Gå til hovedindhold

LogiLink USB 3.0 to Gigabit Adapter - Netværksadapter - USB 3.0 - 1GbE - 1000Base-T

LogiLinkAdaptereEAN: 4052792013450
Pris fra 99 krtil 1.150 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.051 kr (91% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LogiLink USB 3.0 to Gigabit Adapter - Netværksadapter - USB 3.0 - 1GbE - 1000Base-T og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 99 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LogiLink Netværksadapter SuperSpeed USB 3.0 1Gbps Kabling - GEEKD.dk
-46%99 kr
Før 185 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LogiLink Netværksadapter SuperSpeed USB 3.0 1Gbps Kabling - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Opgrader dit netværk med LogiLink Netværksadapter SuperSpeed USB 3.0 1Gbps. Denne adapter giver dig lynhurtig og stabil internetforbindelse, hvilket er perfekt til både gaming og arbejde. Den understøtter en hastighed på op til 1 Gbps, så du kan streame,...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LogiLink
Kategori: Netværksadapter
EAN: 4052792013450
Varenr.: 47359910871376
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LogiLink USB 3.0 Ethernet adapter USB-A/M to RJ45
-10%104 kr
Før 116 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LogiLink USB 3.0 -> RJ45 Gigabit (UA0184)
-56%109 kr
Før 249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LogiLink USB 3.0 -> RJ45 Gigabit (UA0184) billede

Produktinformation

Kompakt USB 3.0-adapter, som gør det muligt at tilslutte et netværkskabel til USB-stikket. Ideel til et ekstra netværksstik eller til computere uden netværkskort. Adapteren registrerer automatisk netværkshastigheden (10/100/1000 Mbps). Maksimal hastighed 1000 Mbps. Specifikationer: - Kompakt og robust design, - Kompatibel med USB 3.0, USB 2.0 og USB 1.1, - Porte: USB Type A-stik, RJ45-netværksstik (understøttelse af Auto MDIX), - Registrerer automatisk netværkshastighed, - Understøtter datapakker på op til 9 Kb, - IEEE 802.3 10, 802.3u og 802.3ab (BASE-T, 100BASE-TX og 1000Base-T kompatibel), - Maks. transmissionshastighed: 10 / 100 / 1000 Mbit/s, Dimensioner: 62 x 21 x 16 mm + 15 cm kabel, Indhold i pakken: - 1 x USB2.0 til Fast Ethernet-adapter, - 1 x CD, - 1 x manual, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: LogiLink
Kategori: USB-hubs
EAN: 4052792013450
Varenr.: 38-32662
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LogiLink USB 3.0 to Gigabit Adapter - Netværksadapter - USB 3.0 - 1GbE - 1000Base-T
112 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LogiLink Netværksadapter SuperSpeed USB 3.0 1Gbps Kabling
123 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
LogiLink Netværksadapter SuperSpeed USB 3.0 1Gbps Kabling
159 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
USB 3.0 gigabit ethernet LAN adapter, Sort (10/100/1000Mbps)
189 kr
Til butik
Gå til INphone.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
USB 3.0 to Gigabit adapter
1.150 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LogiLink USB 3.0 to Gigabit Adapter - Netværksadapter - USB 3.0 - 1GbE - 1000Base-T koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LogiLink USB 3.0 to Gigabit Adapter - Netværksadapter - USB 3.0 - 1GbE - 1000Base-T koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Geekd99 kr99 krKøb
2Proshop DK104 kr143 krKøb
3Teknikproffset DK109 kr158 krKøb
4CS MEGASTORE DK112 kr151 krKøb
5CompuMail DK123 kr123 krKøb
6Ultrashop159 kr159 krKøb
7EL-GROSSISTEN189 kr189 krKøb
8INphone.dk1.150 kr1.150 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LogiLink USB 3.0 to Gigabit Adapter - Netværksadapter - USB 3.0 - 1GbE - 1000Base-T

PriceData har fulgt prisen på LogiLink USB 3.0 to Gigabit Adapter - Netværksadapter - USB 3.0 - 1GbE - 1000Base-T i 179 dage. Laveste pris i perioden er 99 kr (registreret d. 9. december 2025), højeste er 123 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 108 kr.

Den nuværende pris på 99 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for LogiLink USB 3.0 to Gigabit Adapter - Netværksadapter - USB 3.0 - 1GbE - 1000Base-T. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for LogiLink USB 3.0 to Gigabit Adapter - Netværksadapter - USB 3.0 - 1GbE - 1000Base-T de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 202699 kr10 kr (9%)
27. maj 2026109 kr10 kr (10%)
23. maj 202699 kr10 kr (9%)
22. maj 2026109 kr10 kr (10%)
2. maj 202699 kr17 kr (15%)
1. maj 2026116 kr17 kr (17%)
15. apr. 202699 kr17 kr (15%)
14. apr. 2026116 kr17 kr (17%)
23. feb. 202699 kr17 kr (15%)
22. feb. 2026116 kr17 kr (17%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret