Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen LK FUGA ® PIR Sensor 10A 230V 180 ° hvid, 506D6306

Lauritz KnudsenEludstyrJusterbar følsomhedKontorer og skolerEAN: 5703302135214

LK FUGA PIR sensor 180° 230V 10A hvid er en passiv infrarød bevægelsessensor til indendørs brug med justerbar timer, følsomhed og lysindstilling til 2300W. Læs mere

Pris fra 966 krtil 1.321,25 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 355,25 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 915 kr 26. apr.

Sammenlign priser på LK FUGA ® PIR Sensor 10A 230V 180 ° hvid, 506D6306 og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 966 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PIR Sensor Fuga 1M 230V 180G hvid
966 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga PIR sensor 180°, 230V, 10A, 1 modul, hvid
968 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA indsats PIR 180° 230V 10A, hvid
977 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga PIR sensor 180°, 230V, 10A, 1 modul, hvid
1.009 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® PIR Sensor 10A 230V 180 ° hvid, 506D6306
1.063 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga pir sensor 180° 10A , hvid
1.099 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga PIR sensor 180° 230V 10A - hvid
1.143,46 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga PIR sensor 180° 230V 10A - hvid
1.143,46 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga PIR sensor 180°, 230V, 10A, 1M, Hvid
1.255 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga PIR sensor 180° 230V 10A i Hvid
1.265 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Fuga Pir 180 230V 10A Hvid
1.321,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA ® PIR Sensor 10A 230V 180 ° hvid, 506D6306 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA ® PIR Sensor 10A 230V 180 ° hvid, 506D6306 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK966 kr1.005 krKøb
2LavprisEl968 kr968 krKøb
3Proshop DK977 kr1.016 krKøb
4LavprisVærktøj1.009 kr1.009 krKøb
5Elvvs.dk1.063 kr1.063 krKøb
6Greenline1.099 kr1.099 krKøb
7EL-GROSSISTEN1.143,46 kr1.143,46 krKøb
8EL-NETSALG1.143,46 kr1.143,46 krKøb
9BilligVVS DK1.255 kr1.255 krKøb
10LavprisVVS1.265 kr1.265 krKøb
11vvsfittings.dk1.321,25 kr1.321,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA PIR sensor 180° 230V 10A hvid

Lauritz Knudsen

LK FUGA PIR sensor 180° 230V 10A hvid er en passiv infrarød bevægelsessensor til indendørs brug med justerbar timer, følsomhed og lysindstilling til 2300W.

• pir sensor
• bevægelsessensor
• lysstyring
• lauritz knudsen
• fuga sensor
• infrarød sensor
• automatisk lys
• Kontorer og skoler
• Justerbar følsomhed

Beskrivelse

LK FUGA PIR sensor 180° 230V 10A hvid er en passiv infrarød bevægelsessensor designet til indendørs brug i kontorer, skoler og mødelokaler. Sensoren registrerer bevægelse i en 180° vinkel og kan håndtere belastninger op til 2300 watt. Den har justerbar følsomhed, lysniveau (0-1000 lux) og timer (2 sek til 20 min). Perfekt til automatisk lysstyring der sparer energi. Sensoren kan bruges til LED belysning op til 350W og lysstofrør op til 1200W. Som slavefunktion kan flere sensorer sammenkobles for større dækningsområde. Rækkevidde på 9x18 meter for bevægelse og 6x12 meter for tilstedeværelse ved 25°C. Nem installation i FUGA-systemet med IP20 klassificering.

Specifikationer

farve:hvid
ip_klasse:20
lysstofrør:op til 1200W
signal_type:infrarød_pir
led_belysning:op til 350W
slavefunktion:ja
lysindstilling:0-1000 lux
monteringstype:1_modul
dækningsvinkel:180° vandret
timerindstilling:2 sek til 20 min
maksimal_belastning:2300 watt
temperatur_afhængig:25°C
rækkevidde_bevægelse:9x18 meter ved 25°C
rækkevidde_tilstedeværelse:6x12 meter ved 25°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor stor rækkevidde har sensoren?

Sensoren har en rækkevidde på 9x18 meter for bevægelse og 6x12 meter for tilstedeværelse ved 25°C.

Kan den bruges til LED belysning?

Ja, sensoren kan bruges til LED belysning op til 350W og lysstofrør op til 1200W.

Kan flere sensorer sammenkobles?

Ja, når sensoren bruges som slavefunktion kan flere PIR sensorer sammenkobles for større dækningsområde.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LK FUGA ® PIR Sensor 10A 230V 180 ° hvid, 506D6306

PriceData har fulgt prisen på LK FUGA ® PIR Sensor 10A 230V 180 ° hvid, 506D6306 i 180 dage. Laveste pris i perioden er 913 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 970 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 938 kr.

Den nuværende pris på 966 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for LK FUGA ® PIR Sensor 10A 230V 180 ° hvid, 506D6306. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for LK FUGA ® PIR Sensor 10A 230V 180 ° hvid, 506D6306 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026966 kr1 kr (0%)
1. jun. 2026967 kr1 kr (0%)
29. maj 2026968 kr1 kr (0%)
26. maj 2026969 kr1 kr (0%)
10. maj 2026970 kr21 kr (2%)
9. maj 2026949 kr18 kr (2%)
8. maj 2026967 kr18 kr (2%)
1. maj 2026949 kr34 kr (4%)
26. apr. 2026915 kr16 kr (2%)
24. apr. 2026931 kr16 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret