Gå til hovedindhold

Logitech® | G Pro - Mus - højre- og venstrehåndet - optisk - trådløs - LIGHTSPEED - trådløs modtager (USB)

LogitechMus og trackballsEAN: 5099206077362
Pris fra 1.098 krtil 1.339 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 241 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 808 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Logitech® | G Pro - Mus - højre- og venstrehåndet - optisk - trådløs - LIGHTSPEED - trådløs modtager (USB) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1098 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Logitech® | G Pro - Mus - højre- og venstrehåndet - optisk - trådløs - LIGHTSPEED - trådløs modtager (USB)
1.098 kr
Til butik
Logitech® | G Pro - Mus - højre- og venstrehåndet - optisk - trådløs - LIGHTSPEED - trådløs modtager (USB) billede

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Kategori: Gaming mus
Farve: 2
Artikel nr.: 910-005273
EAN: 5099206077362
Varenr.: 4832704
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Logitech - G PRO Trådløs Gaming Mus - GEEKD.dk
1.099 kr
Til butik
Logitech - G PRO Trådløs Gaming Mus - GEEKD.dk billede

Produktinformation

DESIGNET I SAMARBEJDE MED GAMERE, FOR GAMERE. Udviklingen af PRO Wireless-gamingmusen har taget over to år, og vi har undervejs indhentet direkte input fra mange professionelle e-sportsudøvere for at sikre at gamingmusen lever op til de førende gameres...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Kategori: Trådløs Mus
EAN: 5099206077362
Varenr.: 36437301395614
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Logitech G Pro trådløs gamingmus med Lightspeed
-6%1.271 kr
Før 1.359 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Logitech G Pro trådløs gamingmus med Lightspeed billede

Produktinformation

Logitech PRO Wireless blev designet til at skabe den ultimative gamingmus til professionelle esportspillere, og ved at arbejde med over 50 spillere over 2 år blev den perfekte form skabt. Logitech Med sin form, vægt og følelse kombineret med LIGHTSPEED og deres nye sensor HERO 16k. Resultatet blev en gamingmus med høj ydeevne og præcision, der giver dig alle værktøjerne til at vinde spillet. Innovativ sensor fra Logitech, Logitech Som professionel eller hobbyspiller er du altid på udkig efter højere hastigheder og bedre præcision, og det er G også. Med den nye HERO 16K-sensor har verden nu fået en ny leder inden for gaming. Til PRO Wireless er HERO 16K blevet optimeret til at spore hastigheder på over 400 IPS uden at spinde ud. HERO 16K leverer topydelse ved enhver følsomhed som f.eks. nul udjævning, acceleration eller filtrering fra 100 til 16.000. Professionelle kræver det bedste, og det er HERO 16K. Maksimal ydeevne i årevis, PRO Wireless er konstrueret til at holde og yde sit maksimale på trods af den hårde træning og turneringer. PRO wireless er bygget på over 35 års erfaring med at konstruere, teste og udvikle mus. Overfladen på PRO er belagt for holdbarhed og greb. Venstre og højre knap er designet til at modstå over 50 millioner klik, hvilket svarer til 10 timers brug hver dag i fem år. Konfigurer efter dine præferencer, Logitech Logitech G PRO wireless er designet med flere programmerbare knapper, som du nemt kan slå helt fra eller programmere efter dine præferencer i gaming-software. G PRO Wireless er også designet, så både højre- og venstrehåndede kan bruge musen, uden at det bliver ubehageligt. Logitech For at ændre gamingmusens følsomhed har man valgt at placere knappen på undersiden af musen for at minimere risikoen for ved et uheld at ændre følsomheden midt i en kamp. Kom hurtigt i gang med indbygget hukommelse, Med en indbygget hukommelse kan du bruge LGS til at gemme dine indstillinger direkte på musen til hurtig og nem brug i turneringssystemer. Musens indstillinger er ensartede fra hjem til scene. Slip for at installere brugerdefineret software eller omkonfigurere dine indstillinger. Hop direkte ind i spillet og vind. Specifikationer og funktioner, Generel information, Type enhed: Mus, Trådløs modtager: Trådløs USB-modtager, Bredde: 6,35 cm, Dybde: 12,5 cm, Højde: 4,0 cm, Vægt: 80 g, Input-enhed, Forbindelsesteknologi: Trådløs, Grænseflade: USB, LIGHTSPEED, Teknologi til bevægelsesregistrering: Optisk, Antal knapper: 6, Bevægelsesopløsning: 16000 dpi, Ydeevne: 1 ms responstid, 40 G maksimal acceleration, følsomhedsskift i realtid 100 - 16000 dpi, Funktioner: Rullehjul, 6 programmerbare knapper, ARM 32-bit processor, , indbygget flash-hukommelse, , DPI-switch, LIGHTSPEED-teknologi, ,, HERO-sensor, Udvidelse/tilslutning, Interface: 1 x USB - 4-polet USB type A, Diverse tilbehør, Medfølgende tilbehør: USB-kabel (1,8 m), modtagerforlængeradapter, , sideknapper (2x venstre, 2x højre), knapdæksler (2x venstre, 2x højre), Software / Systemkrav, Operativsystem: Kræver Google Chrome OS, Microsoft Windows 7 eller nyere, Apple MacOS X 10.11 eller nyere, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Kategori: Ledningsfri
EAN: 5099206077362
Varenr.: 38-86093
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Logitech G PRO Wireless Gaming
1.339 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Logitech® | G Pro - Mus - højre- og venstrehåndet - optisk - trådløs - LIGHTSPEED - trådløs modtager (USB) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Logitech® | G Pro - Mus - højre- og venstrehåndet - optisk - trådløs - LIGHTSPEED - trådløs modtager (USB) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.098 kr1.098 krKøb
2Geekd1.099 kr1.099 krKøb
3Teknikproffset DK1.271 kr1.320 krKøb
4Ultrashop1.339 kr1.339 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Logitech® | G Pro - Mus - højre- og venstrehåndet - optisk - trådløs - LIGHTSPEED - trådløs modtager (USB)

PriceData har fulgt prisen på Logitech® | G Pro - Mus - højre- og venstrehåndet - optisk - trådløs - LIGHTSPEED - trådløs modtager (USB) i 143 dage. Laveste pris i perioden er 762 kr (registreret d. 29. januar 2026), højeste er 1.098 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 822 kr.

Den nuværende pris på 1.098 kr er 34% over normalprisen. Prisen er steget 23% den seneste måned. Der er registreret 51 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Logitech® | G Pro - Mus - højre- og venstrehåndet - optisk - trådløs - LIGHTSPEED - trådløs modtager (USB). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Logitech® | G Pro - Mus - højre- og venstrehåndet - optisk - trådløs - LIGHTSPEED - trådløs modtager (USB) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.098 kr68,05 kr (7%)
1. jun. 20261.029,95 kr200,95 kr (24%)
15. maj 2026829 kr10 kr (1%)
14. maj 2026819 kr6 kr (1%)
13. maj 2026825 kr7 kr (1%)
12. maj 2026832 kr15 kr (2%)
11. maj 2026847 kr1 kr (0%)
10. maj 2026846 kr7 kr (1%)
9. maj 2026853 kr1 kr (0%)
7. maj 2026854 kr39 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret