Gå til hovedindhold

Lowrance Elite FS 7 Kortplotter med Ekkolod og HDI Transducer

LowranceLegetøjEAN: 9420064116997
Pris fra 7.309 krtil 8.399 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.090 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.529,7 kr 16. apr.

Sammenlign priser på Lowrance Elite FS 7 Kortplotter med Ekkolod og HDI Transducer og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7309 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Watski DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lowrance Elite FS 7 Kortplotter med Ekkolod og HDI Transducer
7.309 kr
Til butik
Lowrance Elite FS 7 Kortplotter med Ekkolod og HDI Transducer billede

Produktinformation

Det nye Elite Fishing System (FS) giver dig adgang til hele udvalget af Lowrance fiskefindingsværktøjer - inklusive ActiveTarget ™ Live Sonar, Active Imaging ™ og forudindlæste C-MAP Contour + diagrammer - for at hjælpe dig med at få mest muligt ud af din tid på vandet. Skærmen er 7", men fås også i 9" til dem der gerne vil have en større flade. Du kan ligeledes få modellen med 3-i-1 transducer eller uden transducer. Nøglefunktioner ActiveTarget ™ Live Sonar klar Active Imaging 3-i-1 klar FishReveal™ C-MAP® Easy Routing, Navionics® Autorouting-funktion C-MAP Genesis Live kortlægning på skærmen Høj opløsning multi-touch touchskærm Integreret trådløs, NMEA 2000® og Ethernet-forbindelse Fuld touchscreen kontrol af Power Pole® ankre og Ghost® Trolling Motor Elite Fishing System (FS) kombinerer kraften fra Lowrances gennemprøvede og nyeste fiskefindingsværktøjer med en mere overkommelig skærm, der er nemmere at bruge og installere. Fra ActiveTarget ™ live ekkolod og ekstrem høj opløsning Active Imaging ™ med Lowrance CHIRP ekkolod, SideScan og DownScan Imaging ™ til forudindlæste C-MAP® Contour ™ + fiskekort, Elite FS giver dig alle de værktøjer, du har brug for til at finde og fange flere fisk . Find Flere Fisk Med Prøvet Lowrance SonarSe struktur og dække med et nyt niveau af raffinerede detaljer og i en rækkevidde uovertruffen af nogen anden strukturbilledteknologi med Active Imaging™ 3-i-1 ekkolod med CHIRP, SideScan og DownScan med FishReveal™. Få det bedste fra CHIRP-ekkolod og DownScan Imaging™ på én skærm med FishReveal, en Lowrance-eksklusiv, der hjælper dig med nemt at genkende fisk fra struktur og dækning på højdetaljerede DownScan-billeder. Se Fisk Live med den Nye ActiveTarget™ Live SonarFisk smartere, når du ved præcis, hvad fisk laver - i realtid - med ActiveTarget ™ Live Sonar. Nyd overblik i høj opløsning af fiskens bevægelser, og følg dem, når de svømmer i og omkring dækken. Se deres reaktion i realtid på dit lokkemiddel, og du vil vide, om din nuværende teknik virker, eller om det er tid til at ændre tingene.

Produktspecifikationer

Mærke: Lowrance
Kategori: Lowrance Elite FS
Artikel nr.: 1106191
EAN: 9420064116997
Varenr.: 203884
Gå til RenBåd.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Lowrance Elite FS 7 med HDI transducer
-11%7.473 kr
Før 8.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Lowrance Elite FS 7 med HDI transducer billede

Produktinformation

Fishfinder og kortplotter med 7" touchskærm Lowrance Elite FS 7 er en kombineret fishfinder og kortplotter med 7" farvetouchskærm til lyst- og sportsfiskere på både ferskvand og saltvand. Enheden leveres med HDI Skimmer-transducer og forudinstal

Produktspecifikationer

Mærke: Lowrance
Kategori: Kombi instrumenter
EAN: 9420064116997
Varenr.: 53935870968137
Gå til Anyparts
TrustScore 4 ud af 53,8
Lowrance Elite FS 7 med HDI transducer - 1106191
8.399 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lowrance Elite FS 7 Kortplotter med Ekkolod og HDI Transducer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lowrance Elite FS 7 Kortplotter med Ekkolod og HDI Transducer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Watski DK7.309 kr7.309 krKøb
2RenBåd.dk7.473 kr7.473 krKøb
3Anyparts8.399 kr8.399 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lowrance Elite FS 7 Kortplotter med Ekkolod og HDI Transducer

PriceData har fulgt prisen på Lowrance Elite FS 7 Kortplotter med Ekkolod og HDI Transducer i 181 dage. Laveste pris i perioden er 6.529,7 kr (registreret d. 16. april 2026), højeste er 7.868 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.533 kr.

Den nuværende pris på 7.309 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 69 prisændringer for Lowrance Elite FS 7 Kortplotter med Ekkolod og HDI Transducer. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 69 prisændringer for Lowrance Elite FS 7 Kortplotter med Ekkolod og HDI Transducer de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20267.309 kr21 kr (0%)
30. maj 20267.288 kr254 kr (3%)
14. maj 20267.542 kr326 kr (4%)
26. apr. 20267.868 kr486,6 kr (7%)
19. apr. 20267.381,4 kr264,4 kr (4%)
17. apr. 20267.117 kr587,3 kr (9%)
16. apr. 20266.529,7 kr1.057,3 kr (14%)
13. apr. 20267.587 kr37 kr (0%)
10. apr. 20267.550 kr318 kr (4%)
31. mar. 20267.868 kr251 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret