Gå til hovedindhold

2K Games Mafia: The Old Country - Microsoft Xbox Series X - Action/Adventure

2K GamesSpilEAN: 5026555369732
Pris fra 359 krtil 369,95 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 10,95 kr (3% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 279 kr 4. maj

Sammenlign priser på Mafia: The Old Country - Microsoft Xbox Series X - Action/Adventure og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 359 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Mafia The Old Country (Day one Edition) (XseriesX)
359 kr
Til butik
Mafia The Old Country (Day one Edition) (XseriesX) billede

Produktinformation

Afdæk oprindelsen til organiseret kriminalitet i Mafia: The Old Country, en dyster mafiahistorie, der foregår i den brutale underverden på Sicilien i 1900-tallet. Kæmp for at overleve som Enzo Favara, og bevis dit værd over for Cosa Nostra i dette medrivende actioneventyr i tredjeperson, der foregår i en farlig og ubarmhjertig tid. Enzo vil gøre alt for at få et bedre liv. Efter en brutal barndom med tvangsarbejde er han klar til at risikere alt for at blive en hædersmand i Torrisi-forbryderfamilien. Hans ed til Cosa Nostra, med al den magt, fristelse og modgang, det indebærer, er en brændende påmindelse om denne enkle sandhed. FAMILIE KRÆVER OFRE, Denne spændende fortælling vækkes til live af fantastiske billeder, filmisk historiefortælling og den autentiske realisme, som den anmelderroste Mafia-serie er kendt for. Enzos historie udfolder sig i en tid, hvor dygtighed med en stilet var et dødbringende aktiv, et oversavet lupara-haglgevær var det foretrukne skydevåben, morderiske vendettaer rasede i årtier, og mafiosi patruljerede deres beskyttelse til fods, på hesteryg eller bag rattet i biler fra århundredeskiftet. AFDÆK EN NÅDESLØS VERDEN AF ORGANISERET KRIMINALITET, Den rå skønhed i Siciliens barske landskab står i skarp kontrast til snavset i byens gyder, men forræderiet og volden i dette bandeland stikker lige så dybt. Rivaliserende familier og deres hensynsløse ledere udkæmper endeløse territoriekrige i skyggerne, skjult for offentligheden. Tillid er en flygtig sjældenhed, og loyalitet er værd at dræbe for. SPIL EN KLASSISK MAFIAFILM, Du er antihelten i denne spændende historie fra 1900-tallet og gennemlever hvert eneste spændte øjeblik af Enzos nedstigning i Siciliens hemmelige kriminelle underverden. Stå ansigt til ansigt med et hold af uforudsigelige allierede og dødsensfarlige fjender i dette klassiske krimidrama, der er rigt på autentiske detaljer fra perioden, som vil få dig til at leve dig ind i dette forræderiske middelhavsmiljø. KÆMP FOR AT OVERLEVE, Deltag i kamp på liv og død, hvad enten det er tæt på med en kniv eller på afstand med en række skydevåben. Læg dig i baghold for at snige dig ind på fjender, eller skær dem op i nærkampsdueller. Hvis du foretrækker skydevåben, kan du bruge autentiske håndvåben, rifler og haglgeværer til at overvinde alle odds og ihærdigt eliminere Don's fjender. REJS I AUTENTISK STIL, Kryds en bred vifte af sicilianske miljøer, fra underjordiske krypter og smuldrende ruiner til frodige vinmarker og udsmykkede operahuse. For at nå dit næste mål eller komme hurtigt væk skal du galopere på hesteryg over brostensbelagte gader og åbne marker eller suse ned ad grusveje i autentiske biler fra århundredeskiftet. Soldato Pack, DLC - Day1 Edition indeholder følgende. Soldato-pakken med eksklusiv kosmetik og en charm med en passiv effekt i spillet: Soldato-outfit, Scannaturi Speciale-kniv, Tesoro-hest og tilbehør, Lupara-charme, Klæd Enzo på som en ægte Cosa Nostra-soldat - med stil og lidt ekstra hjælp i spillet. Sprog på omslaget: Engelsk, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: 2K Games
Kategori: Spil
EAN: 5026555369732
Varenr.: D27238
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Mafia: The Old Country - Microsoft Xbox Series X - Action/Adventure
369 kr
Til butik
Mafia: The Old Country - Microsoft Xbox Series X - Action/Adventure billede

Produktinformation

Afdæk oprindelsen af ​​organiseret kriminalitet i Mafia: The Old Country, en barsk mafiahistorie, der foregår i den brutale underverden på Sicilien i 1900-tallet. Kæmp for at overleve som Enzo Favara, og bevis dit værd over for Cosa Nostra i dette medrivende action-eventyr i tredjeperson, der foregår i en farlig og ubarmhjertig æra. Enzo vil gøre alt for et bedre liv. Efter en brutal barndom med tvangsarbejde er han klar til at risikere alt for at blive en æresmand i Torrisi-kriminalfamilien. Hans ed til Cosa Nostra, med al den magt, fristelse og modgang, det medfører, er en brændende påmindelse om denne enkle sandhed.

Produktspecifikationer

Mærke: 2K Games
Kategori: Spil
Artikel nr.: 5026555369732
EAN: 5026555369732
Varenr.: 3371894
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Mafia: The Old Country (day One Edition) - Xbox Series X
369,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mafia: The Old Country - Microsoft Xbox Series X - Action/Adventure koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mafia: The Old Country - Microsoft Xbox Series X - Action/Adventure koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK359 kr408 krKøb
2Proshop DK369 kr408 krKøb
3Gucca.dk369,95 kr369,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Mafia: The Old Country - Microsoft Xbox Series X - Action/Adventure

PriceData har fulgt prisen på Mafia: The Old Country - Microsoft Xbox Series X - Action/Adventure i 160 dage. Laveste pris i perioden er 239,2 kr (registreret d. 22. februar 2026), højeste er 369 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 336 kr.

Den nuværende pris på 359 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 29% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Mafia: The Old Country - Microsoft Xbox Series X - Action/Adventure. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Mafia: The Old Country - Microsoft Xbox Series X - Action/Adventure de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
10. maj 2026359 kr80 kr (29%)
4. maj 2026279 kr30 kr (10%)
25. apr. 2026309 kr60 kr (16%)
15. apr. 2026369 kr10 kr (3%)
14. apr. 2026359 kr50 kr (16%)
31. mar. 2026309 kr60 kr (16%)
5. mar. 2026369 kr9,05 kr (3%)
4. mar. 2026359,95 kr120,75 kr (50%)
22. feb. 2026239,2 kr59,8 kr (20%)
16. feb. 2026299 kr70 kr (19%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret