Gå til hovedindhold

Makita DLM538Z akku plæneklipper - skubbemodel, 53 cm klippebredde

MakitaPlanterEAN: 0088381756730
Pris fra 3.035 krtil 3.629 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 594 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.722 kr 10. apr.

Sammenlign priser på Makita DLM538Z akku plæneklipper - skubbemodel, 53 cm klippebredde og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3035 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita DLM538Z Græsslåmaskine Elektrisk 3000opm 53 cm Skærebredde
3.035 kr
Til butik
Makita DLM538Z Græsslåmaskine Elektrisk 3000opm 53 cm Skærebredde billede

Produktinformation

Makita DLM538Z - Græsslåmaskine - ledningfri - 18 V - 860 W - 3000 opm - 53 cm - 28 kg

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Artikel nr.: DLM538Z
EAN: 0088381756730
Varenr.: 1000559376
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita Akkuplæneklipper DLM538Z (SOLO)
3.046 kr
Til butik
Makita Akkuplæneklipper DLM538Z (SOLO) billede

Produktinformation

Uden selvkørende funktion Lock-off / Lock-on kontakt Mulching-funktion (Mulching-stik medfølger) Blød start Batteribrændstofmåler Elektrisk bremse Anti-genstartfunktion. Højdejustering (10 trin) Sammenklappeligt håndtag Lodret håndtag Vandafvisende klippedæk Børnelås-nøgle Indikationslampe bag batteridæksel for nem synlighed Vandafvisende på IPX4-niveau Græsopsamler med indikator for græsniveau Kugleleje til fastholdelse af hjulakslen Leveres uden batteri, og oplader.

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Kategori: Plaeneklipper
Artikel nr.: DLM538Z
EAN: 0088381756730
Varenr.: 3081315
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Plæneklipper Makita DLM538Z - ledningsfri 53 cm, 18 V
-21%3.099 kr
Før 3.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Plæneklipper Makita DLM538Z - ledningsfri 53 cm, 18 V billede

Produktinformation

Makita DLM538Z - Græsslåmaskine - ledningfri - 18 V - 860 W - 3000 opm - 53 cm - 28 kgGenereltAnbefalet område: 800 m²Beholderkapacitet: 70 LFunktioner: Lås på-kontaktelektrisk bremseblød starteXtreme Protection Technology (XPT)LXT-teknologivandtætbørsteløs motorgræsboks2-tandsklingebarnelåsnøglekugleleje på akslerhøjdejusterbart skubhåndtaganti-restardfunktiontildækningsfunHastighed: 3000 opmKværntype: KlingeLedningsfri: JaMotortype: ElektriskProdukttype: GræsslåmaskineSkærebredde: 53 cmSkærehøjde: 20 -100 mmStrøm: 860 WPlæneklipperJusterbar skærehøjde: Ja, 8 trinUdløbstilstande: Lægge i sækkeBatteriForsynet spænding: 18 VTeknologi: LitiumionDiverseGaranti: 3 år med produktregistreringInkluderet tilbehør: Svensknøgleafdækningspropseglknivspændingsmomentskift 6Overensstemmelsesstandarder: IPX4Støj- og vibrationsoplysninger: Lydtryk: 84 dB(A) / usikkerhed K: 3 dB(A) | Lydstyrke: 92 dB(A) / usikkerhed K: 3 dB(A) | Vibration: 2.5 m/s² / usikkerhed K: 1.5 m/s²Mål og vægt (inklusive batteri)Bredde: 58.5 cm

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Kategori: Plæneklippere
Vægt: 28g
EAN: 0088381756730
Varenr.: 1811083
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Plæneklipper Makita DLM538Z - ledningsfri 53 cm, 18 V
-20%3.119 kr
Før 3.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita DLM538Z Græsslåmaskine Elektrisk 3000opm 53 cm Skærebredde
3.629 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita DLM538Z akku plæneklipper - skubbemodel, 53 cm klippebredde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita DLM538Z akku plæneklipper - skubbemodel, 53 cm klippebredde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.035 kr3.035 krKøb
2Proshop DK3.046 kr3.046 krKøb
3Boligcenter DK3.099 kr3.099 krKøb
4Vivas DK3.119 kr3.299 krKøb
5Ultrashop3.629 kr3.629 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita DLM538Z akku plæneklipper - skubbemodel, 53 cm klippebredde

PriceData har fulgt prisen på Makita DLM538Z akku plæneklipper - skubbemodel, 53 cm klippebredde i 172 dage. Laveste pris i perioden er 2.722 kr (registreret d. 10. april 2026), højeste er 6.784 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.449 kr.

Den nuværende pris på 3.035 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for Makita DLM538Z akku plæneklipper - skubbemodel, 53 cm klippebredde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for Makita DLM538Z akku plæneklipper - skubbemodel, 53 cm klippebredde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20263.035 kr11 kr (0%)
28. maj 20263.046 kr11 kr (0%)
27. maj 20263.035 kr11 kr (0%)
26. maj 20263.046 kr41 kr (1%)
25. maj 20263.005 kr29 kr (1%)
19. maj 20263.034 kr29 kr (1%)
18. maj 20263.005 kr29 kr (1%)
16. maj 20263.034 kr79 kr (3%)
15. maj 20262.955 kr79 kr (3%)
12. maj 20263.034 kr29 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret