Gå til hovedindhold

Logitech - Yeti GX Dynamic RGB Gaming Mic med LIGHTSYNC, Off-hvid Mikrofon - GEEKD.dk

LogitechElektronikEAN: 5099206116856
Pris fra 908 krtil 1.599 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 691 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 868 kr 7. maj

Sammenlign priser på Logitech - Yeti GX Dynamic RGB Gaming Mic med LIGHTSYNC, Off-hvid Mikrofon - GEEKD.dk og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 908 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Logitech G Yeti GX - Hvid
908 kr
Til butik
Logitech G Yeti GX - Hvid billede

Produktinformation

Mikrofon, bord model, SuperCardioid optagelsesmønster, USB-C tilslutning, Dual zone RGB med LIGHTSYNC, hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Kategori: Mikrofon
Artikel nr.: 988-000576
EAN: 5099206116856
Varenr.: 3192580
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Logitech G Yeti GX - Mikrofon - USB - hvid
996 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Logitech Yeti GX dynamisk RGB-gamingmikrofon med LIGHTSYNC, off-white
1.104 kr
Til butik
Logitech Yeti GX dynamisk RGB-gamingmikrofon med LIGHTSYNC, off-white billede

Produktinformation

YETI GX dynamisk RGB-gamingmikrofon med LIGHTSYNC, Yeti GX er en førsteklasses RGB-gamingmikrofon, der drives af LIGHTSYNC og er designet specielt til streamere. Denne USB-mikrofon kombinerer en brugerdefineret dynamisk kapsel med avanceret software og afviser støj og tasteklik, forbedrer din lyd og sikrer ensartet lyd i høj kvalitet, mens du streamer. Hvad er der i kassen?, USB-mikrofon, Aftageligt bordstativ, Adapter til ?"- og ?"-bomarme og mikrofonstativ, 2 m USB-C til USB-A-kabel, Brugervejledning, Streamlabs Ultra-indløsningskode, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Kategori: Mikrofoner
EAN: 5099206116856
Varenr.: D30909
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Logitech - Yeti GX Dynamic RGB Gaming Mic med LIGHTSYNC, Off-hvid Mikrofon - GEEKD.dk
1.199 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Logitech - Yeti Gx Dynamic Rgb Gaming Mic With Lightsync, Off-white
1.269,95 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Logitech G Yeti GX Mikrofon Kablet -55dBFS Hvid
1.304 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Logitech G Yeti GX Mikrofon Kablet -55dBFS Hvid
1.599 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Logitech - Yeti GX Dynamic RGB Gaming Mic med LIGHTSYNC, Off-hvid Mikrofon - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Logitech - Yeti GX Dynamic RGB Gaming Mic med LIGHTSYNC, Off-hvid Mikrofon - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK908 kr947 krKøb
2CS MEGASTORE DK996 kr996 krKøb
3Teknikproffset DK1.104 kr1.163 krKøb
4Geekd1.199 kr1.199 krKøb
5Gucca.dk1.269,95 kr1.269,95 krKøb
6CompuMail DK1.304 kr1.304 krKøb
7Ultrashop1.599 kr1.599 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Logitech - Yeti GX Dynamic RGB Gaming Mic med LIGHTSYNC, Off-hvid Mikrofon - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på Logitech - Yeti GX Dynamic RGB Gaming Mic med LIGHTSYNC, Off-hvid Mikrofon - GEEKD.dk i 182 dage. Laveste pris i perioden er 868 kr (registreret d. 7. maj 2026), højeste er 1.035 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 918 kr.

Den nuværende pris på 908 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Logitech - Yeti GX Dynamic RGB Gaming Mic med LIGHTSYNC, Off-hvid Mikrofon - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Logitech - Yeti GX Dynamic RGB Gaming Mic med LIGHTSYNC, Off-hvid Mikrofon - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026908 kr127 kr (12%)
30. maj 20261.035 kr39 kr (4%)
29. maj 2026996 kr19 kr (2%)
28. maj 2026977 kr43 kr (4%)
27. maj 20261.020 kr43 kr (4%)
23. maj 2026977 kr19 kr (2%)
20. maj 2026996 kr19 kr (2%)
19. maj 2026977 kr72 kr (8%)
8. maj 2026905 kr37 kr (4%)
7. maj 2026868 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret