Gå til hovedindhold

Magna Tiles Magna-Tiles - Dino World 40 dele sæt (90232)

Magna TilesMagnetisk legetøjEAN: 0850025176071
Pris fra 549 krtil 1.248,75 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 699,75 kr (56% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 501 kr 5. mar.

Sammenlign priser på Magna Tiles Magna-Tiles - Dino World 40 dele sæt (90232) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 549 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Eurotoys
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Magna Tiles Dinosaur Verden 40 Dele
-21%549 kr
Før 699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Magna Tiles Dinosaur Verden 40 Dele billede

Produktinformation

Magna Tiles Dino World 40 dele er et fantasifuldt og interaktivt legetøj, der giver børnene mulighed for at udforske en forhistorisk verden fyldt med farverige dinosaurer og spændende landskaber. Sættet består af 40 magnetiske fliser i forskellige stør...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Magna Tiles
Kategori: Kreativitet
EAN: 0850025176071
Varenr.: 09-176071
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Magna-Tiles Dino World 40 pcs set
556 kr
Til butik
Gå til Legebyen DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Magna-Tiles - Dino World - 40 dele - Fra 3 år
699,95 kr
Til butik
Magna-Tiles - Dino World - 40 dele - Fra 3 år billede

Produktinformation

Her får du en flot æske med 40 Magna-Tiles dinoer og figurer i klare farver. Figurerne kan selvfølgelig bygges sammen med andre Magna-Tiles.De magnetiske figurer, er med til at fremme fantasifulde og kreative lege hos børnene, som lærer både om symmetri, geometri, farver, former, mønster, genkendelse, magnetisme, finmotoriske færdigheder og 3D bygge færdigheder. Som noget nyt er der nu også dyrefigurer med i sættet, som kan hjælpe børnenes fantasifulde lege godt på vej.Sættet indeholder4 magnetiske dinosaurer og 36 andre magnetiske figurer. 1 T-Rex (rød) 1 Velociraptor (lilla) 1 Pteranodon (blå) 1 Stegosaurus (grøn) 24 Små Firkanter med print (Small Squares) 6 Retvinklede Trekanter (Right Triangles) 4 Kvarte Cirkler (Quarter Circles) 1 Stor Rektangel (Large Rectangle) 1 Rektangel (Rectangle) SpecifikationerMærke: Magna-TilesModel: 22840 - Magna-Tiles Dino World XL 40 piece setMateriale: Plast og magneter.Produktionsland: KinaAlder: Anbefales fra 3 år.Farve: Transparente farver / Clear Colors.Antal: 1 sæt med 40 dele. Anmeldelse"Da Villads blev præsenteret for denne æske, blev hans nysgerrighed også vækket og han undersøgte de mange brikker med de flotte farver og livagtige dekorationer. Han leger i forvejen meget med Magna-Tiles, så han har helt styr på, hvordan han kan bygge med dem og i løbet af kort tid, var byggeriet og legen i gang..."- Carina, Anmelder for Legebyen.dk Læs anmeldelse:https://legebyen.dk/blogs/blog/magna-tiles-dino-world-anmeldelse ProduktvideoSe produktvideo her Værd at videMagna-Tiles® legetøjet blev opfundet i 1992 af en japansk matematiklærer, der brugte figurerne til at lære børn om former igennem leg. Han blev inspireret af børnene og havde matematikken i hovedet, imens han opfandt magna-figurerne, der har magneter langs figurens kanter, så brikkerne altid kan sættes sammen.Amerikaneren Rudy Valenta så Phytagoras legetøjet i Japan i 1996 og købte her rettighederne til konceptet. Han tog det med hjem til USA, hvor der i 1997 blev udgivet de første æsker af Magna-Tiles®.Magna-Tiles er ekstremt populært i udlandet og har vundet adskillelige priser. Både forældre, lærere og børn, i alle aldre, elsker at bygge med Magna-Tiles. Herhjemme kender børnene nok allerede Magna-Tiles fra Børnehaven eller SFO'en. De magnetiske figurer findes i flotte massive farver (Solid Colors), i klare transparente farver (Clear Colors) eller som helt gennemsigtige blanke figurer (ICE).

Produktspecifikationer

Mærke: Magna-Tiles
Kategori: Magnet Toys
Materiale: ["Plast"]
EAN: 0850025176071
Varenr.: 43117090078941
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Magna Tiles Magna-Tiles - Dino World 40 dele sæt (90232)
704 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
MAGNA-TILES Dino World - Magnetisk byggesæt - GEEKD.dk
1.027 kr
Til butik
Gå til Nova Nordic A/S
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Magna-Tiles - Dino World - 40 dele
1.248,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Magna Tiles Magna-Tiles - Dino World 40 dele sæt (90232) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Magna Tiles Magna-Tiles - Dino World 40 dele sæt (90232) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Eurotoys549 kr549 krKøb
2CS MEGASTORE DK556 kr595 krKøb
3Legebyen DK699,95 kr699,95 krKøb
4Teknikproffset DK704 kr763 krKøb
5Geekd1.027 kr1.027 krKøb
6Nova Nordic A/S1.248,75 kr1.248,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Magna Tiles Magna-Tiles - Dino World 40 dele sæt (90232)

PriceData har fulgt prisen på Magna Tiles Magna-Tiles - Dino World 40 dele sæt (90232) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 481 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 574 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 518 kr.

Den nuværende pris på 549 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for Magna Tiles Magna-Tiles - Dino World 40 dele sæt (90232). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for Magna Tiles Magna-Tiles - Dino World 40 dele sæt (90232) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026549 kr4 kr (1%)
29. maj 2026545 kr4 kr (1%)
28. maj 2026549 kr9 kr (2%)
27. maj 2026558 kr11 kr (2%)
26. maj 2026547 kr27 kr (5%)
25. maj 2026574 kr26 kr (5%)
24. maj 2026548 kr28 kr (5%)
23. maj 2026520 kr4 kr (1%)
21. maj 2026516 kr1 kr (0%)
19. maj 2026517 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret