Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen LK IHC Wireless underlag lampeudtag, lysegrå

Lauritz KnudsenBelysningIHC Wireless kompatibelProfessionel installation af Ø80 lampeudtagEAN: 5703302134767

Professionel underlag til Ø80 lampeudtag og IHC Wireless installationer. Robust konstruktion med udslagsblanketter, 34mm dybde, lysegrå finish fra Lauritz Knudsen. Læs mere

Pris fra 80 krtil 96 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 16 kr (17% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LK IHC Wireless underlag lampeudtag, lysegrå og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 80 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Underlag IHC Wireless f/80mm lmpudtag lg
80 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK IHC Wireless Underlag Rund Ø80, Lysegrå
81 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
UNDERLAG Ø80 F/WIRELESS LGRÅ
87,6 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
UNDERLAG Ø80 F/WIRELESS LGRÅ
87,6 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK IHC Wireless underlag rund Ø80, lysegrå
89 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK IHC Wireless Underlag Rund Ø80, Lysegrå
95 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK IHC Wireless underlag lampeudtag, lysegrå
96 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK IHC Wireless underlag lampeudtag, lysegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK IHC Wireless underlag lampeudtag, lysegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK80 kr119 krKøb
2LavprisEl81 kr81 krKøb
3EL-GROSSISTEN87,6 kr87,6 krKøb
4EL-NETSALG87,6 kr87,6 krKøb
5Proshop DK89 kr128 krKøb
6BilligVVS DK95 kr95 krKøb
7Greenline96 kr96 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK IHC Wireless Underlag Rund Ø80 Lysegrå

Lauritz Knudsen

Professionel underlag til Ø80 lampeudtag og IHC Wireless installationer. Robust konstruktion med udslagsblanketter, 34mm dybde, lysegrå finish fra Lauritz Knudsen.

• underlag
• lampeuddtag
• IHC Wireless
• lysegrå
• Ø80
• Lauritz Knudsen
• installationsmateriel
• elinstallation
• Professionel installation af Ø80 lampeudtag
• IHC Wireless kompatibel

Beskrivelse

LK IHC Wireless Underlag Ø80 er et professionelt underlage fra Lauritz Knudsen designet til montering af lampeudtag og IHC Wireless komponenter. Med en robust konstruktion og integrerede udslagsblanketter til forskellige kabelstørrelser sikrer dette underlag en nem og pålidelig installation. Lysegrå farve matcher perfekt moderne el-installationer og er ideel til både renovering og nybyggeri hvor synlig montering er nødvendig. Produktets 34mm dybde giver plads til kabelføring og sikrer en professionel finish.

Specifikationer

Dybde:34 mm
Farve:Lysegrå
Serie:IHC Wireless
Højde:36 mm
Diameter:80 mm
Materiale:Højkvalitets plast
Kabelblanketter:Ø 3x12mm, 3x16mm, 1x20mm, 1x34mm
Ledningskapacitet:1,5mm² 10 stk, 2,5mm² 6 stk
Anvendelsesområde:Indendørs

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke lampeudtag er dette underlag kompatibelt med?

Underlaget passer til standard Ø80 lampeudtag, lampestikkontakter og alle LK IHC Wireless Ø80 lampeudtag både relæ og lysdæmper versioner.

Hvad er forskellen mellem lysegrå og hvid version?

Begge versioner har identiske tekniske specifikationer og funktioner. Forskellen er kun farven - lysegrå (5703302134767) og hvid (5703302134750) for at matche forskellige interiør designs.

Hvordan monteres kablerne i underlaget?

Kablerne føres gennem sideblanketterne (maks Ø15mm) og tilsluttes via udslagsblanketterne i bunden: Ø3x12mm, 3x16mm, 1x20mm og 1x34mm. Kapacitet er 10 stk 1,5mm² eller 6 stk 2,5mm² ledninger.

Kan underlaget bruges til udendørs installationer?

Nej, dette underlag er kun beregnet til indendørs brug. For udendørs installationer skal du vælge produkter med passende IP-klassificering fra Lauritz Knudsens udendørs serie.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LK IHC Wireless underlag lampeudtag, lysegrå

PriceData har fulgt prisen på LK IHC Wireless underlag lampeudtag, lysegrå i 173 dage. Laveste pris i perioden er 80 kr (registreret d. 1. juni 2026), højeste er 86 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 83 kr.

Den nuværende pris på 80 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for LK IHC Wireless underlag lampeudtag, lysegrå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for LK IHC Wireless underlag lampeudtag, lysegrå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 202680 kr6 kr (7%)
12. maj 202686 kr2 kr (2%)
9. maj 202684 kr
7. maj 202683,65 kr
6. maj 202684 kr
23. apr. 202683,65 kr
22. apr. 202684 kr
19. apr. 202683,65 kr
18. apr. 202684 kr
15. apr. 202683,65 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret