Gå til hovedindhold

Light My Fire Spork Titanium, Titanium, Tritan, 32 g, Sverige

Light My FireStoleUltralet titaniumCamping og friluftsaktiviteterEAN: 7331423013197

Light My Fire Spork Titanium kombinerer gaffel og ske i ultralet titanium design. Perfekt til camping med kun 32 gram vægt og holdbar konstruktion. Læs mere

Pris fra 139 krtil 200 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 61 kr (31% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Light My Fire Spork Titanium, Titanium, Tritan, 32 g, Sverige og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 139 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Outdoornu.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Light My Fire Spork Titanium - Madlaving
139 kr
Til butik
Gå til Outdoor i Centrum
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Spork Titanium
179 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Light My Fire Spork Titanium, Titanium, Tritan, 32 g, Sverige
189 kr
Til butik
Gå til Pro Outdoor
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Light My Fire Spork, Titanium
189,95 kr
Til butik
Gå til Friluftsland.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Light My Fire Spork Titanium
199 kr
Til butik
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Light My Fire Spork Titanium Mis - Bestik
200 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Light My Fire Spork Titanium Mis - Bestik
200 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Light My Fire Spork Titanium, Titanium, Tritan, 32 g, Sverige koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Light My Fire Spork Titanium, Titanium, Tritan, 32 g, Sverige koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Outdoornu.dk139 kr139 krKøb
2Outdoor i Centrum179 kr179 krKøb
3CS MEGASTORE DK189 kr228 krKøb
4Pro Outdoor189,95 kr189,95 krKøb
5Friluftsland.dk199 kr199 krKøb
6Outmore.dk200 kr200 krKøb
7MAXiPRO200 kr200 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Light My Fire Spork Titanium

Light My Fire

Light My Fire Spork Titanium kombinerer gaffel og ske i ultralet titanium design. Perfekt til camping med kun 32 gram vægt og holdbar konstruktion.

• spork
• gaffel ske
• titanium bestik
• camping bestik
• outdoor bestik
• light my fire bestik
• vandringsbestik
• Camping og friluftsaktiviteter
• Ultralet titanium

Beskrivelse

Light My Fire Spork Titanium er det ultimative campingbestik for den kræsne frilufts-entusiast. Dette geniale design kombinerer gaffel og ske i ét kompakt redskab fremstillet i holdbart titanium. Med en vægt på kun 32 gram er den perfekt til vandreture, camping og andre outdoor aktiviteter hvor hver gram tæller. Titaniumets naturlige egenskaber gør den rustfri, smagsneutral og ekstremt stærk. Det ergonomiske design sikrer komfortabel brug, mens den kompakte størrelse gør den let at pakke og transportere. Ideel til backpackere, vandrere og campingentusiaster.

Specifikationer

brug:Camping, outdoor
type:Gaffel/ske kombination
pleje:Let at rengøre
vægt:32 gram
design:Ergonomisk
længde:165 mm
materiale:Titanium
egenskaber:Rustfri, smagsneutral
holdbarhed:Meget høj
oprindelse:Sverige

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er forskellen på titanium og almindeligt bestik?

Titanium er ultra stærkt, rustfrit og smagsneutralt, samtidig med at det vejer langt mindre end stål. Det er perfekt til outdoor brug.

Er spork'en opvaskemaskine sikker?

Ja, titanium tåler opvaskemaskine, men håndrengøring anbefales for at bevare overfladen optimal.

Kan den klare varm mad?

Ja, titanium har høj varmebestandighed og kan sagtens bruges til varm mad og drikke uden problemer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Light My Fire Spork Titanium, Titanium, Tritan, 32 g, Sverige

PriceData har fulgt prisen på Light My Fire Spork Titanium, Titanium, Tritan, 32 g, Sverige i 144 dage. Laveste pris i perioden er 139 kr (registreret d. 10. januar 2026), højeste er 189,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 156 kr.

Den nuværende pris på 139 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Light My Fire Spork Titanium, Titanium, Tritan, 32 g, Sverige. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Light My Fire Spork Titanium, Titanium, Tritan, 32 g, Sverige de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026139 kr20 kr (13%)
23. maj 2026159 kr20 kr (14%)
23. apr. 2026139 kr50,95 kr (27%)
22. apr. 2026189,95 kr50,95 kr (37%)
24. mar. 2026139 kr50,95 kr (27%)
23. mar. 2026189,95 kr50,95 kr (37%)
11. mar. 2026139 kr37 kr (21%)
10. mar. 2026176 kr37 kr (27%)
9. mar. 2026139 kr37 kr (21%)
8. mar. 2026176 kr37 kr (27%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret