Gå til hovedindhold

Makita DLM432Z - Græsslåmaskine - ledningfri - intet batteri - 3600 opm - 43 cm - SOLO

MakitaRedskaberStøjsvag batteridriftSmå og mellemstore haverEAN: 0088381891226

Makita DLM432Z batteridrevet plæneklipper med 43cm klippebredde og 50L græsopsamler. Støjsvag og nem betjening til haver op til 575m². Kræver 2x18V batterier. Læs mere

Pris fra 1.954 krtil 3.550 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 1.596 kr (45% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.861 kr 31. maj

Sammenlign priser på Makita DLM432Z - Græsslåmaskine - ledningfri - intet batteri - 3600 opm - 43 cm - SOLO og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1954 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita DLM432Z Batteridrevet Græsslåmaskine 2x 18 V
1.954 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Plæneklipper Makita DLM432Z batteri 2×18 V, 43 cm
-26%2.199 kr
Før 2.954 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Plæneklipper Makita DLM432Z batteri 2×18 V, 43 cm
-25%2.219 kr
Før 2.974 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita Plæneklipper DLM432Z 2x18V (uden batteri)
2.571 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita DLM432Z Batteridrevet Græsslåmaskine 2x 18 V
2.679 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DLM432Z - Græsslåmaskine - ledningfri - intet batteri - 3600 opm - 43 cm - SOLO
2.840 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Makita plæneklipper DLM432Z 18V, uden batteri
2.899 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DLM432Z plæneklipper 43 cm, 2 x 18V, u. batteri
2.995 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Makita plæneklipper DLM432Z 18V, uden batteri
2.999 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Plæneklipper 2x18v - DLM432Z
3.550 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita DLM432Z - Græsslåmaskine - ledningfri - intet batteri - 3600 opm - 43 cm - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita DLM432Z - Græsslåmaskine - ledningfri - intet batteri - 3600 opm - 43 cm - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.954 kr1.954 krKøb
2Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
3Vivas DK2.219 kr2.379 krKøb
4Proshop DK2.571 kr2.571 krKøb
5Ultrashop2.679 kr2.679 krKøb
6CS MEGASTORE DK2.840 kr3.039 krKøb
7Greenline2.899 kr2.899 krKøb
8LavprisVærktøj2.995 kr2.995 krKøb
9LavprisEl2.999 kr2.999 krKøb
10Homeshop DK3.550 kr3.550 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Makita DLM432Z Plæneklipper 2x18V

Makita

Makita DLM432Z batteridrevet plæneklipper med 43cm klippebredde og 50L græsopsamler. Støjsvag og nem betjening til haver op til 575m². Kræver 2x18V batterier.

• plæneklipper
• batteriklipper
• makita klipper
• græsslåmaskine
• dlm432z
• 36v klipper
• lxt plæneklipper
• Små og mellemstore haver
• Støjsvag batteridrift

Beskrivelse

Makita DLM432Z er en batteridrevet plæneklipper designet til små og mellemstore haver. Den drives af to 18V LXT batterier, der giver en samlet spænding på 36V og sikrer kraftig ydelse. Med en klippebredde på 43 cm og 13 højdejusteringspositioner fra 20-75 mm er den ideel til præcis græsslåning. Plæneklipperen er udstyret med en 50 liters græsopsamler og kan klare arealer op til 575 m². Den foldbare ramme og polstrede greb gør den nem at opbevare og komfortabel at bruge. Overbelastningsbeskyttelse af motoren sikrer lang levetid. Støjniveauet på kun 81 dB(A) gør den miljøvenlig og nabovenlig. Leveres uden batterier og oplader, så du kan bruge dine eksisterende Makita LXT batterier.

Specifikationer

areal:op til 575 m²
vægt:17,5 kg
garanti:2 år (3 år ved registrering)
opsamler:50 liter
spænding:2 x 18V (36V)
batteritype:Makita LXT 18V
dimensioner:46 x 104,5 x 143,5 cm
støjniveau:81 dB(A)
klippebredde:43 cm
klippehøjde:20-75 mm (13 positioner)
omdrejninger:3600 min⁻¹

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke batterier skal bruges til DLM432Z?

Plæneklipperen kræver 2 stk. Makita 18V LXT batterier. Batterier og oplader medfølger ikke og skal købes separat.

Hvor stort et areal kan den klare?

DLM432Z kan klare græsarealer op til 575 m² på en opladning, afhængigt af batteristørrelse og græssets højde.

Er plæneklipperen selvkørende?

Nej, DLM432Z er en skubbeklipper der skal skubbes manuelt. Den er let at håndtere takket være det ergonomiske design.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita DLM432Z - Græsslåmaskine - ledningfri - intet batteri - 3600 opm - 43 cm - SOLO

PriceData har fulgt prisen på Makita DLM432Z - Græsslåmaskine - ledningfri - intet batteri - 3600 opm - 43 cm - SOLO i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.821 kr (registreret d. 9. december 2025), højeste er 2.399 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.998 kr.

Den nuværende pris på 1.954 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for Makita DLM432Z - Græsslåmaskine - ledningfri - intet batteri - 3600 opm - 43 cm - SOLO. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for Makita DLM432Z - Græsslåmaskine - ledningfri - intet batteri - 3600 opm - 43 cm - SOLO de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.954 kr51 kr (3%)
2. jun. 20262.005 kr106 kr (6%)
1. jun. 20261.899 kr38 kr (2%)
31. maj 20261.861 kr38 kr (2%)
29. maj 20261.899 kr38 kr (2%)
25. maj 20261.861 kr195 kr (9%)
24. maj 20262.056 kr195 kr (10%)
23. maj 20261.861 kr26 kr (1%)
18. maj 20261.887 kr41 kr (2%)
17. maj 20261.928 kr41 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret