Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen LK Fuga Softline 63 ramme, 3 modul, lodret, lysegrå

Lauritz KnudsenBelysningIP20 beskyttelseEl-installation og renoveringEAN: 5703302096430

Professionel LK FUGA Softline 63 ramme til 3x1 modul el-installation. IP20 beskyttelse, bred overlapning mellem dåse og ramme. Kvalitet fra Lauritz Knudsen. Læs mere

Pris fra 50 krtil 99 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 49 kr (49% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LK Fuga Softline 63 ramme, 3 modul, lodret, lysegrå og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 50 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 3 modul, lodret, lysegrå
50 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 3 modul, lodret, lysegrå
52 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Softline 63, 3x1 modul, lysegrå
52 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Ramme 63 3M Soft Lg
56,55 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 3 modul, lodret, lysegrå
57 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga ramme 63 3m soft lg
58,75 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Softline 63 3m - lysegrå
61,46 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga ramme Softline 63 3m - lysegrå
61,46 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 3 modul, lodret, lysegrå
99 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK Fuga Softline 63 ramme, 3 modul, lodret, lysegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK Fuga Softline 63 ramme, 3 modul, lodret, lysegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl50 kr50 krKøb
2LampeGuru.dk52 kr52 krKøb
3LavprisVærktøj52 kr52 krKøb
4Billigelogvvs.dk56,55 kr56,55 krKøb
5Greenline57 kr57 krKøb
6MaintainIt58,75 kr58,75 krKøb
7EL-GROSSISTEN61,46 kr61,46 krKøb
8EL-NETSALG61,46 kr61,46 krKøb
9BilligVVS DK99 kr99 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Softline 63 ramme, 3x1 modul, lysegrå

Lauritz Knudsen

Professionel LK FUGA Softline 63 ramme til 3x1 modul el-installation. IP20 beskyttelse, bred overlapning mellem dåse og ramme. Kvalitet fra Lauritz Knudsen.

• El-installation og renovering
• IP20 beskyttelse

Beskrivelse

LK FUGA Softline 63 ramme er en professionel elinstallationskomponent fra Lauritz Knudsen, designet til montering af 3x1 modul el-komponenter. Med IP20 kapslingsklasse og bred overlapning mellem dåse og ramme sikrer den optimal beskyttelse og nem installation. Rammen måler 163x63 mm og har en dybde på 8,5 mm, hvilket gør den ideel til både nye installationer og renovering af eksisterende el-systemer. Den lysegrå farve passer perfekt ind i moderne danske hjem og erhvervsbyggerier. Som del af Softline 63-serien fra Lauritz Knudsen garanterer den høj kvalitet og lang levetid. Perfekt til elektrikere og håndværkere som ønsker pålidelige og sikre el-installationsløsninger.

Specifikationer

Mål:163x63 mm
Dybde:8,5 mm
Farve:Lysegrå
Modul:3x1
Serie:Softline 63
Materiale:PVC fri, Halogenfri
Kapslingsklasse:IP20

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke dåser kan denne ramme monteres på?

Rammen kan monteres på dåse for isætning forfra, dåse for indmuring, dåse for indstøbning eller dåse type SV for let skillevæg. OBS: Rammen passer ikke på Fuga Air dåser.

Hvor mange komponenter kan monteres i denne ramme?

Rammen kan rumme 3 stk. 1-modul komponenter som afbrydere, stikkontakter eller andre FUGA indsatse. Den er designet til lodret montering.

Hvad betyder IP20 kapslingsklasse?

IP20 betyder beskyttelse mod genstande større end 12,5 mm og ingen beskyttelse mod vand. Dette gør rammen egnet til indendørs brug i tørre miljøer.

Er rammen miljøvenlig?

Ja, rammen er PVC fri, halogenfri og overholder RoHS direktivet, hvilket gør den til et miljøvenligt valg for moderne el-installationer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LK Fuga Softline 63 ramme, 3 modul, lodret, lysegrå

PriceData har fulgt prisen på LK Fuga Softline 63 ramme, 3 modul, lodret, lysegrå i 173 dage. Laveste pris i perioden er 50 kr (registreret d. 2. marts 2026), højeste er 61,46 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 54 kr.

Den nuværende pris på 50 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for LK Fuga Softline 63 ramme, 3 modul, lodret, lysegrå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for LK Fuga Softline 63 ramme, 3 modul, lodret, lysegrå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202650 kr2 kr (4%)
30. maj 202652 kr2 kr (4%)
12. maj 202650 kr2 kr (4%)
11. maj 202652 kr2 kr (4%)
24. apr. 202650 kr3 kr (6%)
23. apr. 202653 kr3 kr (6%)
22. apr. 202650 kr2 kr (4%)
21. apr. 202652 kr1 kr (2%)
20. apr. 202651 kr2 kr (4%)
19. apr. 202653 kr1 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret