Gå til hovedindhold

Makita 18V bore-/mejselhammer kompakt li-ion solo DHR202Z u/batterier, lader og kuffert

MakitaRedskaber2J slagkraftProfessionelt håndværkEAN: 0088381658119

Makita DHR202Z 18V borehammer med 2 joule slagkraft og SDS-plus system. Perfekt til bore- og mejselopgaver i beton, murværk og metal med LED-lys. Læs mere

Pris fra 902 krtil 3.339 kr
13 forhandlere

Prisforskel: 2.437 kr (73% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Makita 18V bore-/mejselhammer kompakt li-ion solo DHR202Z u/batterier, lader og kuffert og køb billigst

13 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 902 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita DHR202Z Borehammer Batteri og lader ikke inkluderet 18V 2Joule
902 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita 18V bore-/mejselhammer kompakt li-ion solo DHR202Z u/batterier, lader og kuffert
968 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Borehammer Makita DHR202Z 18 V SDS-plus - uden batteri, 2 J
-12%1.049 kr
Før 1.189 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Borehammer Makita DHR202Z 18 V SDS-plus - uden batteri, 2 J
-12%1.069 kr
Før 1.209 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Makita DHR202Z Roterende hammer Intet batteri 18V 2Joule
1.086 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita DHR202Z Borehammer Batteri og lader ikke inkluderet 18V 2Joule
1.159 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Makita Bore- og mejselhammer 18V. Uden Batterier, lader & kuffert. DHR202Z
1.606,25 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita borehammer 18V u. batteri
1.692 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Borehammer 18V - DHR202Z
1.999 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
AKKU BORE/MEJSELHAMMER 18V DHR202Z
2.382,56 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Akku bore/mejselhammer 18v dhr202z
2.543,75 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita borehammer 18 volt
3.305 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Makita Borehammer 18 Volt uden batteri
3.339 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita 18V bore-/mejselhammer kompakt li-ion solo DHR202Z u/batterier, lader og kuffert koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita 18V bore-/mejselhammer kompakt li-ion solo DHR202Z u/batterier, lader og kuffert koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK902 kr902 krKøb
2Proshop DK968 kr1.007 krKøb
3Boligcenter DK1.049 kr1.049 krKøb
4Vivas DK1.069 kr1.138 krKøb
5Teknikproffset DK1.086 kr1.145 krKøb
6Ultrashop1.159 kr1.159 krKøb
7vvsfittings.dk1.606,25 kr1.606,25 krKøb
8LavprisVærktøj1.692 kr1.692 krKøb
9Homeshop DK1.999 kr1.999 krKøb
10EL-GROSSISTEN2.382,56 kr2.382,56 krKøb
11MaintainIt2.543,75 kr2.543,75 krKøb
12LavprisVVS3.305 kr3.305 krKøb
13BilligVVS DK3.339 kr3.339 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Makita DHR202Z Borehammer 18V

Makita

Makita DHR202Z 18V borehammer med 2 joule slagkraft og SDS-plus system. Perfekt til bore- og mejselopgaver i beton, murværk og metal med LED-lys.

• borehammer
• slagboremaskine
• mejselhammer
• makita værktøj
• 18v hammer
• sds plus
• akku hammer
• cordless hammer
• Professionelt håndværk
• 2J slagkraft

Beskrivelse

Makita DHR202Z er en kompakt og effektiv 18V borehammer designet til professionelle håndværkere og seriøse gør-det-selv folk. Med 2 joule slagkraft leverer den imponerende ydeevne til boring i beton op til 20mm, stål op til 13mm og træ op til 26mm. SDS-plus værktøjssystemet sikrer hurtig og sikker bit-skift, mens det ergonomiske design med anti-vibrationshåndtag reducerer belastningen under længere arbejdsperioder. Indbygget LED-lys forbedrer arbejdsforholdene i dårligt oplyste områder. Maskinen har både slag- og rotationsfunktion samt slagstop til boring i træ og metal. Leveres uden batteri, lader og kuffert - kompatibel med alle Makita 18V LXT batterier.

Specifikationer

vægt:3,5 kg
garanti:2 år
slagantal:0-4000 min-1
slagkraft:2,0 J
spænding:18V
dimensioner:358 x 84 x 259 mm
støjniveau:98 dB
omdrejninger:0-1100 min-1
vibration_slagboring:14,5 m/sek²
værktøjsopsætning:SDS-plus
max_borediameter_træ:26 mm
batteri_kompatibilitet:Makita 18V LXT
max_borediameter_beton:20 mm
max_borediameter_stål:13 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Leveres batterier med borehammeren?

Nej, Makita DHR202Z leveres uden batteri og lader. Den er kompatibel med alle Makita 18V LXT batterier.

Hvilke materialer kan den bore i?

Borehammeren kan bore i beton op til 20mm, stål op til 13mm og træ op til 26mm. Den har også mejselfunktion til betonarbejde.

Har den anti-vibrationssystem?

Ja, DHR202Z har ergonomisk design med anti-vibrationshåndtag der reducerer belastningen og øger komforten under brug.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita 18V bore-/mejselhammer kompakt li-ion solo DHR202Z u/batterier, lader og kuffert

PriceData har fulgt prisen på Makita 18V bore-/mejselhammer kompakt li-ion solo DHR202Z u/batterier, lader og kuffert i 185 dage. Laveste pris i perioden er 902 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 1.071 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 956 kr.

Den nuværende pris på 902 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Makita 18V bore-/mejselhammer kompakt li-ion solo DHR202Z u/batterier, lader og kuffert. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Makita 18V bore-/mejselhammer kompakt li-ion solo DHR202Z u/batterier, lader og kuffert de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 2026902 kr3 kr (0%)
10. maj 2026905 kr18 kr (2%)
7. maj 2026923 kr19 kr (2%)
6. maj 2026904 kr7 kr (1%)
5. maj 2026911 kr6 kr (1%)
4. maj 2026917 kr6 kr (1%)
3. maj 2026923 kr18 kr (2%)
30. apr. 2026941 kr20 kr (2%)
22. apr. 2026961 kr46 kr (5%)
20. apr. 2026915 kr46 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret