Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen LK Flerpolet kabelafgang inkl. dæksel 16 A 3-pol+N+J 440 V, lysegrå

Lauritz KnudsenBelysningEAN: 5703302073462
Pris fra 192 krtil 289 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 97 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 185 kr 21. mar.

Sammenlign priser på LK Flerpolet kabelafgang inkl. dæksel 16 A 3-pol+N+J 440 V, lysegrå og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 192 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Kabelafgang inkl. dæksel, 3P+N+J, 16A/440V, Lysegrå
192 kr
Til butik
LK Kabelafgang inkl. dæksel, 3P+N+J, 16A/440V, Lysegrå billede

Produktinformation

LK Kabelafgang inkl. dæksel, 3P+N+J, 16A/440V, HvidMonteres på udvendige underlag og indmurings-/indstøbningsdåse eller på dåse til isætning forfra.Fremstillet i selvslukkeligt termoplast. Leveres med 5-pol. 2,5 mm² klemme og aflastning for korrekt monter...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Installationsmateriel
Farve: Lysegrå
EAN: 5703302073462
Varenr.: 1018020550
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Kabelafgang 16a 440v 3p+n+j Ip20 Lysegrå
199 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Flerpolet kabelafgang inkl. dæksel 16 A 3-pol+N+J 440 V, lysegrå
209 kr
Til butik
LK Flerpolet kabelafgang inkl. dæksel 16 A 3-pol+N+J 440 V, lysegrå billede

Produktinformation

Monteres på udvendige underlag og indmurings-/indstøbningsdåse eller på dåse til isætning forfra. Fremstillet i selvslukkeligt termoplast. Leveres med 5-pol. 2,5 mm2 klemme og aflastning. Med produktet medfølger fastgørelsesbeslag.

Produktspecifikationer

Mærke: LK
Kategori: Lauritz Knudsen
Artikel nr.: 111A5405
EAN: 5703302073462
Varenr.: 2765894
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK kabelafgang inkl. dæksel 3P+N+J 16A/440V, lysegrå
219 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Kabelafgang inkl. dæksel 16A 3P+N+J 440V - lysegrå
224,89 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK kabelafgang inkl. dæksel 3P+N+J 16A/440V, lysegrå
229 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kabelafgang inkl dæksel 16 A 3-pol+N+J 440 V, lysegrå
232 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Kabelafgang inkl. Dksel 16A 3p+N+J 440V IP20 - lysegr
244 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK kabelafgang inkl. dæksel 3P+N+J 440V i lysegrå
289 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK Flerpolet kabelafgang inkl. dæksel 16 A 3-pol+N+J 440 V, lysegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK Flerpolet kabelafgang inkl. dæksel 16 A 3-pol+N+J 440 V, lysegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl192 kr192 krKøb
2Elvvs.dk199 kr199 krKøb
3Proshop DK209 kr248 krKøb
4Greenline219 kr219 krKøb
5EL-NETSALG224,89 kr224,89 krKøb
6BilligVVS DK229 kr229 krKøb
7CS MEGASTORE DK232 kr271 krKøb
8WATTOO.DK244 kr244 krKøb
9LavprisVVS289 kr289 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LK Flerpolet kabelafgang inkl. dæksel 16 A 3-pol+N+J 440 V, lysegrå

PriceData har fulgt prisen på LK Flerpolet kabelafgang inkl. dæksel 16 A 3-pol+N+J 440 V, lysegrå i 166 dage. Laveste pris i perioden er 174 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 209 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 192 kr.

Den nuværende pris på 192 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for LK Flerpolet kabelafgang inkl. dæksel 16 A 3-pol+N+J 440 V, lysegrå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for LK Flerpolet kabelafgang inkl. dæksel 16 A 3-pol+N+J 440 V, lysegrå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026192 kr8 kr (4%)
1. jun. 2026200 kr1 kr (1%)
25. maj 2026199 kr10 kr (5%)
24. maj 2026209 kr10 kr (5%)
9. maj 2026199 kr1 kr (1%)
8. maj 2026200 kr1 kr (1%)
24. apr. 2026199 kr4 kr (2%)
23. apr. 2026203 kr4 kr (2%)
14. apr. 2026199 kr4 kr (2%)
9. apr. 2026195 kr6 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret