Gå til hovedindhold

MAC Cosmetics Matte Eye Shadow Pro Palette Refill Power To The Purple - 1,5 g

MACØjenskyggeEAN: 0773602572786
Pris fra 103 krtil 129 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 26 kr (20% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 91,38 kr 21. apr.

Sammenlign priser på MAC Cosmetics Matte Eye Shadow Pro Palette Refill Power To The Purple - 1,5 g og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 103 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MAC Matte Eye Shadow Refill Power To The Purple
-14%103 kr
Før 120 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
MAC Matte Eye Shadow Refill Power To The Purple billede

Produktinformation

Se pigmentets kraft. Giv øjnene et løft med en serie af fyldig fast pudder med masser af pigment. Den mættede øjenskygge holder hele dagen uden at sætte sig i linjerne og folderne. Holder i 8 timer. Resultatet: Masser af farve, der påføres ensartet, er let at tone ud og kan bruges våd eller tør. Fås i et kalejdoskop af farver, teksturer og finishes. Med disse øjenskygge-refills kan du skabe din egen palet af nuancer ved at lægge dem i en hvilken som helst Pro Palette Eye Shadow / Concealer Insert, så de er lette at opbevare og have med.

Produktspecifikationer

Mærke: MAC
Kategori: Øjenskygge
Vægt: 8g
Artikel nr.: S73TP80000
EAN: 0773602572786
Varenr.: B092214
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MAC Pro Matte øjenskygge Powder Power To The Purple refill 1.5 g
107 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
MAC Cosmetics Matte Eye Shadow Pro Palette Refill Power To The Purple - 1,5 g
117 kr
Til butik
MAC Cosmetics Matte Eye Shadow Pro Palette Refill Power To The Purple - 1,5 g billede

Produktinformation

Professionel øjenskygge med intensiv farvepigmentering MAC Cosmetics Matte Eye Shadow Pro Palette Refill i Power To The Purple er en exceptionelt pigmenteret øjenskygge, der leverer en rig, lilla nuance med mat finish. Denne professionelle formel holder op til otte timer uden at lægge sig i folder, hvilket gør den til det perfekte valg til både hverdagsmakeup og mere avancerede makeup-looks. Den alsidige tekstur kan appliceres både tør for en subtil farveintensitet eller våd for en dramatisk, intensiveret effekt. Som en del af MAC's ikoniske Pro Palette-system tilbyder denne refill maksimal fleksibilitet for makeup-artister og entusiaster, der ønsker at skabe deres personlige palette. Den smidige applicering og den jævne farvefordeling gør det nemt at bygge intensiteten op efter ønske, mens den lyxige formel sikrer et professionelt resultat hver gang. Hvad der gør denne øjenskygge unik Exceptionelt høj pigmentering, der giver intensiv farve allerede ved første applicering Langtidsholdbar formel, der holder op til otte timer uden at lægge sig i folder Alsidig anvendelse - kan appliceres både våd og tør for forskellige intensitetsniveauer Refill-format, der passer perfekt i alle Pro Palette Eye Shadow-paletter til nem opbevaring Sådan får du mest ud af din professionelle øjenskygge Applicer farven over øjenlågene med din favorit blandt MAC's øjenpensler, eller dyp pensel 239S i øjenskyggen og spray med Prep + Prime Fix+ for en mere intensiv effekt, der presses på øjenlågene. Oplev kraften i professionel makeup med MAC Cosmetics. Skab din personlige palette med Power To The Purple allerede i dag.

Produktspecifikationer

Kategori: Øjenskygge
Størrelse: 1.5 g
Artikel nr.: 100203
EAN: 0773602572786
Varenr.: 100203
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
MAC Cosmetics Small Eye Shadow Shade ext. Pro palette Power To Th
129 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MAC Cosmetics Matte Eye Shadow Pro Palette Refill Power To The Purple - 1,5 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MAC Cosmetics Matte Eye Shadow Pro Palette Refill Power To The Purple - 1,5 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Bangerhead DK103 kr103 krKøb
2CS MEGASTORE DK107 kr146 krKøb
3NordicFeel DK117 kr117 krKøb
4Lyko DK129 kr129 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MAC Cosmetics Matte Eye Shadow Pro Palette Refill Power To The Purple - 1,5 g

PriceData har fulgt prisen på MAC Cosmetics Matte Eye Shadow Pro Palette Refill Power To The Purple - 1,5 g i 181 dage. Laveste pris i perioden er 75 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 125 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 107 kr.

Den nuværende pris på 103 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for MAC Cosmetics Matte Eye Shadow Pro Palette Refill Power To The Purple - 1,5 g. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for MAC Cosmetics Matte Eye Shadow Pro Palette Refill Power To The Purple - 1,5 g de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026103 kr3 kr (3%)
29. maj 2026106 kr11 kr (9%)
28. maj 2026117 kr14 kr (14%)
27. maj 2026103 kr1 kr (1%)
24. maj 2026102 kr13 kr (11%)
22. maj 2026115 kr14 kr (14%)
18. maj 2026101 kr8 kr (7%)
17. maj 2026109 kr7 kr (7%)
14. maj 2026102 kr5 kr (5%)
12. maj 2026107 kr5 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret