Gå til hovedindhold

Goobay S/FTP netværkskabel - CAT6, trådet CCA, PIMF, HVID (100m)

GoobayNetværkskablerEAN: 4040849942174
Pris fra 249 krtil 395 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 146 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 199 kr 14. mar.

Sammenlign priser på S/FTP netværkskabel - CAT6, trådet CCA, PIMF, HVID (100m) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 249 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Luxorparts Blød S/FTP-netværkskabel Cat. 6 Hvid 100 m
249 kr
Til butik
Luxorparts Blød S/FTP-netværkskabel Cat. 6 Hvid 100 m billede

Produktinformation

Rullen på 100 m giver mulighed for at skære de længder, der passer til din installation – velegnet til netværksinstallation mellem router, switch, computer og patchpanel. Kablet er et Cat. 6-netværkskabel med båndbredde på 250 MHz og hastighed op til 1 Gb/s. Lederne er bløde (flertrådede), så kablet egner sig til kortere stræk og tilslutning til patchpaneler, router og switch. 100 m rulle til egne patchkabler Rullen på 100 m er velegnet, når du vil fremstille egne patchkabler i de længder, du har brug for. Den hvide farve gør kablet diskret i typiske installationer. I pakken: 1 x 100 m Luxorparts S/FTP Cat. 6 netværkskabel, hvid.

Produktspecifikationer

Mærke: Luxorparts
Kategori: Netværkskabel
Artikel nr.: 39879
EAN: 4040849942174
Varenr.: 39879
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Goobay RJ45 CAT 6 S/FTP CCA 100m White
274 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværkskabel CAT 6 S/FTP 100 m - Goobay, hvid
309 kr
Til butik
Netværkskabel CAT 6 S/FTP 100 m - Goobay, hvid billede

Produktinformation

goobay - Bulkkabel - RJ-45 (han) til RJ-45 (han) - 100 m - SFTP, PiMF - CAT 6 - rund, strenget - hvidGenereltAWG American Wire Gauge: 27/7Egenskaber: Rund, strengetFarve: HvidImpedans: 100 OhmKabel længde: 100 mLedninger pr. kabel: 8 ledningerNetværkskabeltype: Bulkkabel - CAT 6Par pr. kabel: 4 parTeknologi: SFTP, PiMFForbindelseForbindelsesled: RJ-45 - hanStikforbindelse (anden ende): RJ-45 - hanDiverseOverensstemmelsesstandarder: Op til 250 MHz...

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Netværkskabler
Vægt: 3.07g
EAN: 4040849942174
Varenr.: 1956696
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværkskabel CAT 6 S/FTP 100 m - Goobay, hvid
329 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro CAT 6 S/FTP (PiMF) - Hvid - 100m
346 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Goobay 94217, 100 m, Cat6, S/FTP (S-STP), Hvid
347 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Goobay RJ45 CAT 6 S/FTP CCA 100m White
349 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
S/FTP netværkskabel - CAT6, trådet CCA, PIMF, HVID (100m)
395 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad S/FTP netværkskabel - CAT6, trådet CCA, PIMF, HVID (100m) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad S/FTP netværkskabel - CAT6, trådet CCA, PIMF, HVID (100m) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Av-Cables DK249 kr249 krKøb
2CompuMail DK274 kr274 krKøb
3Boligcenter DK309 kr309 krKøb
4Vivas DK329 kr398 krKøb
5Proshop DK346 kr385 krKøb
6CS MEGASTORE DK347 kr386 krKøb
7Ultrashop349 kr349 krKøb
8EL-GROSSISTEN395 kr395 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for S/FTP netværkskabel - CAT6, trådet CCA, PIMF, HVID (100m)

PriceData har fulgt prisen på S/FTP netværkskabel - CAT6, trådet CCA, PIMF, HVID (100m) i 151 dage. Laveste pris i perioden er 199 kr (registreret d. 14. marts 2026), højeste er 320 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 253 kr.

Den nuværende pris på 249 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for S/FTP netværkskabel - CAT6, trådet CCA, PIMF, HVID (100m). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for S/FTP netværkskabel - CAT6, trådet CCA, PIMF, HVID (100m) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 2026249 kr1 kr (0%)
2. maj 2026248 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026249 kr1 kr (0%)
27. apr. 2026248 kr1 kr (0%)
23. apr. 2026249 kr1 kr (0%)
13. apr. 2026248 kr49 kr (25%)
14. mar. 2026199 kr50 kr (20%)
8. mar. 2026249 kr1 kr (0%)
7. mar. 2026248 kr1 kr (0%)
25. feb. 2026249 kr25 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret