Gå til hovedindhold

Makita Nemesis II - Borebitsæt - hammerbit - 5 stykker - 5 mm, 6 mm, 8 mm, 10 mm - SDS-plus - længde: 115 - 165 mm - for Makita DHR171RAX3

MakitaRedskaberEAN: 0088381521888
Pris fra 147 krtil 389,95 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 242,95 kr (62% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 144 kr 29. maj

Sammenlign priser på Makita Nemesis II - Borebitsæt - hammerbit - 5 stykker - 5 mm, 6 mm, 8 mm, 10 mm - SDS-plus - længde: 115 - 165 mm - for Makita DHR171RAX3 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 147 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita Nemesis II Borebitsæt SDS-plus 5 stk
147 kr
Til butik
Makita Nemesis II Borebitsæt SDS-plus 5 stk billede

Produktinformation

Makita Nemesis II - Borebitsæt - hammerbit - 5 stykker - 5 mm, 6 mm, 8 mm, 10 mm - SDS-plus - længde: 115 - 165 mm - for Makita DHR171RAX3

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Artikel nr.: B-58992
EAN: 0088381521888
Varenr.: 992948355
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita Bohrer-Set B-58992 SDS+ 5tlg
150 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita Nemesis II - Borebitsæt - hammerbit - 5 stykker - 5 mm, 6 mm, 8 mm, 10 mm - SDS-plus - længde: 115 - 165 mm - for Makita DHR171RAX3
151 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SDS-plus bor sæt Makita Nemesis II - 5 dele (5-10 mm)
-10%179 kr
Før 199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SDS-plus bor sæt Makita Nemesis II - 5 dele (5-10 mm)
-9%199 kr
Før 219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita Nemesis II Borebitsæt SDS-plus 5 stk
219 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Boresæt SDS+ 5 Stk Nemesis Ii - B-58992
389,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita Nemesis II - Borebitsæt - hammerbit - 5 stykker - 5 mm, 6 mm, 8 mm, 10 mm - SDS-plus - længde: 115 - 165 mm - for Makita DHR171RAX3 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita Nemesis II - Borebitsæt - hammerbit - 5 stykker - 5 mm, 6 mm, 8 mm, 10 mm - SDS-plus - længde: 115 - 165 mm - for Makita DHR171RAX3 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK147 kr147 krKøb
2Proshop DK150 kr189 krKøb
3CS MEGASTORE DK151 kr190 krKøb
4Boligcenter DK179 kr179 krKøb
5Vivas DK199 kr268 krKøb
6Ultrashop219 kr219 krKøb
7Homeshop DK389,95 kr389,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita Nemesis II - Borebitsæt - hammerbit - 5 stykker - 5 mm, 6 mm, 8 mm, 10 mm - SDS-plus - længde: 115 - 165 mm - for Makita DHR171RAX3

PriceData har fulgt prisen på Makita Nemesis II - Borebitsæt - hammerbit - 5 stykker - 5 mm, 6 mm, 8 mm, 10 mm - SDS-plus - længde: 115 - 165 mm - for Makita DHR171RAX3 i 173 dage. Laveste pris i perioden er 144 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 167 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 152 kr.

Den nuværende pris på 147 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 41 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 88 prisændringer for Makita Nemesis II - Borebitsæt - hammerbit - 5 stykker - 5 mm, 6 mm, 8 mm, 10 mm - SDS-plus - længde: 115 - 165 mm - for Makita DHR171RAX3. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 88 prisændringer for Makita Nemesis II - Borebitsæt - hammerbit - 5 stykker - 5 mm, 6 mm, 8 mm, 10 mm - SDS-plus - længde: 115 - 165 mm - for Makita DHR171RAX3 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026147 kr3 kr (2%)
29. maj 2026144 kr4 kr (3%)
27. maj 2026148 kr4 kr (3%)
25. maj 2026144 kr3 kr (2%)
24. maj 2026147 kr3 kr (2%)
22. maj 2026144 kr4 kr (3%)
21. maj 2026148 kr4 kr (3%)
20. maj 2026144 kr4 kr (3%)
19. maj 2026148 kr4 kr (3%)
9. maj 2026144 kr3 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret