Gå til hovedindhold

Makita HG6031VK - Varmepistol - 1800 W - 250/550 l/min

MakitaRedskaber1800W kraftfuld motorProfessionelt værktøjEAN: 0088381857345

Makita HG6031VK er en kraftfuld 1800W varmepistol med variabel temperaturkontrol og inkluderede dyser. Perfekt til farveafskrabning og opvarmning. Læs mere

Pris fra 666 krtil 1.649 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 983 kr (60% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 601 kr 20. apr.

Sammenlign priser på Makita HG6031VK - Varmepistol - 1800 W - 250/550 l/min og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 666 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita HG6031VK Varmepistol 1800W
666 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita HG6031VK - Varmepistol - 1800 W - 250/550 l/min
672 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Varmepistol Makita HG6031VK 1800 W
749 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Varmepistol Makita HG6031VK 1800 W
769 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita HG6031VK Varmepistol 1800W
829 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita 1800w varmluftpistol med dyser
1.169 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Varmluftpistol Incl. Dyser - HG6031VK
1.649 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita HG6031VK - Varmepistol - 1800 W - 250/550 l/min koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita HG6031VK - Varmepistol - 1800 W - 250/550 l/min koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK666 kr666 krKøb
2CS MEGASTORE DK672 kr711 krKøb
3Boligcenter DK749 kr749 krKøb
4Vivas DK769 kr838 krKøb
5Ultrashop829 kr829 krKøb
6Proshop DK1.169 kr1.169 krKøb
7Homeshop DK1.649 kr1.649 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Makita HG6031VK Varmepistol 1800W

Makita

Makita HG6031VK er en kraftfuld 1800W varmepistol med variabel temperaturkontrol og inkluderede dyser. Perfekt til farveafskrabning og opvarmning.

• varmepistol
• varmeluftpistol
• varmluftblæser
• makita værktøj
• 1800w
• hg6031vk
• Professionelt værktøj
• 1800W kraftfuld motor

Beskrivelse

Makita HG6031VK Varmepistol er en kraftfuld og alsidig 1800W varmeluftpistol designet til professionelle og seriøse gør-det-selv entusiaster. Med variabel temperaturregulering i 9 trin og to lufthastigheder giver den præcis kontrol til alle opgaver. Pistolen leveres med fire specialdyser og opbevares i en praktisk kuffert. Den er ideel til farveafskrabning, opvarmning af materialer, tørring og fjernelse af gammel lak. Gummibelægningen på grebet sikrer komfortabel og sikker håndtering, mens den termostatstyrede overophedningssikring garanterer sikker drift.

Specifikationer

model:HG6031VK
vægt:ca. 1 kg
effekt:1800 watt
kuffert:inkluderet
hastigheder:2
luftmængde:250-500 liter/min
dyser_inkluderet:4 stk
gummibelagt_greb:ja
temperaturområde:50-600°C
temperaturregulering:9 trin
overophedningssikring:ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad kan varmepistolen bruges til?

HG6031VK er perfekt til farveafskrabning, opvarmning af materialer, tørring, fjernelse af gammel lak og mange andre opgaver hvor kontrolleret varme er nødvendig.

Hvor mange temperaturindstillinger har den?

Varmepistolen har variabel temperaturregulering i 9 trin fra 50-600°C, hvilket giver præcis kontrol til forskellige materialer og opgaver.

Følger der tilbehør med?

Ja, HG6031VK leveres med 4 forskellige dyser til specialopgaver og en praktisk kuffert til opbevaring og transport.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita HG6031VK - Varmepistol - 1800 W - 250/550 l/min

PriceData har fulgt prisen på Makita HG6031VK - Varmepistol - 1800 W - 250/550 l/min i 185 dage. Laveste pris i perioden er 560 kr (registreret d. 1. december 2025), højeste er 829 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 619 kr.

Den nuværende pris på 666 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 79 prisændringer for Makita HG6031VK - Varmepistol - 1800 W - 250/550 l/min. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 79 prisændringer for Makita HG6031VK - Varmepistol - 1800 W - 250/550 l/min de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026666 kr57 kr (9%)
21. maj 2026609 kr3 kr (0%)
20. maj 2026612 kr3 kr (0%)
17. maj 2026609 kr8 kr (1%)
16. maj 2026617 kr19 kr (3%)
15. maj 2026636 kr24 kr (4%)
14. maj 2026660 kr27 kr (4%)
12. maj 2026633 kr21 kr (3%)
10. maj 2026612 kr3 kr (0%)
1. maj 2026609 kr12 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret