Gå til hovedindhold

Makita Mlot udarowo-obrotowy SDS-max 1350W 9,4J (HR4511C)

MakitaRedskaberEAN: 0088381084956
Pris fra 5.507 krtil 13.499 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 7.992 kr (59% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.249 kr 12. maj

Sammenlign priser på Makita Mlot udarowo-obrotowy SDS-max 1350W 9,4J (HR4511C) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5507 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita HR4511C Borehammer 1350W med ledning 9.4Joule
5.507 kr
Til butik
Makita HR4511C Borehammer 1350W med ledning 9.4Joule billede

Produktinformation

Makita HR4511C - Roterende hammer - 1350 W - 4-tilstands - SDS-max - 9.4 joule

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Artikel nr.: HR4511C
EAN: 0088381084956
Varenr.: 992915052
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita HR4511C Borehammer 1350W med ledning 9.4Joule
6.399 kr
Til butik
Makita HR4511C Borehammer 1350W med ledning 9.4Joule billede

Produktinformation

Makita HR4511C Borehammer 1350W Opdag kraften i Makita HR4511C Borehammer, designet til professionelle og entusiaster, der kræver pålidelig ydeevne. Med en imponerende effekt på 1350W og en slagkraft på 94 Joule, er denne ledningsbaserede borehammer perfe...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Kategori: skal sorteres
EAN: 0088381084956
Varenr.: 126979
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Borehammer Makita HR4511C - 1.350 W, 280 o/min
-4%7.299 kr
Før 7.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Borehammer Makita HR4511C - 1.350 W, 280 o/min billede

Produktinformation

Effektiv borehammer til krævende opgaverMakita HR4511C er en kraftfuld borehammer til professionelt brug i renovering og byggeri. Med en indgangseffekt på 1.350 W og op til 2.750 slag/min klarer den tunge opgaver i beton og murværk, samtidig med at den leverer præcis boring i træ, når opgaven kræver det.Ydelse og rækkeviddeMaskinen giver op til 9,4 J slagenergi og en maksimal borediameter i beton på 4,5 cm. I træ kan der bores op til 12,5 cm. Den nominelle hastighed er op til 280 o/min, hvilket giver stabil fremdrift og kontrol ved forskellige materialer.Indgangseffekt: 1.350 WStrømkilde: ACSlaghastighed: 2.750 bpmSlagenergi (maks.): 9,4 JNominel hastighed (maks.): 280 o/minMaks. borediameter i beton: 4,5 cmMaks. borediameter i træ: 12,5 cmBredde: 45,8 cmHøjde: 28,8 cmDybde: 3,6 cmVægt: 8,4 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Kategori: Mejselhamre
Vægt: 14.91g
EAN: 0088381084956
Varenr.: 1911925
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Borehammer Makita HR4511C - 1.350 W, 280 o/min
-4%7.319 kr
Før 7.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Bore-/mejselhammer Sds Max - HR4511C
13.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita Mlot udarowo-obrotowy SDS-max 1350W 9,4J (HR4511C) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita Mlot udarowo-obrotowy SDS-max 1350W 9,4J (HR4511C) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.507 kr5.507 krKøb
2Ultrashop6.399 kr6.399 krKøb
3Boligcenter DK7.299 kr7.299 krKøb
4Vivas DK7.319 kr7.488 krKøb
5Homeshop DK13.499 kr13.499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita Mlot udarowo-obrotowy SDS-max 1350W 9,4J (HR4511C)

PriceData har fulgt prisen på Makita Mlot udarowo-obrotowy SDS-max 1350W 9,4J (HR4511C) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 5.249 kr (registreret d. 12. maj 2026), højeste er 8.215 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.788 kr.

Den nuværende pris på 5.507 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 65 prisændringer for Makita Mlot udarowo-obrotowy SDS-max 1350W 9,4J (HR4511C). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 65 prisændringer for Makita Mlot udarowo-obrotowy SDS-max 1350W 9,4J (HR4511C) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20265.507 kr12 kr (0%)
26. maj 20265.495 kr246 kr (5%)
12. maj 20265.249 kr267 kr (5%)
9. maj 20265.516 kr9 kr (0%)
8. maj 20265.507 kr25 kr (0%)
7. maj 20265.482 kr1 kr (0%)
6. maj 20265.483 kr6 kr (0%)
3. maj 20265.477 kr7 kr (0%)
1. maj 20265.484 kr8 kr (0%)
30. apr. 20265.492 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret