Gå til hovedindhold

Logitech G29 Driving Force Racing Wheel (PS5 / PS4 / PS3 / PC) - Wired Steering wheel & Pedal set - Sony PlayStation 4

LogitechVideospilkonsol – tilbehørForce feedback teknologiRacing og simulationEAN: 5099206057302

Logitech G29 Driving Force med kraftfuld force feedback og læderrat. Professionelt racing-sæt til PlayStation 3/4 med præcis styring og holdbare materialer. Læs mere

Pris fra 1.540 krtil 2.276,44 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 736,44 kr (32% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Logitech G29 Driving Force Racing Wheel (PS5 / PS4 / PS3 / PC) - Wired Steering wheel & Pedal set - Sony PlayStation 4 og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1540 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Logitech G29 Driving Force Rat og pedalsæt Sony PlayStation 3 Sony PlayStation 4
1.540 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Logitech® | G29 Driving Force - Rat og pedalsæt - kabling - for Sony PlayStation 3/4/5
1.693 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Logitech G29 Driving Force Racing Wheel (PS5 / PS4 / PS3 / PC) - Wired Steering wheel & Pedal set - Sony PlayStation 4
1.789 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Logitech G29 Driving Force Racing PS4/PS5/PC
1.839 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Rat og pedalsæt Logitech G29 Driving Force til PS4/PS3
-5%1.899 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Rat og pedalsæt Logitech G29 Driving Force til PS4/PS3
-5%1.919 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Logitech G29 Driving Force Rat/Pedal - GEEKD.dk
2.002 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Logitech G 29 Driving Force Rat til Playstation og PC
2.099 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Logitech G29 Driving Force Rat Og Pedaler Til Ps3 / Ps4
2.219,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Logitech G29 Driving Force til PS3/PS4/PS5
2.232 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Logitech G29 Driving Force
2.276,44 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Logitech G29 Driving Force Racing Wheel (PS5 / PS4 / PS3 / PC) - Wired Steering wheel & Pedal set - Sony PlayStation 4 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Logitech G29 Driving Force Racing Wheel (PS5 / PS4 / PS3 / PC) - Wired Steering wheel & Pedal set - Sony PlayStation 4 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.540 kr1.540 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.693 kr1.693 krKøb
3Proshop DK1.789 kr1.789 krKøb
4Komplett DK1.839 kr1.839 krKøb
5Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
6Vivas DK1.919 kr1.988 krKøb
7Geekd2.002 kr2.002 krKøb
8Av-Cables DK2.099 kr2.099 krKøb
9Gucca.dk2.219,95 kr2.219,95 krKøb
10Teknikproffset DK2.232 kr2.301 krKøb
11Ultrashop2.276,44 kr2.276,44 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Logitech G29 Driving Force

Logitech

Logitech G29 Driving Force med kraftfuld force feedback og læderrat. Professionelt racing-sæt til PlayStation 3/4 med præcis styring og holdbare materialer.

• racing rat
• force feedback rat
• playstation rat
• gaming rat
• driving force
• logitech rat
• racing simulator
• Racing og simulation
• Force feedback teknologi

Beskrivelse

Logitech G29 Driving Force er det ultimative racing-rat til PlayStation 3 og PlayStation 4. Med kraftfuld dual-motor force feedback mærker du hver sving, bump og acceleration realistisk. Rattet er beklædt med håndsyet kvalitetslæder og har 900° rotation for maksimal præcision. De medfølgende pedaler i rustfrit stål inkluderer ikke-lineær bremsepedal for autentisk bremsefornemmelse. Spiralformet gearing med anti-slør teknologi minimerer støj og vibrationer, mens hall-effect sensoren sikrer pålidelig og præcis styring. Solide kuglelejer i stål og robust konstruktion garanterer lang levetid selv under intensiv brug. Perfekt til racingentusiaster der kræver professionel kvalitet og realistisk køreoplevelse.

Specifikationer

garanti:2 år
ratvægt:2,25 kg
rotation:900 grader
ratbredde:278 mm
rathøjde:270 mm
pedalvægt:3,1 kg
pedalbredde:311 mm
pedalhøjde:167 mm
tilslutning:USB
pedallængde:428,5 mm
ratmateriale:Håndsyet læder
rattilængde:260 mm
forcefeedback:Dual-motor
kompatibilitet:PlayStation 3, PlayStation 4, PC
pedalmateriale:Rustfrit stål

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Virker G29 til PlayStation 5?

G29 er primært designet til PlayStation 3 og 4, men kan fungere med PlayStation 5 til bagudkompatible PS4 spil.

Hvor kraftig er force feedback funktionen?

G29 har dual-motor force feedback der simulerer realistiske kræfter som vægt, acceleration, bump og forskellige terræntyper.

Kan pedalerne justeres?

Ja, pedalsættet har justerbare positioner og anti-slip tæppegreb til stabil placering på gulvet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Logitech G29 Driving Force Racing Wheel (PS5 / PS4 / PS3 / PC) - Wired Steering wheel & Pedal set - Sony PlayStation 4

PriceData har fulgt prisen på Logitech G29 Driving Force Racing Wheel (PS5 / PS4 / PS3 / PC) - Wired Steering wheel & Pedal set - Sony PlayStation 4 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.540 kr (registreret d. 22. maj 2026), højeste er 1.768 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.678 kr.

Den nuværende pris på 1.540 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for Logitech G29 Driving Force Racing Wheel (PS5 / PS4 / PS3 / PC) - Wired Steering wheel & Pedal set - Sony PlayStation 4. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for Logitech G29 Driving Force Racing Wheel (PS5 / PS4 / PS3 / PC) - Wired Steering wheel & Pedal set - Sony PlayStation 4 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 20261.540 kr143 kr (8%)
21. maj 20261.683 kr8 kr (0%)
20. maj 20261.691 kr22 kr (1%)
19. maj 20261.669 kr8 kr (0%)
18. maj 20261.677 kr8 kr (0%)
17. maj 20261.685 kr9 kr (1%)
16. maj 20261.694 kr23 kr (1%)
15. maj 20261.671 kr8 kr (0%)
14. maj 20261.679 kr23 kr (1%)
13. maj 20261.656 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret