav - elektrisk - 2000 W - 32 cm - 35 cm - 5.5 kg

MakitaRedskaberSafety-Matic kædebremseTræbearbejdning og haveEAN: 0088381660792

Makita UC3551A elektrisk kædesav med 35cm sværd og 2000W motor. Professionel kvalitet med værktøjsfrit kædeskift og Safety-Matic kædebremse for sikkerhed. Læs mere

Pris fra 1.387 krtil 3.299 kr
13 forhandlere

Prisforskel: 1.912 kr (58% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.338 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Makita UC3551A - Kædesav - elektrisk - 2000 W - 32 cm - 35 cm - 5.5 kg og køb billigst

13 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1387 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita UC3551A Kædesav Elektrisk 2000W 5.5kg
1.387 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita UC3551A - Kædesav - elektrisk - 2000 W - 32 cm - 35 cm - 5.5 kg
1.409 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita UC3551A
1.409 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Motorsav Makita UC3551A 2.000 W - 35 cm sværd
1.599 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Motorsav Makita UC3551A 2.000 W - 35 cm sværd
1.619 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita El Kædesav 35cm 2000w 3/8" - UC3551A
1.699 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Makita kædesav UC3551A
1.699 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Makita kædesav UC3551A
1.699 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita kædesav 35cm - 2000w/230V
1.699 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita UC3551A Kædesav Elektrisk 2000W 5.5kg
1.739 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
EL KÆDESAV 35CM 2000W
2.459,55 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita motorsav el 230 volt
2.875 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Makita Motorsav 35 cm, 230 volt
3.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita UC3551A - Kædesav - elektrisk - 2000 W - 32 cm - 35 cm - 5.5 kg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita UC3551A - Kædesav - elektrisk - 2000 W - 32 cm - 35 cm - 5.5 kg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.387 kr1.387 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.409 kr1.409 krKøb
3Proshop DK1.409 kr1.409 krKøb
4Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
5Vivas DK1.619 kr1.698 krKøb
6Homeshop DK1.699 kr1.699 krKøb
7Greenline1.699 kr1.699 krKøb
8LavprisEl1.699 kr1.699 krKøb
9LavprisVærktøj1.699 kr1.699 krKøb
10Ultrashop1.739 kr1.739 krKøb
11EL-GROSSISTEN2.459,55 kr2.459,55 krKøb
12LavprisVVS2.875 kr2.875 krKøb
13BilligVVS DK3.299 kr3.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Makita UC3551A Elektrisk Kædesav 35cm 2000W

Makita

Makita UC3551A elektrisk kædesav med 35cm sværd og 2000W motor. Professionel kvalitet med værktøjsfrit kædeskift og Safety-Matic kædebremse for sikkerhed.

• kædesav
• motorsav
• elværktøj
• træbearbejdning
• makita motorsav
• elektrisk sav
• havemaskiner
• Træbearbejdning og have
• Safety-Matic kædebremse

Beskrivelse

Makita UC3551A er en kraftig elektrisk kædesav med 35cm sværd og 2000W motor, designet til både professionelle og hjemmebrugere. Saven har blød opstart, overbelastningssikring og Safety-Matic kædebremse der automatisk afbryder strømmen ved aktivering. Med værktøjsfrit kædeskift og vinduesindikering af oliestand gør den arbejdet både sikkert og effektivt. Den maksimale kædehastighed på 13,3 m/sek sikrer hurtige og præcise snit, mens vægten på kun 5,1 kg gør den behagelig at arbejde med i længere tid. Saven er ideel til træfældning, beskæring og andre træbearbejdningsopgaver både hjemme og på byggepladsen. Med Makitas over 100 år lange erfaring inden for elværktøj får du en pålidelig maskine, der holder i mange år.

Specifikationer

vægt:5,1 kg
effekt:2000 watt
garanti:2 år
kædeled:52
smøring:Automatisk kædesmøring
sikkerhed:Safety-Matic kædebremse
spænding:230V
kædeskift:Værktøjsfrit
dimensioner:492x201x220 mm
kædedeling:3/8"
sværdlængde:35 cm
kædehastighed:13,3 m/sek
lydeffektniveau:101,8 dB
vibration_bageste:5,6 m/sek²
vibration_forreste:4,7 m/sek²

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er kædesaven egnet til hjemmebrug?

Ja, Makita UC3551A er perfekt til hjemmebrug med sin moderate vægt på 5,1 kg og brugervenlighed. Den har sikkerhedsfunktioner som Safety-Matic kædebremse.

Hvordan skifter jeg kæden?

Kæden kan skiftes helt uden værktøj takket være det værktøjsfrie system. Der er også vinduesindikering, så du kan se oliestanden.

Hvor kraftig er motorsaven?

Med 2000W motor og kædehastighed på 13,3 m/sek klarer den både tunge og lette opgaver effektivt. Den har blød opstart og overbelastningssikring.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita UC3551A - Kædesav - elektrisk - 2000 W - 32 cm - 35 cm - 5.5 kg

PriceData har fulgt prisen på Makita UC3551A - Kædesav - elektrisk - 2000 W - 32 cm - 35 cm - 5.5 kg i 135 dage. Laveste pris i perioden er 1.311 kr (registreret d. 25. januar 2026), højeste er 1.398 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.364 kr.

Den nuværende pris på 1.387 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Makita UC3551A - Kædesav - elektrisk - 2000 W - 32 cm - 35 cm - 5.5 kg. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Makita UC3551A - Kædesav - elektrisk - 2000 W - 32 cm - 35 cm - 5.5 kg de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 20261.387 kr14 kr (1%)
12. maj 20261.373 kr14 kr (1%)
9. maj 20261.387 kr11 kr (1%)
8. maj 20261.398 kr4 kr (0%)
30. apr. 20261.394 kr4 kr (0%)
22. mar. 20261.398 kr3 kr (0%)
21. mar. 20261.395 kr3 kr (0%)
16. mar. 20261.398 kr35 kr (3%)
6. mar. 20261.363 kr25 kr (2%)
4. mar. 20261.338 kr25 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret