Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen LK FUGA Choice Design ramme 2½ modul, transparent inkl. 6 farver

Lauritz KnudsenEludstyr6 farvevalg inkluderetModerne boliginstallationerEAN: 5703302157971

Transparent designramme med 6 farvevalg til personalisering af stikkontakter og afbrydere i LK FUGA serien. Læs mere

Pris fra 42 krtil 54,01 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 12,01 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LK FUGA Choice Design ramme 2½ modul, transparent inkl. 6 farver og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 42 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga Choice designramme, 2,5 modul
42 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA Choice Design ramme 2½ modul, transparent inkl. 6 farver
42 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Choice designramme, 2,5 modul
44 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Choice designramme, 2,5 modul
45 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fuga Choice designramme 2,5M transparent inklusiv 6 farvevalg
47,33 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Choice designramme, 2,5 modul
49 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Ramme Choice 2,5m Transp
49 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme CHOICE 68 2½m - transparent
54,01 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga ramme CHOICE 68 2½m - transparent
54,01 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA Choice Design ramme 2½ modul, transparent inkl. 6 farver koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA Choice Design ramme 2½ modul, transparent inkl. 6 farver koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl42 kr42 krKøb
2Proshop DK42 kr81 krKøb
3LampeGuru.dk44 kr44 krKøb
4Greenline45 kr45 krKøb
5CS MEGASTORE DK47,33 kr86,33 krKøb
6BilligVVS DK49 kr49 krKøb
7Elvvs.dk49 kr49 krKøb
8EL-GROSSISTEN54,01 kr54,01 krKøb
9EL-NETSALG54,01 kr54,01 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Choice Designramme 2½ modul transparent med 6 farvevalg

Lauritz Knudsen

Transparent designramme med 6 farvevalg til personalisering af stikkontakter og afbrydere i LK FUGA serien.

• designramme
• stikkontakt ramme
• FUGA Choice
• el ramme
• afbryder ramme
• monteringsramme
• LK ramme
• Moderne boliginstallationer
• 6 farvevalg inkluderet

Beskrivelse

LK FUGA Choice designramme er en elegant løsning til personalisering af el-installationer. Den transparente ramme leveres med 6 forskellige farveindlæg (hvid, sort, petroleum, rød, orange og transparent), så du selv kan vælge det perfekte look til dit hjem. Rammen skal kombineres med en teknisk monteringsramme og kan monteres på alle AIR indmurings-, indstøbnings- og forfradåser samt gamle FUGA dåser. Med sin 2½ modul størrelse og 68 mm bredde passer den perfekt til standard el-installationer. Designet kombinerer funktionalitet med æstetik og giver mulighed for at skabe unikke farvekombinatoiner eller endda egne logo-indlæg.

Specifikationer

Bredde:68 mm
Miljø:PVC fri, halogenfri, RoHS
Farvevalg:6 stk (hvid, sort, petroleum, rød, orange, transparent)
Størrelse:2½ modul
Kompatibilitet:AIR/FUGA/SLIM dåser
Monteringstype:Forfra/indmuret/indstøbt
Kapslingsklasse:IP20

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Skal jeg købe en teknisk monteringsramme separat?

Ja, Choice designrammen skal altid bruges sammen med en teknisk monteringsramme som købes separat.

Kan jeg lave mine egne farveindlæg?

Ja, du kan lave dine egne indlæg med firmalogo eller andre farver ved at følge de samme dimensioner.

Virker rammen med gamle FUGA-installationer?

Ja, rammen kan monteres på både nye AIR-dåser og gamle FUGA indmurings- og indstøbningsdåser.

Hvor mange farver får jeg med rammen?

Rammen kommer med 6 farvevalg fordelt på 3 dobbeltsidet indlæg: hvid, sort, petroleum, rød, orange og transparent.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LK FUGA Choice Design ramme 2½ modul, transparent inkl. 6 farver

PriceData har fulgt prisen på LK FUGA Choice Design ramme 2½ modul, transparent inkl. 6 farver i 146 dage. Laveste pris i perioden er 41 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 44 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 43 kr.

Den nuværende pris på 42 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 2 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 5 prisændringer for LK FUGA Choice Design ramme 2½ modul, transparent inkl. 6 farver. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 5 prisændringer for LK FUGA Choice Design ramme 2½ modul, transparent inkl. 6 farver de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
10. apr. 202642 kr1 kr (2%)
10. feb. 202641 kr3 kr (7%)
20. jan. 202644 kr1 kr (2%)
15. jan. 202643 kr1 kr (2%)
7. jan. 202644 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret