Gå til hovedindhold

Lian Li SX 850 - White Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

Pris fra 940 krtil 1.677 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 737 kr (44% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Lian Li SX 850 - White Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 940 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lian Li SX Series 80 PLUS Platinum PSU, fuldt modulær, PCIe 5.1, ATX 3.1 - 850 Watt, hvid
940 kr
Til butik
Lian Li SX Series 80 PLUS Platinum PSU, fuldt modulær, PCIe 5.1, ATX 3.1 - 850 Watt, hvid billede

Produktspecifikationer

Kategori: PC/Server strømforsyning
Farve: 1
Artikel nr.: SX0850P White
EAN: 4718466020987
Varenr.: 25021883
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lian Li SX 850 - White Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified
940 kr
Til butik
Lian Li SX 850 - White Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Platinum, 120mm blæser med zero RPM mode teknologi og fluid dynamic leje, kabler: 1 x 8 (6+2) pins og 2 x 8 pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 8 x 5 pins SATA / 4 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulærfarve: hvid, 850 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lian Li
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: SX0850P White
EAN: 4718466020987
Varenr.: 3425019
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LIAN LI SX0850P strømforsyning 850 W ATX - hvid, fuldt modulær
-4%1.439 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LIAN LI SX0850P strømforsyning 850 W ATX - hvid, fuldt modulær billede

Produktinformation

Kraftig ATX strømforsyning til din PCLIAN LI SX0850P leverer 850 W stabil strøm til gaming- og arbejds‑PC’er i et stilrent hvidt design. Den fuldt modulære opbygning gør kabelhåndtering nem og pæn, så du kun tilslutter de kabler, du har brug for. En 12 cm ventilator med FDB-leje sørger for pålidelig køling, mens aktiv PFC og 80 PLUS Platinum hjælper med effektiv drift.Fleksible tilslutninger og moderne standardStrømforsyningen følger ATX 3.1-standarden og er udstyret til nutidens komponenter: 20+4 pin ATX til bundkort, 4+4 pin EPS til CPU samt PCIe-stik inkl. 16‑pin. Det gør den velegnet til opgraderinger og nye builds, hvor du ønsker en ren opsætning og høj driftssikkerhed. Ind-/udgangsbeskyttelser som overstrøm og kortslutningsbeskyttelse giver ekstra tryghed i daglig brug.Formfaktor: ATXEffekt: 850 WEffektivitet: 80 PLUS PlatinumATX-version: 3.1Ventilator: 1 × 12 cm, FDB-lejeIndgang: 100 – 240 V, 50/60 Hz, 6 – 12 AOutputstrømme: +3,3 V 20 A, +5 V 20 A, +12 V 70,8 A, −12 V 0,3 A, +5Vsb 3 AKombineret effekt: +12 V 849,6 W, +3,3 V/+5 V 100 W, −12 V 3,6 W, +5Vsb 15 WKabling: Fuldt modulærStik: 20+4 pin ATX, 4+4 pin EPS, PCIe 16‑pin ×1, PCIe 8‑pin ×2, PCIe 6+2‑pin ×1, SATA ×2, Molex 4‑pin ×1Kabellængder: Bundkort 60 cm, PCIe 55 cm, SATA 40/55/70/85 cm, Molex 40/55/70/85 cmMTBF: 100.000 tMål (H × B × D): 8,6 × 15 × 14 cmFarve: HvidTænd/sluk-knap: Ja...

Produktspecifikationer

Mærke: Lian Li
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 33.3g
EAN: 4718466020987
Varenr.: 2113968
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LIAN LI SX0850P strømforsyning 850 W ATX - hvid, fuldt modulær
-4%1.459 kr
Før 1.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Lian Li SX ATX Platinum PSU, 850W - White - GEEKD.dk
1.677 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lian Li SX 850 - White Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lian Li SX 850 - White Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK940 kr979 krKøb
2Proshop DK940 kr979 krKøb
3Boligcenter DK1.439 kr1.439 krKøb
4Vivas DK1.459 kr2.658 krKøb
5Geekd1.677 kr1.677 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lian Li SX 850 - White Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

PriceData har fulgt prisen på Lian Li SX 850 - White Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified i 49 dage. Laveste pris i perioden er 940 kr (registreret d. 16. april 2026), højeste er 979 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 953 kr.

Den nuværende pris på 940 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 1 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 3 prisændringer for Lian Li SX 850 - White Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 3 prisændringer for Lian Li SX 850 - White Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 2026940 kr39 kr (4%)
22. apr. 2026979 kr39 kr (4%)
16. apr. 2026940 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret