Gå til hovedindhold

Magna Tiles Magna-Tiles - Jungle Animals 25 stk. sæt (90222)

Magna-TilesKonstruktionssætEAN: 0850025176033
Pris fra 189 krtil 536,25 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 347,25 kr (65% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Magna Tiles Magna-Tiles - Jungle Animals 25 stk. sæt (90222) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 189 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Magna-Tiles Jungle Dyr 25 stk
-28%189 kr
Før 263 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Magna-Tiles Jungle Dyr 25 stk billede

Produktinformation

Konstruktionslegetøjssæt Magna-Tiles Jungle Animals 25-delt sæt kombinerer 5 jungledyrsfigurer med tropisk-inspirerede magnetiske fliser til fantasifuld byggeleg. Dyk ned i et tropisk eventyr med en flodhest, dovendyr, tiger, leopard og kaiman samt klassiske firkanter og trekanter, en spinner og en trappe til at skabe uendelige scener og konstruktioner. Fremstillet af ikke-giftige materialer, sikre magneter og sikker, gennemsigtig MABS-plast og designet til at være kompatibelt med alle andre MAGNA-TILES sæt. 25-delt MAGNA-TILES Jungle Animals sæt Indeholder 5 dyrefigurer: flodhest, dovendyr, tiger, leopard, kaiman Tropisk-inspirerede fliser til kreativ leg Kompatibel med alle andre MAGNA-TILES sæt Fremstillet af sikker, gennemsigtig MABS-plast Ikke-giftige materialer og sikre magneter Anbefalet fra 3 år Perfekt til små eventyrere, der vil bygge, lege og udforske jungle-inspirerede kreationer igen og igen.

Produktspecifikationer

Mærke: Magna-Tiles
Kategori: Konstruktionslegetoej
Artikel nr.: 90222
EAN: 0850025176033
Varenr.: 3358660
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Magna-Tiles Jungle Animals 25 pcs set
270,88 kr
Til butik
Gå til Legebyen DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Magna-Tiles Jungle dyr - 25 stk. transparent.
299,95 kr
Til butik
Magna-Tiles Jungle dyr - 25 stk. transparent. billede

Produktinformation

Her får du en flot æske med 25 Magna-Tiles dyr og figurer i klare transparente jungle farver. Figurerne kan selvfølgelig bygges sammen med andre Magna-Tiles og de 5dyr er også magnetiske.De magnetiske figurer, i flotte klare farver, er med til at fremme fantasifulde og kreative lege hos børnene, som lærer både om symmetri, geometri, farver, former, mønstergenkendelse, magnetisme, finmotoriske færdigheder og 3D byggefærdigheder.Værd at videDenne pakke indeholder også dyrefigurer, som kan bruges til at lege og lære om de forskellige dyr i junglen. De fem dyr i pakken er en stor flodhest, et sødt men doventdovendyr, en farlig tiger, en lækker leopard og en stor kaiman.Sættet indeholder:- 5 magnetiske dyrefigurer fra junglen- 10 Små Firkanter (Small Squares)- 4 Ligesidede Trekanter (Equilateral Triangles)- 4 Ligebenede Trekanter (Isosceles Triangles)- 1 Spinner- 1 TrappeSpecifikationerMærke: Magna-TilesModel: 21225 - Magna-Tiles Jungle Animals 25 Piece SetMateriale: Plast og magneter.Farve: Transparente farver / Clear Colors.Produktionsland: KinaAlder: Anbefales fra 3 år.Antal: 1 sæt med 25 dele.Anmeldelse af Magna-Tiles dyr"Efter at have leget med de tre nye sæt med dyr må jeg simpelthen bare sige, at det er en fantastisk idé, at lave sæt med dyr, for på den måde at flytte Magna-Tiles fantastiske produkter til et endnu højere niveau. Kvaliteten og legeværdien på disse produkter, er ufatteligt høje og de fleste børn vil elske, at lege med det imponerende magnetlegetøj..."- Carina, Anmelder for Legebyen.dkLæs hele anmeldelsen på vores Blog:https://legebyen.dk/blogs/blog/magna-tiles-animals-anmeldelseHistorien bag Magna-TilesMagna-Tiles® legetøjet blev opfundet i 1992 af en japansk matematiklærer, der brugte figurerne til at lære børn om former igennem leg. Han blev inspireret af børnene og havde matematikken i hovedet, imens han opfandt magna-figurerne, der har magneter langs figurens kanter, så brikkerne altid kan sættes sammen.Amerikaneren Rudy Valenta så Phytagoras legetøjet i Japan i 1996 og købte her rettighederne til konceptet. Han tog det med hjem til USA, hvor der i 1997 blev udgivet de første æsker af Magna-Tiles®.Magna-Tiles har vundet et hav af priser og er ekstremt populært i udlandet. Både forældre, lærere og børn, i alle aldre, elsker at bygge med Magna-Tiles. Herhjemme kender børnene nok allerede Magna-Tiles fra Børnehaven eller SFO'en. De magnetiske figurer findes i flotte klare tranparente farver (Clear Colors) eller som helt gennemsigte blanke figurer (ICE) og som figurer med tryk på, som set i dyresættene...Læring og leg med Magna-TilesInspiration til leg & læring med Magna-Tiles:https://www.legebyen.dk/blog/magna-tiles-leg-laering/Ofte stillede spørgsmål om Magna-Tiles:https://www.legebyen.dk/blog/magna-tiles-faq/...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Magna-Tiles
Kategori: Magnet Toys
Materiale: ["Plast"]
EAN: 0850025176033
Varenr.: 42802310480093
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Magna-Tiles Magnetsæt - 25 Dele - Jungledyr
329,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Magna Tiles Magna-Tiles - Jungle Animals 25 stk. sæt (90222)
359 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
MAGNA-TILES Jungle Animals - Magnetisk byggesæt - GEEKD.dk
504 kr
Til butik
Gå til Nova Nordic A/S
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Magna-Tiles - 25 stk. Jungle dyr
536,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Magna Tiles Magna-Tiles - Jungle Animals 25 stk. sæt (90222) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Magna Tiles Magna-Tiles - Jungle Animals 25 stk. sæt (90222) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK189 kr228 krKøb
2CS MEGASTORE DK270,88 kr309,88 krKøb
3Legebyen DK299,95 kr338,95 krKøb
4Kids-world.dk329,95 kr329,95 krKøb
5Teknikproffset DK359 kr418 krKøb
6Geekd504 kr504 krKøb
7Nova Nordic A/S536,25 kr536,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Magna Tiles Magna-Tiles - Jungle Animals 25 stk. sæt (90222)

PriceData har fulgt prisen på Magna Tiles Magna-Tiles - Jungle Animals 25 stk. sæt (90222) i 162 dage. Laveste pris i perioden er 189 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 268 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 252 kr.

Den nuværende pris på 189 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Magna Tiles Magna-Tiles - Jungle Animals 25 stk. sæt (90222). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Magna Tiles Magna-Tiles - Jungle Animals 25 stk. sæt (90222) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026189 kr74 kr (28%)
27. feb. 2026263 kr2 kr (1%)
26. feb. 2026265 kr1 kr (0%)
25. feb. 2026266 kr2 kr (1%)
24. feb. 2026268 kr5 kr (2%)
24. dec. 2025263 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret