Gå til hovedindhold

LK Lauritz Knudsen lågesæt til udvendig IM-målerskab med pakningsstrimmel uden aflæsningsrude i farve mørkegrå RAL7016.

Lauritz KnudsenEludstyrPlanforsænket designMålerskabsinstallationerEAN: 5702969107961

Lauritz Knudsen lågesæt til planforsænkede IM målerskabe uden aflæsningsrude. Klipses fast på skabet med låsetapper og unbrakolås for nem betjening. Læs mere

Pris fra 812 krtil 1.130 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 318 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 796 kr 8. apr.

Sammenlign priser på LK Lauritz Knudsen lågesæt til udvendig IM-målerskab med pakningsstrimmel uden aflæsningsrude i farve mørkegrå RAL7016. og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 812 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Lågesæt til IM målerskab, antracit
812 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Lågesæt udvendig målerskab Antracitgrå 7016
812 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
828 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK lågesæt med pakningsstrimmel uden aflæsningsrude i antracit
-11%839 kr
Før 945 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK lågesæt til målerskab, antracitgrå
889 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Lågesæt for udendørs målerskab antracitgrå
900,48 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK - Lgest uden aflsningsrude til IM mlerskab, antracit
905 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK lågesæt til målerskab, antracitgrå
915 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Lågsæt f/målerskab antracitgrå - RAL 7016
945 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Lågsæt for målerskab antracitgrå 7016
1.001,25 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Lågesæt udvendig målerskab, Antracitgrå, AAK169A8107
1.130 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK Lauritz Knudsen lågesæt til udvendig IM-målerskab med pakningsstrimmel uden aflæsningsrude i farve mørkegrå RAL7016. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK Lauritz Knudsen lågesæt til udvendig IM-målerskab med pakningsstrimmel uden aflæsningsrude i farve mørkegrå RAL7016. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl812 kr812 krKøb
2Proshop DK812 kr851 krKøb
3CS MEGASTORE DK828 kr867 krKøb
4LavprisVVS839 kr839 krKøb
5Greenline889 kr889 krKøb
6EL-NETSALG900,48 kr900,48 krKøb
7WATTOO.DK905 kr905 krKøb
8BilligVVS DK915 kr915 krKøb
9Elvvs.dk945 kr945 krKøb
10MaintainIt1.001,25 kr1.001,25 krKøb
11vvsfittings.dk1.130 kr1.130 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Lauritz Knudsen Lågesæt til målerskab antracit

Lauritz Knudsen

Lauritz Knudsen lågesæt til planforsænkede IM målerskabe uden aflæsningsrude. Klipses fast på skabet med låsetapper og unbrakolås for nem betjening.

• målerskabslåge
• lågesæt
• IM målerskab
• lauritz knudsen
• antracit låge
• planforsænket
• elvvs
• Målerskabsinstallationer
• Planforsænket design

Beskrivelse

Lauritz Knudsen lågesæt er designet til planforsænkede IM målerskabe og leveres i antracit farve RAL 7016. Lågesættet klipses nemt fast på skabet med låsetapper i højre side og unbrakolås i venstre side. Medfølgende pakningsstrimler sikrer tæt pakning mellem skab og lågesæt. Versionen uden aflæsningsrude har stor skilteflade velegnet til husnummer og navneskilte. Vingeskruer medfølger for værktøjsfri betjening iht. FR 2011. Perfekt løsning til udendørs målerskabsinstallationer.

Specifikationer

type:Uden aflæsningsrude
farve:Antracit RAL 7016
betjening:Værktøjsfri iht. FR 2011
materiale:Planforsænket design
montering:Klipses fast med låsetapper
tilbehør:Pakningsstrimler og vingeskruer medfølger
anvendelse:Udendørs målerskabe
kompatibilitet:IM målerskabe (IM-s og IM-l)

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan lågesættet bruges til alle målerskabe?

Lågesættet er specifikt designet til Lauritz Knudsen IM målerskabe både IM-s og IM-l modeller.

Skal der bruges værktøj til at åbne lågen?

Nej, lågen kan betjenes værktøjsfrit med medfølgende vingeskruer i henhold til FR 2011 forskrifterne.

Hvad er forskellen på versioner med og uden aflæsningsrude?

Versionen uden aflæsningsrude har stor skilteflade til husnummer/navn, mens versionen med rude tillader målerlæsning uden at åbne lågen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LK Lauritz Knudsen lågesæt til udvendig IM-målerskab med pakningsstrimmel uden aflæsningsrude i farve mørkegrå RAL7016.

PriceData har fulgt prisen på LK Lauritz Knudsen lågesæt til udvendig IM-målerskab med pakningsstrimmel uden aflæsningsrude i farve mørkegrå RAL7016. i 181 dage. Laveste pris i perioden er 774 kr (registreret d. 31. december 2025), højeste er 827 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 797 kr.

Den nuværende pris på 812 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for LK Lauritz Knudsen lågesæt til udvendig IM-målerskab med pakningsstrimmel uden aflæsningsrude i farve mørkegrå RAL7016.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for LK Lauritz Knudsen lågesæt til udvendig IM-målerskab med pakningsstrimmel uden aflæsningsrude i farve mørkegrå RAL7016. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 2026812 kr4 kr (0%)
30. apr. 2026816 kr9 kr (1%)
29. apr. 2026807 kr15 kr (2%)
28. apr. 2026822 kr1 kr (0%)
23. apr. 2026823 kr1 kr (0%)
20. apr. 2026824 kr1 kr (0%)
19. apr. 2026825 kr1 kr (0%)
17. apr. 2026826 kr1 kr (0%)
15. apr. 2026827 kr31 kr (4%)
8. apr. 2026796 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret