Gå til hovedindhold

The Macallan Macallan Sherry Oak 25 Yo Highland Single Malt Fl 70

The MacallanWhiskyEAN: 5010314003807
Pris fra 15.995 krtil 18.249 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 2.254 kr (12% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 14.999 kr 10. mar.

Sammenlign priser på Macallan Sherry Oak 25 Yo Highland Single Malt Fl 70 og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 15995 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Whiskystack.com
TrustScore 5 ud af 54,8
Macallan Sherry Oak 25 Years Old 2024 Release
-35%15.995 kr
Før 24.495 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Macallan Sherry Oak 25 Years Old 2024 Release billede

Produktinformation

The Macallan Sherry Oak 25 Years Old (2024 Release) er en dybt raffineret single malt, der har modnet i 25 år på nøje udvalgte europæiske egetræsfade, som tidligere har været brugt til sherry. Denne udgave byder på en intens og kompleks smagsprofil præget...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: The Macallan
Kategori: Whisky
EAN: 5010314003807
Varenr.: 52295415234906
Gå til DH Wines DK
TrustScore 5 ud af 54,9
Macallan 25 Års Sherry Oak 2023 Release
16.995 kr
Til butik
Macallan 25 Års Sherry Oak 2023 Release billede

Produktinformation

Macallan 25 Års Sherry Oak 2023 Udgivelse Macallan Sherry Oak 25 år er en del af den anerkendte Sherry Oak-serie, hvor whiskyen er modnet i nøje udvalgte sherry-egetræsfade fra Jerez i Spanien. Denne single malt whisky byder på en dyb og kompleks smagsoplevelse med nuancer af citrus, tørret frugt og egetræ. Farve: Dyb mahogni Duft: Citrus, kanel, sherry og egetræ Smag: Fyldig og rig med noter af tørrede frugter og en antydning af trærøg Eftersmag: Langvarig med toner af tørret frugt, trærøg og krydderier Macallan...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Whisky
Vægt: 1.5g
EAN: 5010314003807
Varenr.: shopify_DK_8778516431194_47714853585242
Gå til Barlife.dk - Barudstyr og tilbehør
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Macallan Sherry Oak 25 Yo Highland Single Malt Fl 70
18.249 kr
Til butik
Macallan Sherry Oak 25 Yo Highland Single Malt Fl 70 billede

Produktinformation

Macallan Sherry Oak 25 YO Highland Single Malt FL 70 Macallan Sherry Oak 25 år er en eksklusiv single malt whisky, der er en del af det berømte Sherry Oak-sortiment. Denne whisky er modnet i håndplukkede sherrymodnede egetræsfade fra Jerez i Spanien, hvil...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Macallan
Kategori: Drikkevarer
EAN: 5010314003807
Varenr.: 668675

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Macallan Sherry Oak 25 Yo Highland Single Malt Fl 70 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Macallan Sherry Oak 25 Yo Highland Single Malt Fl 70 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Whiskystack.com15.995 kr15.995 krKøb
2DH Wines DK16.995 kr16.995 krKøb
3Barlife.dk - Barudstyr og tilbehør18.249 kr18.249 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Macallan Sherry Oak 25 Yo Highland Single Malt Fl 70

PriceData har fulgt prisen på Macallan Sherry Oak 25 Yo Highland Single Malt Fl 70 i 180 dage. Laveste pris i perioden er 14.999 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 16.995 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 15.597 kr.

Den nuværende pris på 15.995 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Macallan Sherry Oak 25 Yo Highland Single Malt Fl 70. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Macallan Sherry Oak 25 Yo Highland Single Malt Fl 70 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 202615.995 kr1.000 kr (6%)
3. maj 202616.995 kr1.000 kr (6%)
2. maj 202615.995 kr996 kr (7%)
10. mar. 202614.999 kr996 kr (6%)
9. mar. 202615.995 kr996 kr (7%)
8. feb. 202614.999 kr996 kr (6%)
7. feb. 202615.995 kr996 kr (7%)
5. feb. 202614.999 kr996 kr (6%)
4. feb. 202615.995 kr996 kr (7%)
16. jan. 202614.999 kr996 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret