Gå til hovedindhold

LK FUGA, Lampeholder for 2 stk. 16A halvmodul lamper, 1 modul - Lauritz Knudsen

Lauritz KnudsenBelysningEAN: 5703302154994
Pris fra 108 krtil 231,25 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 123,25 kr (53% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 106 kr 1. apr.

Sammenlign priser på LK FUGA, Lampeholder for 2 stk. 16A halvmodul lamper, 1 modul - Lauritz Knudsen og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 108 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA, Lampeholder for 2 stk. 16A halvmodul lamper, 1 modul - Lauritz Knudsen
108 kr
Til butik
LK FUGA, Lampeholder for 2 stk. 16A halvmodul lamper, 1 modul - Lauritz Knudsen billede

Produktspecifikationer

Kategori: WATTOO.DK Elartikler Installationsmateriel Signallamper
EAN: 5703302154994
Varenr.: 1017054912
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA lampeholder for 2 x ½ modul lamper 16A 1 modul, uden afdækning
162 kr
Til butik
LK FUGA lampeholder for 2 x ½ modul lamper 16A 1 modul, uden afdækning billede

Produktinformation

Lampeholder 1 modul for 2 x ½ modul lamper. Den primære befæstigelse i dåser og underlag sker via de medleverede klostykker. Den sekundært via skrue for teknisk monteringsramme i front af dåse. Tertiært via skruetårne i bund af dåse. Velegnet til indikations- og kontrollampe. 440/250 V og 24/12 V ½ modul lamper, leveres seperat i farverne rød og grøn.

Produktspecifikationer

Mærke: LK
Kategori: Lauritz Knudsen
Artikel nr.: 540D0300
EAN: 5703302154994
Varenr.: 2770429
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAURITZ KNUDSEN Fuga® lampeholder for 2 halve lamper.
174 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK FUGA Lampeholder for 2 lamper, 1 modul
175 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga lampeholder, 12-440V, 1 modul
179 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Lampeholder for 2 halve lamper
186 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Lampeholder For 2 Lamper 16A
190,72 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga 16A lampeholder til 2 lamper
197,25 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga 16A lampeholder til 2 lamper
197,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Lampeholder for 2 lamper, 1M
199 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA afbryder 16A lampeholder 1 modul for 2x½ modul lamper
219 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Fuga Lampeholder For 2 Halvmodul Lamper
231,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA, Lampeholder for 2 stk. 16A halvmodul lamper, 1 modul - Lauritz Knudsen koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA, Lampeholder for 2 stk. 16A halvmodul lamper, 1 modul - Lauritz Knudsen koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK108 kr108 krKøb
2Proshop DK162 kr201 krKøb
3CS MEGASTORE DK174 kr213 krKøb
4LavprisEl175 kr175 krKøb
5Greenline179 kr179 krKøb
6Elvvs.dk186 kr186 krKøb
7Billigelogvvs.dk190,72 kr190,72 krKøb
8EL-GROSSISTEN197,25 kr197,25 krKøb
9EL-NETSALG197,25 kr197,25 krKøb
10BilligVVS DK199 kr199 krKøb
11LavprisVVS219 kr219 krKøb
12vvsfittings.dk231,25 kr231,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LK FUGA, Lampeholder for 2 stk. 16A halvmodul lamper, 1 modul - Lauritz Knudsen

PriceData har fulgt prisen på LK FUGA, Lampeholder for 2 stk. 16A halvmodul lamper, 1 modul - Lauritz Knudsen i 162 dage. Laveste pris i perioden er 103 kr (registreret d. 24. december 2025), højeste er 173 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 131 kr.

Den nuværende pris på 108 kr er 18% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 33% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for LK FUGA, Lampeholder for 2 stk. 16A halvmodul lamper, 1 modul - Lauritz Knudsen. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for LK FUGA, Lampeholder for 2 stk. 16A halvmodul lamper, 1 modul - Lauritz Knudsen de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026108 kr54 kr (33%)
26. maj 2026162 kr54 kr (50%)
23. maj 2026108 kr54 kr (33%)
22. maj 2026162 kr54 kr (50%)
8. maj 2026108 kr54 kr (33%)
7. maj 2026162 kr54 kr (50%)
30. apr. 2026108 kr54 kr (33%)
29. apr. 2026162 kr54 kr (50%)
3. apr. 2026108 kr2 kr (2%)
1. apr. 2026106 kr67 kr (39%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret