Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen LK FUGA ® Afbryder korrespondance 16A 250V hvid - (Nye 2016 model)

Lauritz KnudsenBelysningKorrespondance styringLanggange og trapperEAN: 5703302154024

LK FUGA korrespondance afbryder 16A hvid til styring af lys fra to steder. Planforsænket montage, IP20 klassificering og nem installation. Læs mere

Pris fra 88 krtil 146,25 kr
17 forhandlere

Prisforskel: 58,25 kr (40% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LK FUGA ® Afbryder korrespondance 16A 250V hvid - (Nye 2016 model) og køb billigst

17 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 88 kr. 17 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Afbryder korrespondance 16A 250V hvid - (Nye 2016 model)
88 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga korrespondance afbryder, 1 modul, hvid
96 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA - Korrespondance afbryder, 1 modul, hvid
99 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga korrespondance afbryder, 1 modul, hvid
99 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga korrespondance afbryder, 1 modul, hvid
99 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA afbryder korrespondance, 1 modul, hvid
99 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga afbryder med korrespondance, 1M, hvid
99 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga korrespondance afbryder 16A - hvid
99 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga korrespondance afbryder 16A - hvid
99 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAURITZ KNUDSEN Fuga® afbryder korrespondance, 16A 250V hvid.
103 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga korrespondance afbryder, 1 modul, hvid
109 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Afbryder Korsp 16A 250V Hv
122,48 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga afbryder korsp 16a 250v hv
126,25 kr
Til butik
Gå til PlusLED.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Fuga afbryder med korrespondance - 16A - 250V - Hvid
129 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga korrespondance afbryder, 1 modul, hvid
129 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK FUGA Fuga afbryder korrespondance 16AX 250V hvid
133,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
LK FUGA afbryder korrespondance 16A, Hvid, AAK542D6006
146,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 17 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA ® Afbryder korrespondance 16A 250V hvid - (Nye 2016 model) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 17 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA ® Afbryder korrespondance 16A 250V hvid - (Nye 2016 model) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk88 kr88 krKøb
2Greenline96 kr96 krKøb
3WATTOO.DK99 kr99 krKøb
4LampeGuru.dk99 kr99 krKøb
5LavprisEl99 kr99 krKøb
6Proshop DK99 kr138 krKøb
7LavprisVærktøj99 kr99 krKøb
8EL-GROSSISTEN99 kr99 krKøb
9EL-NETSALG99 kr99 krKøb
10CS MEGASTORE DK103 kr142 krKøb
11LavprisVVS109 kr109 krKøb
12Billigelogvvs.dk122,48 kr122,48 krKøb
13MaintainIt126,25 kr126,25 krKøb
14PlusLED.dk129 kr129 krKøb
15BilligVVS DK129 kr129 krKøb
16VVS.dk133,75 kr133,75 krKøb
17vvsfittings.dk146,25 kr146,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Afbryder Korrespondance 16A 250V Hvid

Lauritz Knudsen

LK FUGA korrespondance afbryder 16A hvid til styring af lys fra to steder. Planforsænket montage, IP20 klassificering og nem installation.

• korrespondance afbryder
• to-vejs afbryder
• lysafbryder
• el-installation
• Lauritz Knudsen
• Langgange og trapper
• Korrespondance styring

Beskrivelse

LK FUGA korrespondance afbryder er en funktionel 1-modul afbryder i hvid, der giver dig mulighed for at styre samme lampe fra to forskellige steder. Med 16A kapacitet og 250V AC er den ideel til langgange, trapper og andre områder hvor du ønsker fleksibel lyskontrol. Afbryderen er designet til planforsænket montage i indmurings-, indstøbnings- og forfradåser med IP20 beskyttelse. Den kommer med medleverede klostykker for nem installation og er kompatibel med ledninger på 1,5-2,5 mm². Det tidløse hvide design passer perfekt ind i moderne boligindretning og overholder alle gældende sikkerhedsstandarder.

Specifikationer

Farve:Hvid RAL 9016
Ledning:1,5-2,5 mm² stiv/flertrådet
Moduler:1 modul
Montage:Planforsænket
Anvendelse:Indendørs
Mærkestrøm:16A
Kapslingsklasse:IP20
Mærkespænding:250V AC / 50 Hz

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvad er forskellen på en korrespondance afbryder og en almindelig afbryder?

En korrespondance afbryder giver dig mulighed for at tænde og slukke samme lampe fra to forskellige steder, hvilket kræver to korrespondance afbrydere. En almindelig afbryder kan kun styre lyset fra ét sted.

Kan jeg installere LK FUGA korrespondance afbryder selv?

Installation kræver el-faglig viden og skal udføres af en autoriseret elektriker for at overholde sikkerhedskrav og byggebestemmelser. Afbryderen leveres med klostykker for nem montering.

Hvilke ledninger kan bruges med denne afbryder?

Afbryderen er kompatibel med 1,5-2,5 mm² stive, flertrådet eller mangetrådet ledninger. Der kan tilsluttes én leder pr. hul i de dobbelt skrueløse terminaler.

Er LK FUGA kompatibel med andre mærker?

Schneider Electric kan kun garantere kvalitet og standardoverholdelse når LK FUGA produkter bruges sammen. Blanding med andre fabrikater frarådes for optimal sikkerhed og funktionalitet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LK FUGA ® Afbryder korrespondance 16A 250V hvid - (Nye 2016 model)

PriceData har fulgt prisen på LK FUGA ® Afbryder korrespondance 16A 250V hvid - (Nye 2016 model) i 174 dage. Laveste pris i perioden er 88 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 99 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 91 kr.

Den nuværende pris på 88 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for LK FUGA ® Afbryder korrespondance 16A 250V hvid - (Nye 2016 model). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for LK FUGA ® Afbryder korrespondance 16A 250V hvid - (Nye 2016 model) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 202688 kr11 kr (11%)
24. maj 202699 kr11 kr (13%)
6. maj 202688 kr11 kr (11%)
5. maj 202699 kr11 kr (13%)
24. apr. 202688 kr9 kr (9%)
23. apr. 202697 kr9 kr (10%)
24. mar. 202688 kr5 kr (5%)
23. mar. 202693 kr5 kr (6%)
20. mar. 202688 kr5 kr (5%)
19. mar. 202693 kr5 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret