Gå til hovedindhold

Lindy IEC-Mains Extension Cable - Strømkabel - IEC 60320 C14 til power IEC 60320 C13 - 2 m - sort

LindySystem- og strømkablerEAN: 4002888303316
Pris fra 61 krtil 89 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 28 kr (31% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Lindy IEC-Mains Extension Cable - Strømkabel - IEC 60320 C14 til power IEC 60320 C13 - 2 m - sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 61 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lindy IEC-Mains Extension Cable - Strømkabel - IEC 60320 C14 til power IEC 60320 C13 - 2 m - sort
61 kr
Til butik
Lindy IEC-Mains Extension Cable - Strømkabel - IEC 60320 C14 til power IEC 60320 C13 - 2 m - sort billede

Produktspecifikationer

Mærke: Lindy
Kategori: Andre artikler
Farve: 2
Artikel nr.: 30331
EAN: 4002888303316
Varenr.: 1844233
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lindy IEC-Mains Extension Cable - power cable - IEC 60320 C14 to power IEC 60320 C13 - 2 m
68 kr
Til butik
Lindy IEC-Mains Extension Cable - power cable - IEC 60320 C14 to power IEC 60320 C13 - 2 m billede

Produktinformation

Designet til pålidelig strømforlængelse i professionelle og private opsætninger giver Lindy 2m C14 til C13 netforlængerkabel en sikker IEC-forbindelse til almindeligt udstyr. IEC C14 til IEC C13-forbindelse 2m kabellængde 10A/250V mærket strømlevering Kobberledere i høj kvalitet Robust PVC-hus og kabelkappe Høj temperaturbestandighed Blyfri stikmaterialer Til brug i tørre områder Et praktisk IEC-netforlængerkabel til strømforsyning af enheder som computere, skærme, printere og projektorer i kontorer, kontrolrum, digital signage og hjemmebiograf-installationer.

Produktspecifikationer

Mærke: Lindy
Kategori: Stroemkabel ekstern
Artikel nr.: 30331
EAN: 4002888303316
Varenr.: 3423042
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Lindy IEC Forlængerkabel (C14 til C13) - 2 m
69 kr
Til butik
Lindy IEC Forlængerkabel (C14 til C13) - 2 m billede

Produktinformation

Få ekstra rækkevidde til strømtilslutning med Lindy IEC Forlængerkabel (C14 til C13) på 2 m. Kablet er velegnet til computer, skærm, ups-enhed og elektronikudstyr, der anvender C13/C14-standard. Kablet er 2 meter langt, så du kan flytte udstyret lidt væk fra stikkontakten eller strømfordeleren uden at skifte hele opsætningen. Med IEC C14 (lige, han) i den ene ende og IEC C13 (lige, hun) i den anden bruges det typisk som forlængelse af eksisterende strømkabler til computere, skærme og UPS-enheder. Tilslutning der matcher C13/C14-udstyr Stiktypen IEC C14 (lige, han) / IEC C13 (lige, hun) betyder, at kablet passer til udstyr og kabler, der allerede bruger C13/C14-standard. Når du har en strømforsyning eller UPS med C13-udtag, kan du sætte C14-stikket i og forlænge forbindelsen videre til dit udstyr med C13-stikket. Praktiske detaljer til installationen Kablet er sort, så det falder diskret ind i de fleste IT- og elektronikopsætninger. Det er VDE-godkendt og har fuldt støbte stik. I pakken: 1 stk. Lindy IEC Forlængerkabel (C14 til C13) - 2 m...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lindy
Kategori: Elkabler
Artikel nr.: W128370671
EAN: 4002888303316
Varenr.: 86102
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Lindy 2M C14 To C13 Extension Cable
89 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lindy IEC-Mains Extension Cable - Strømkabel - IEC 60320 C14 til power IEC 60320 C13 - 2 m - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lindy IEC-Mains Extension Cable - Strømkabel - IEC 60320 C14 til power IEC 60320 C13 - 2 m - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK61 kr100 krKøb
2Proshop DK68 kr107 krKøb
3Av-Cables DK69 kr69 krKøb
4Ultrashop89 kr89 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lindy IEC-Mains Extension Cable - Strømkabel - IEC 60320 C14 til power IEC 60320 C13 - 2 m - sort

PriceData har fulgt prisen på Lindy IEC-Mains Extension Cable - Strømkabel - IEC 60320 C14 til power IEC 60320 C13 - 2 m - sort i 170 dage. Laveste pris i perioden er 56 kr (registreret d. 8. januar 2026), højeste er 68 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 65 kr.

Den nuværende pris på 61 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Lindy IEC-Mains Extension Cable - Strømkabel - IEC 60320 C14 til power IEC 60320 C13 - 2 m - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Lindy IEC-Mains Extension Cable - Strømkabel - IEC 60320 C14 til power IEC 60320 C13 - 2 m - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 202661 kr7 kr (10%)
23. maj 202668 kr7 kr (11%)
20. maj 202661 kr7 kr (10%)
16. maj 202668 kr7 kr (11%)
8. maj 202661 kr7 kr (10%)
7. maj 202668 kr7 kr (11%)
30. apr. 202661 kr7 kr (10%)
29. apr. 202668 kr7 kr (11%)
24. apr. 202661 kr7 kr (10%)
22. apr. 202668 kr3 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret